anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jesli sprzedawca nie dostarczy zakupionego towaru?

INGEstyle
#10 Popularyzator#

W środę zamówiłam obuwie sportowe, które potrzebuję na poniedziałek do pracy. Wybrałam konkretnego sprzedawcę że względu na oferowany termin dostawy (zależało mi na czasie). Dziś  jednak nie otrzymakam przesyłki dlatego skontaktowałam się że sprzedającym i zapytałam o zakup... Pani odpowiedziała, że musi anowac zamówienie ponieważ nie mają tych butów.  Zostałam na lodzie... Co w tym przypadku mogę uczynić?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

A3dam
#19 Nestor#

@INGEstyle 

Sprzedawca nie ma możliwości (ani podstaw prawnych) aby anulować na Allegro opłacone zamówienie.
Możesz ocenić poziom profesjonalizmu sprzedawcy np. w zarządzaniu zasobami magazynowymi i ofertami.
Możesz domagać się sądownie wydania twojej rzeczy nabytej w związku z zawartą umową kupna-sprzedaży.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

INGEstyle
#10 Popularyzator#

Tylko zamówienie było pobraniowe, więc jeszcze za nie nie zapłaciłam. Jednak po mimo tego, w myśl przepisów do zakupu doszło!

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak doszło, towaru nie otrzymasz ale jak nie anulujesz to możesz wystawić komentarz, po anulowaniu nie ma możliwości wystawienia komentarza, oceny.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@INGEstyle bardzo niefajnie ,że ,,Pani ,, informuje Cię o braku magazynowym dopiero po interwencji . Cóż poinformuj ,,Panią ,, teraz w ocenie transakcji  jak bardzo jesteś zadowolona z jej usług .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz nie zgodzić się na anulowanie, ale jeżeli sprzedający nie może zrealizować zakupu, zaproponuje zwrot środków, to niewiele da się zrobić, możesz otworzyć dyskusję i tam żądać realizacji zamówienia ale już nie dotrzyma terminu, więc pozostaje ci wystawienie odpowiedniego komentarza.

oznacz moderatorów

INGEstyle
#10 Popularyzator#

Zamówienie było za pobraniem...

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@INGEstyle jeżeli potrzebne jest na poniedziałek to nie ma innej możliwości jak pójść do któregoś sklepu stacjonarnego i zakupić takie samo lub podobne obuwie.

W ubiegłym roku miałem podobną historię z butami. Wypatrzyłem na allegro fajne Najki, było kilka kont na allegro które sprzedawały ode mnie z miasta takie obuwie, jednak u żadnego allegrowicza nie były dostępne od ręki ponieważ dzwoniłem aby się dowiedzieć czy mają od ręki.

Tak więc poszukałem na internecie tego modelu. Znalazłem w galerii handlowej, jak się okazało niedaleko mnie, zadzwoniłem aby potwierdzić czy są - były. Pojechałem zakupić 🙂

oznacz moderatorów

INGEstyle
#10 Popularyzator#

No niestety, ale nie mam takiej możliwości,  gdyż utknęłam na "zadupiu", dlatego postanowiłam zamówić 

oznacz moderatorów