anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli po zwrocie pieniędzy produkt jednak przyszedł?

Monia6233
#7 Wielbiciel#

Skorzystałam z ochrony kupujących i dostałam zwrot pieniędzy za produkt który do mnie nie dotarł. Teraz się okazuje że poczta miała problem z informacją i produkt jest do odebrania. Przesyłka z zagranicy. Co zrobić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ares_
#14 Krzewiciel#

A zależy Ci na tym produkcie? Jeżeli tak to możesz go odebrać a następnie skontaktować się z Allegro, wyjaśnić sytuację i oddać pieniądze które Ci zwrócili (o ile będą je chcieli).

Jeżeli nie odbierzesz to przesyłka powinna wrócić do nadawcy. Ale to już nie Twój problem tylko sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Monia6233
#7 Wielbiciel#

Tak zależy mi na tym produkcie muszę tylko zapłacić chyba podatek na poczcie bo to była przesyłka z zagranicy ale to chyba w niczym nie koliduje, czy li normalnie odbieram i kontaktuję z allegro w sprawie zwrotu pieniędzy?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

No i może wypadało by napisać do sprzedającego,  przynajmniej jedno słowo: Przepraszam

O poprawieniu komentarza nie wspomnę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie nie powinieneś odbierać towaru ale jak ci zależy to zapytaj allegro ale : https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/otrzymalem-rekompensate-z-pok-a-n...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Monia6233 Nie musisz już odbierać tego towaru, nie masz takiego obowiązku. Towar wróci do sprzedawcy. Nic poza tym nie musisz robić. 

Jeśli go odbierzesz, będziesz musiała oddać pieniądze z POK. 

 

Za nic sprzedającego nie musisz przepraszać, to on powinien Cię przeprosić za opóźnienia przewoźnika, co co zgodnie z prawem odpowiada. 

oznacz moderatorów