anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co się stanie jeśli kupię nieoryginalny produkt?

mrdanmik
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

mam podejrzenie, że sprzedaż oryginalnych koszulek firmy Versace za tak niską cenę 149 PLN jest produktem nieoryginalnym, nie ma widocznego EAN-u, nie widziałem podobnego modelu u producenta etc.

Chciałbym Państwa prosić o informację jak weryfikują państwo spór, jeżeli mam podjerzenie takiego faktu, czy proszą Pańśtwo o dowód z jakiego źródła pochodzą te przedmioty, czy ma certyfikat lub zgodę producenta na sprzedaż. Ewentualnie jak wygląda procedura rozwiązywania później takiego sporu. Nie chciałbym mieć później problemów, czy są to tylko standardowe propozycję jak zwrot/ rekompensata lub wymiana jak zazwyczaj, czy robi się jakieś dochodzenie?

 

Pozdrawiam,

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Takie pytania kieruj do sprzedawcy przez centrum wiadomości i czekaj na odpowiedź a jak będzie coś kręcił to zgłoś do allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mrdanmik każdą ofertę możesz zgłosić do weryfikacji przez przycisk "zgłoś naruszenie zasad". Jeśli otrzymasz nieoryginalny produkt możesz go reklamować. W takim przypadku procedura wygląda standardowo, czyli zwrot wpłaty lub wymiana na towar pozbawiony wady. 
Na Twoim miejscu skorzystałabym z rady @kolekcjoner608 i zapytała sprzedajacego czy są to oryginalne produkty przed zakupem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mrdanmik
#7 Wielbiciel#

tak też zrobiłem zgłosiłem produkt i w wyjaśnieniu poprosiłem o inforamcje, bo nie jestem pewnien autentyczności, nie dostałem odpowiedzi jeszcze. Oczywiście sklep pisze że są oryginalne, dlatego zastanawiałem się, czy podczas ewentualnego zwrotu sprzedawca musi jakoś potwierdzić zgodę z oryginałem i np. jeżęli nie dośle potwierdzenia, to czy taka aucja jest usunięta, aby inni się nie nabrali? Czy po prostu zaproponuje mi zwrot, allegro powie, że problem rozwiązany, bo tak kiedyś miałem, dlatego pytam, tak z ciekawości. Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów

mrdanmik
#7 Wielbiciel#

 @la_nika bybym wdzięczny za odpowiedź, już nie będę zaśmiecał forum

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Na allegro jest wiele podróbek i serwis niewiele z tym robi. Jeśli masz podejrzenie, że jest to podróbka to pewnie tak jest. Lepiej darować sobie taki zakup, szkoda czasu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jakie ma komentarze sprzedający?

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@LEW433 Może mieć bardzo dobre komentarze, bo ludzie świadomie kupują podróbki i wystawiają pozytywy jeśli towar jest dobrej jakości - dobrze podrobiony 🙂

oznacz moderatorów

mrdanmik
#7 Wielbiciel#

dokadnie tak jest, bylo kilka komentarzy negatywnych, ale wiekszosc pozytywna

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@mrdanmik  jeżeli masz wątpliwości co oryginalności  towaru który sprzedaje ten allegrowicz, to najprostszym rozwiązaniem będzie powstrzymanie się od zakupu jego towaru i poszukanie bardziej wiarygodnego sprzedającego.

Allegro na pewno nie ma tu mocy aby sprawdzać każdą koszulkę, bluzę czy dresy wystawione przez  wszystkich allegrowych sprzedających.

Po części w ocenie sprzedawcy jako dobrego kontrahenta na pewno pomocne są komentarze które otrzymał wcześniej od innych kupujących.

oznacz moderatorów