anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy zapłaciłem za produkt a sprzedawca zerwał umowę.

KrzysiekSasin12
#7 Wielbiciel#

Kupiłem przedmiot i opłaciłem przelewem. Dostałem informację że przesyłka się opóźni z powodu braku numeru listu przewozowego. Później sprzedający napisał że musi anulować zamówienie bo był błąd w ogłoszeniu i że zrobił zwrot pieniędzy ale nie powiedział dlaczego zerwał umowę. Napisał że mogę sobie wybrać coś innego z jego sklepu ale w tych pieniądzach które poświęciłem były produkty o wiele gorsze. Czy sprzedawca ma obowiązek dostarczyć taki towar lub podobny? Czy jeśli nie to nie powinno się ubiegać o dwukrotność zapłaty jak w przypadku zadatku? Umowa zobowiązuje a tu robią co chcą. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:44052296
#21 Demiurg#

@KrzysiekSasin12 nie powinien, ale czasami sprzedawca niema wyjścia. Możesz domagać się wydania rzeczy w sądzie. Jak zwróci pieniądze to chyba strata czasu na takiego sprzedawcę. Możesz wystawić adekwatny komentarz jak to zwykle allegro.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@KrzysiekSasin12 Jeżeli rzeczywiście w ogłoszeniu był błąd i był on istotny, to nawet sąd nic nie zrobi.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jak odesłał pieniądze to allegro nic mu nie zrobi. Możesz się ewentualnie sądzić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak ma obowiązek wysłania, została zawarta umowa, możesz żądać wysyłki towaru poprzez otwarcie dyskusji ale jak sprzedajacy zwróci Ci środki to Allegro nić z tym nie zrobi, zostaje Ci sąd. Jeżeli zakup na zwykłym Allegro to możesz wystawić"odpowiedni" komentarz.

oznacz moderatorów

KrzysiekSasin12
#7 Wielbiciel#

To do czego jest ta umowa jeśli nic nie można zrobić? Ja się nie zgadzałem na zwrot pieniędzy. Kiedyś słyszałem że ktoś kupił rower a sprzedający się nie wywiązał bo stwierdził że za mała kwotę wystawił. Wiem że w końcu musiał załatwić rower taki sam w cenie zakupu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak się nie zgadzasz to zostaje sąd.🙁

oznacz moderatorów

Client:65300220
#10 Popularyzator#

To źle słyszałeś, bo rażąca różnica między ceną zakupu a ceną rynkową jest powodem dla którego zgodnie z prawem sprzedawca może żądać dopłaty lub odstąpić od umowy. Przestań januszować i problem się rozwiąże.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@KrzysiekSasin12 no chłopie, trochę wyrozumiałości! Sprzedawca też człowiek i coś mu wypaść może. Pieniądze oddał, więc w czym problem? Kup ten sam produkt u kogoś innego, skoro ten sprzedawca ci nie odpowiada i koniec tematu.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Pewnie sprzedający przestraszył się nazwiska w nicku.

oznacz moderatorów