anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić w przypadku, kiedy zakupiony towar po paru dniach przestaje działać?

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Co by było gdyby ktoś wysłał mi towar, który przestałby działać po paru dniach? Taki bieg wydarzeń jest przynajmniej podejrzany wg mnie

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

@narkes_allegro Nie wiesz? Wszystko zależy od kogo kupujesz, czy zakup konsumencki czy od osoby prywatnej, masz możliwość reklamacji i masz pomoc Allegro, dyskusja POK.

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

No właśnie niestety nie wiem, jak jest w przypadku osoby prywatnej?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Najważniejsza jest rękojmia, poczytaj: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

 Tu masz dokładnie przy zakupie od osoby prywatnej: https://bezprawnik.pl/rekojmia-od-osoby-prywatnej/

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@narkes_allegro, przy zakupie niekonsumenckim sprzedający może całkowicie wyłączyć rękojmie, ograniczyć czy rozszerzyć jej uprawnienia. Taka informacja musi znaleźć się w ofercie. 

Zgodnie z art. 558 § 2 Kodeksu cywilnego wyłączenie czy ograniczenie rękojmi będzie bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił wady przez kupującym. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

dziękuję

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@narkes_allegro  Co by było gdyby ktoś sprzedał cię  towar w sklepie stacjonarnym, który przestałby działać po paru dniach?

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

raczej właściciel sklepu stacjonarnego ma działalność gospodarczą, a mi głównie chodziło o rzeczy używane i zakup od osoby PRYWATNEJ

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Uzupełniłbym tym że Allegro zawsze Ci pomoże, gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

o tym już stety lub niestety się przekonałem, ostatnimi czasy często robię nieudane zakupy ;/

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Fatum????

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Tak naprawdę to zadałem pytanie, bo kupiłem telefon w okazyjnej cenie (z licytacji wygrałem na AL) i przed chwilą zapłaciłem i chciałem się upewnić, że w razie czego jak nawet chłop wyśle i nawet będzie działał to jak przestanie po krótkim okresie i nie z mojej winy to czy będę mógł wnioskować o zwrot itd. 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Z tymi okazjami telefonów było wiele tu wątków, oby nie z Chin.(prywatny sprzedawca).🤣

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@narkes_allegro przy zakupach z "promocyjna" cena przeważnie tak się dzieje.😎

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

no do końca nie nazwałbym w sumie promocją ogromną bo za połowe ceny to nie, ale 20-30% taniej już tak

oznacz moderatorów