anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czarna lista

monte1133
#10 Popularyzator#

Zostałam dodana do czarnej listy przez sprzedającego(tagomago-pl) za to, że wystawiłam mu negatywny komentarz - sam powiedział, że to był powód. Wydaje mi się, iż odmowa sprzedaży ze względu na to, że ktoś wystawia negatywny komentarz, nie jest wystarczającym powodem. Tym bardziej, że sprzedający działa na platformie Allegro, więc automatycznie godzi się na taką formę oceny jego sprzedaży. Gdzie można to zgłosić?

142 ODPOWIEDZI 142

Odp.: Czarna lista

pciucha
#9 Pomysłodawca#

jeśli negatyw był uzasadniony, to dlaczego czarna lista i odmowa sprzedaży??? allegro powinno wnikliwie przyjrzeć się takiemu sprzedawcy. zgłosić na pewno, tylko nie podpowiem jak, może dyskusja? Allegro się w nią włącza jeśli się o to poprosi.

Odpowiedz
Ładowanie...

bajcia
#11 Animator#

nieprawda, Allegro nie wtrąca się kompletnie i mam na to całą korespondencję. Wysyła mnie do sądu. Sama czarna lista, jako narzędzie umozliwia łamiania prawa zawartego w kodeksie cywilnym. Dodam, że również jestem na czarnej liście u sprzedawcy u którego nigdy nic nie kupiłem. Kiedy zapytałem wprot odpowiedział, że kiedyś tam (ponoc kilka lat temu miałem jakieś problemy) Jak mozna mieć problemy ze sprzedawcą części samochodowych, skoro się nie kupowało ich. Nie pojmuje tego, aczkolwiek wkurza mnie coś takiego. Takie narzędzie w rekach sprzedawcy to kpina. Wyśle ci szajs, dokonasz zwrotu -czarna lista, a kto zabroni ? Allegro ? dasz negatywny komentarz - czarna lista - ktokowliek to sprawdzi ? zareaguje. Nie chciałem się zbytnio w to bawic, ale miałem zamiar powaidomić UOKiK, bo to jest kwestia nie konkretnego sprzedawcy, tylko instrumentu do łamania prawa.

Odpowiedz
Ładowanie...

konto zamknięte
Nie dotyczy

@bajcia, czyli chcesz żeby nie było ochrony przed debilami (czyli Czarnej Listy)?
Postaw się na miejscu sprzedającego, któremu po raz 28 ktoś zdejmuje aukcję i jej nie opłaca. Jest opcja albo blokady konta kupującemu albo CL. Chyba to drugie lepsze. Jeśli by nie było CL, to kto by sprzedawał na allegro? Tacy sami co jeżdżą za pół darmo przewozami, byle zadowolić pasażera.

Odpowiedz
Ładowanie...

bajcia
#11 Animator#

Postaw sie w mojej sytuacji i mi wytłumacz dlaczego jestem na czarnej liście, skoro pracownik allegro sprawdził, że nigdy nie doszło do zawarcia transakcji. Więc jaki powód ?

Odpowiedz
Ładowanie...

konto zamknięte
Nie dotyczy

Zmień motto życiowe na: mówi się trudno i płynie się dalej, tak jak ja 🙂

Czyli nie zmusisz taksiarza do jazdy z tobą kiedy pamięta, że 39 lat temu nie powiedziałeś do widzenia 😄 jego sprawa, twój wybór, nikt ci nie każe kupować u niego 🙂

Ja wrzucam na CL osoby które zasłużyły, dwie osoby z AG też wpadły,
i zrobiłem to dawno po tym jak inni też, za brak szacunku do sprzedających z AG.

Odpowiedz
Ładowanie...

bajcia
#11 Animator#

jestes w błedzie. Nie jego sprawa i nie jego wybór. On łamie prawo. Pozbawia mnie moich obywatelkich praw i to bez podania przyczyny. Do dzis jej nie poznałem, a dowiedziałem się o tym po 5-ciu latach od rzekomego .... nie wiem czego. Oczywiście, że kupiłem gdzie indziej. To niech mnie łaskawie Allegro poinformuje, że mam omijac taki sklep szerokim łukiem, zamista tracić czas. Nie przyszło Ci to do głowy kolego ? e Ty jako sprzedawca tracisz czas, ale tro Twoja praca i zarabiasz na zycie, a mój czas ktoś zmarnował ? I jam mam mu sie zrewanżowac. Kupujący nie ma czarnej listy sprzedawców.

Całe szczęscie, że juz sprzedajacy nie może wystawiać komentarzy, bo komentaż wg mojej oceny zawsze może byc tylko jeden - pozytywny. Oczywiście mam na myśli kupującego, który zapłacił za towar. A dostałem jeden komentarz zwrotny, negatywny bo osmieliłem się zakwestionować jakośc towaru jaki dostałem, a dostałem zamiast koszulki w bardzo dobrym stanie, scięrkę.

