anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy sprzedający nie dostarczył zapłaconego towaru. Podszywajać się pod firmę allegro.

Client:72223522
#7 Wielbiciel#

Witam.

Stałem się najprawdopodobniej ofiara oszustwa. Szukając w internecie produktu. Trafiłem na Ładowarkę Kramer 380.  Na stronie Ceneo trafiłem na ofertę takiej ładowarki. A ta strona przekierowała mnie na stronę Allegro.

Na ofercie znajdującej się na tej witrynie znalazłem jedynie w kontaktach ze sprzedającym. Jedynie możliwości zapytania przez. ,,napisz do sprzedającego.''

Wiec wysłałem zapytanie na o aktualność oferty. Oczywiście otrzymałem wiadomość na e-mail o dostępność produktu.  I podjęliśmy transakcje.  Cała płatność odbywała się niby droga allegro. Lecz tzw faktury proforma otrzymywałem z danymi przedstawiającymi dane allegro. A płatność miała być zabezpieczona, do podjęcia mojej decyzji o zakupie ładowarki.na koncie Grupy Allegro sp.z.o.o. Towar w ogóle nie dotarł do mnie. A ze sprzedającym nie ma kontaktu. Po zapytaniu na e-mail Grupy Allegro sp.z.o.o. O dostarczeniu Ładowarki. Odpowiedziałem  o jej braku. Po czym Allegro  odpisało o rozpoczęciu procedury transzy zwrotnej. Informując ze zwrot nastąpi do 48h. Było to w piątek 05.02.2021. Do dziś nie otrzymałem zwrotu pieniędzy ani żadnej odpowiedzi ze str Allegro.

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:72223522 Jesli zakup figuruje w Twoim panelu ,, moje zakupy ,, kliknij szczegóły i rozpocznij dyskusję . 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:72223522 Czy dobrze rozumiem i zakupu dokonałeś w sklepie allegro? 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:72223522
#7 Wielbiciel#

Oferta znajdywała się na stronie Allegro. Jak i kontakt pozyskałem przez witrynę allegro. Lecz tzw fakturę proformę i płatności otrzymywałem i przekazywałem e -mailowo. Wiadomości na g mail otrzymywałem ze od Grupy Allegro. Przynajmniej dane na fakturze i jak e- maile zawierały 100 procent danych zgodnych z danymi Allegro.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:72223522a podeślesz link do oferty?

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:72223522 Więc prawdopodobnie to sklep allegro, też mają na tej platformie własny sklep i też sprzedają rożne towary 😉

Jestem w takim razie bardzo ciekaw dyskusji prowadzonej z allegro przeciwko allegro, jeśli się zdecydujesz otworzyć jakąś dyskusje pod zakupem 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

firmakrzak
#10 Popularyzator#

@ZibiK30 wątpię, aby Allegro sprzedawało takie pojazdy: http://www.rol-bud.net/?attachment_id=4725 😉

Prawdopodobnie to jakieś oszustwo.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:72223522 Po prostu zobacz w swojej zakładce Kupione, czy masz ten towar. Moje zakupy - Kupione. Jeśli masz, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domagaj się towaru lub pieniędzy. Po 14 dniach od zakupu możesz też wystąpić o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Jeśli nie masz tego towaru w zakładce Kupione, Allegro Ci nie pomoże, ponieważ kupiłeś poza Allegro. Po pewnym czasie możesz zgłosić sprawę na policję.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie zapomnij takiemu sprzedawcy wystawić stosownej subiektywnej oceny.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:72223522 Na Twoim koncie nie ma takiego zakupu w naszym systemie, a wszystkie Twoje ustalenia i płatność odbyły się poza Allegro, więc niestety nie będę mogła Ci pomóc. Sam fakt przedstawienia faktury na nasze dane (zapewne błędne) nie są dowodem, że rozmawiałeś z przedstawicielami naszej firmy. 

Otrzymaliśmy co prawda od Ciebie wiadomość mailową w tej sprawie, ale dopiero dziś, o godzinie 10.12. Na pewno otrzymasz na nią odpowiedź, ale jedyne co mogę doradzić ze swojej strony, to zgłoszenie sprawy na policję. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ Nie będzie mieć zakupu, bo jest to ogłoszenie [edycja] 

W ten sam sposób ją znalazłem:

ceneo: -> Ładowarka Kramer 380 -> przekliknięcie na Allegro

@Client:72223522 faktycznie od tego użytkownika dostałeś proformę, i to z danymi Allegro? Dobrze by jeszcze było potwierdzić numer konta, który dostałeś od nich na proformie. Numer rachunku Allegro można sprawdzić w rozliczeniach, jeżeli masz jakieś wystawione od nich faktury.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Dziękuję, sam numer oferty jest w porządku, więc zostawię go tutaj, bo może dzięki temu uda się wyjaśnić tę sprawę.

@Client:72223522 Czy mógłbyś pokazać nam tę fakturę, którą otrzymałeś? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

firmakrzak
#10 Popularyzator#

@DarkStoorM to nie jest to ogłoszenie, nawet model tej ładowarki się nie zgadza. Sprzedający również wiarygodny, mało prawdopodobne aby robił takie wały.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@firmakrzak Na pewno? Opis 1:1, identyczne dane kontaktowe 🤔

 

Aaaaa teraz widzę, tamten jest 380, może już ściągnięte 😄

@_HolaOla_ usuń proszę numer oferty, faktycznie nie jest to ten użytkownik (ups 🙂 )

Nawet w archiwum nie mogę tego znaleźć na rok 2021 😕

oznacz moderatorów

firmakrzak
#10 Popularyzator#

Ogłoszenia pewnie już dawno nie ma, stawiałbym na klasyczne oszustwo typu wpłata zaliczki (na podstawie proformy niby od Allegro) a zapłata reszty kwoty po "dostarczeniu" pojazdu.

oznacz moderatorów