Odpowiedz
Ładowanie...

konto zamknięte
Nie dotyczy

Tylko, że co to da że sobie pomarudzisz, on cię nie odblokuje, bo nadal jego sprawa, jego konto, jego towar, allegro zablokuje mu konto, ale ty nadal nie kupisz 🙂 narazie to zachowujesz się jak klient ma zawsze rację, a sprzedający tego nie lubią. To co piszesz, że on zarabia na życie na tobie, to racja, ale prywatnemu to bez różnicy czy kupisz ty, czy #28972 czy nikt przez rok. Oczywiście możesz zgłosić do tych UOKiKów, ale nadal to nic nie da, bo karaniem szacunku nie wymusisz 🙂

Całe szczęscie, że juz sprzedajacy nie może wystawiać komentarzy, ...

System komentarzy jest zbędny, tak jak i ocen, jeśli są nieobiektywne. Jeśli ktoś daje ocenę/komentarz wg własnego widzimisie (a nie wg prawdziwej sytuacji, jaka nastąpiła) to powinien zastanowić się nad własnym losem, może odbija sobie porażkę życiową jaką się stał 🙂

... bo komentaż wg mojej oceny zawsze może byc tylko jeden - pozytywny.

nie, powinien być OBIEKTYWNY. (rz)

To niech mnie łaskawie Allegro poinformuje, że mam omijac taki sklep szerokim łukiem.

no w sumie.. ale klikając KUP TERAZ wiesz, że nie kupisz 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...

bajcia
#11 Animator#

"bo karaniem szacunku nie wymusisz", przepraszam, ale ja nie oczekuje szacunku od anonimowego sprzedawcy, tylko przestrzegania prawa. 

Czy to jest takie nienormalne ? Ten sam sprzedawca w sklepie stacjonarnym kłaniałby sie w pas, czego też nie cierpię.

Czy zaryzykowałby odmowę sprzedazy ? wątpię.

" nie, powinien być OBIEKTYWNY. (rz)" przepraszam, ale moim obowiązkiem jako kupującego jest zapłacić za towar i przelewając kase spełniam ten warunek. Czyż nie tak ?

Sprzedający ma natomiast wywiązac się z umowy zgodnie z zapewnieniem o jakości towaru w opisie. Czy chciałbys kupic płytę gramofonową, używaną, z opisem stan idealny, której nie dałoby się odsłuchać ? Chyba nie, prawda. Szacunek powinien być obustronny a nie- ja jestem sprzedawca, ja tu rządzę, mój towar moje zasady. Otóż nie. Te zasady sa jasno okreslone w prawie. Tylko prawo jakie przysługuje kupującemu to sół na otwarta ranę sprzedawców, na szczęście tylko bardzo małego procenta. Juz kasa była na koncie, a tu zonk, klient reklamacje składa, albo w ogóle odstępuje od umowy.

Nie wspomne juz o wystawianiu towaru, którego sprzedawca po prostu nie ma na stanie. Uważasz, że to jest zasługujące na szacunek. Na szacunek zasługuje sprzedawca, który pisze uczciwie - wysyłka w ciągu 10-ciu dni, a nie ten, który pisze, wysyłka natychmiast i czekasz tydzień. Moglibysmy tak dyskutować długo i namiętnie i każdy by swoje racje przedstawiał.

Szanuje Twoją decyzje donosnie klienta, który blokuje ci towar, za który nie płaci, ale rozwiązeniem nie może być łamanie prawa . Taki delikwent powinien mieć usuniete konto, jezeli jest to nagmninne, jak to przedstawiłeś, a nie czarna lista.

"Oczywiście możesz zgłosić do tych UOKiKów, ale nadal to nic nie da, bo karaniem szacunku nie wymusisz"

czytaj ze zrozumieniem.

Likwidacja przez UOKiK instrumentu Czarna Lista i po problemie.

Z racji tego, że mieszkam na zadupiu, kupuję na allegro naprawde mnóstwo rzeczy i nie tylko na allegro i wierz mi lub nie, Twoja wola, do tej pory wiem o jednym umieszczeniu na owej CL i na dodatek nic od tego sprzedawcy nigdy nie kupiłem. Ot i zagwózdka. Sprzedawca nie za bardz ma zamiar mi wyjaśnic cóż takiego popełniłem, a może po prostu sam nie wie ? może sie mu cos ubzdurało i pomylił niki ?

Nie wiem jak wygląda owo wpisanie na CL, bo nie jestem sprzedawca, ale skoro nie było transakcji żadnej to niby jak ?

Wesołych Świąt

Odpowiedz
Ładowanie...

dawal50
#14 Krzewiciel#

@bajcia  "Nie wiem jak wygląda owo wpisanie na CL, bo nie jestem sprzedawca, ale skoro nie było transakcji żadnej to niby jak ?"

Pewnie wystawiłeś komuś negatywa i sprzedawca podał nick w odpowiedzi i ten który Cię ma na CL stwierdził że swoim zachowaniem nadajesz się na CL

Odpowiedz
Ładowanie...

RED
#17 Koryfeusz#

@bajcia 

jakich obywatelskich praw? napisz proszę podając przepisy, które prawa utraciłaś?

za swoje teksty tutaj nadajesz się do wpisania na czarną listę u każdego sprzedawcy

Celem Sprzedawcy jest praca i zarabianie pieniędzy

takie prawo daje mu Konstytucja naszego Kraju

ale ustawa konsumencka łamie to prawo

Sprzedawca ma pracować za darmo, ba musi także poświęcić na to czas za darmo lub dopłacić konsumentowi czy nawet oddać całe otrzymane pieniądze

- czym jest odstąpienie od umowy bez podania przyczyny?

- czym jest zwrot środków za wykonaną usługę czyli wysyłkę towaru

- czym jest stwierdzenie, że jeżeli produkt sie popsuł to wada tkwiła w nim od momentu zakupu? i nakaz Sprzedawcy udowodnienia niemożliwości, że tak nie było?

- czym jest nakaz (nie poparty przepisami) odesłania produktu Kupującemu na koszt Sprzedawcy gdy reklamacja nie została uznana?

Stosunek między Sprzedawcą a Kupującym regulują przepisy - podaj mi paragraf i ustawę, która pozwala ci publicznie zniechęcać do zakupów u sprzedawcy?

Ustawa konsumencka mówi wyraźnie -nie podoba Ci się towar to możesz odstąpić od umowy i nic więcej

Odpowiedz
Ładowanie...

bajcia
#11 Animator#

I Ty masz o to pretensje do mnie ? Zgłoś je do ustawodawcy.

"Stosunek między Sprzedawcą a Kupującym regulują przepisy - podaj mi paragraf i ustawę, która pozwala ci publicznie zniechęcać do zakupów u sprzedawcy?"

Nigdy i nigdzie nie podałem poblicznie u którego sprzedawcy jestem na CL. 

Na kilka tysięcy dokonanych zakupów wystawiłem dwa negatywne komentarze.

Kilka reklamacji na wadliwy produkt (uznanych)  . O co Ty mnie oskrążasz ? zastanów się.

"Ustawa konsumencka mówi wyraźnie -nie podoba Ci się towar to możesz odstąpić od umowy i nic więcej"

a wcześniej :  "ale ustawa konsumencka łamie to prawo"

zastanawiasz sie czasami co ty piszesz ?

"jakich obywatelskich praw? napisz proszę podając przepisy, które prawa utraciłaś?"

odmowy sprzedaży towaru.

"Kodeks wykroczeń w art 135 wskazuje "kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny".

Jest kilka przypadków kiedy sprzedawca ma prawo odmówić sprzedaży. jak nie znasz ich, to się zapoznaj.

Przecież sam napisałęś, że sprzedawca :

"Celem Sprzedawcy jest praca i zarabianie pieniędzy

takie prawo daje mu Konstytucja naszego Kraju"

Odpowiedz
Ładowanie...

MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

@bajcia 

Witam. Czarna lista ma służyć przede wszystkim uczciwym sprzedawcom chronić się przed tak zwanymi januszami i nieuczciwymi kupującymi, a uwierz mi jest ich bardzo dużo. Wiele oszustw i wyłudzeń na które allegro nic nie może lub chce poradzić. Tak jest wielu sprzedawców, którzy wsadzają na czarną listę kogoś kto po prostu zwrócił towar co jest bez sensu ale dzięki tej czarnej liście mogę się chcoaiz trochę uchronić przed wyłudzeniami jakie miały miejsca i straty pieniędzy lub też takich co kupują notorycznie za pobraniem i nie odbierają paczek narażając mnie znowu na straty. Mówię tutaj o nie odbieraniu przez klienta tego samego minimum trzy razy bo raz lub dwa mogą się zdarzyć. Pamiętaj na allegro klient ma zawsze wygrane że sprzedawcą a sprzedawca praktycznie żadnych praw więc jest to jakaś ochrona. Jak cię gość dodał do czarnej listy to weź to olej, to oznacza że lepiej u niego nie kupować skoro bez powodu to zrobił. 

Odpowiedz
Ładowanie...

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie łamie Twoich praw .Możesz zrobić zakup jako niezarejestrowany . 

Pozbawia Cię tylko możliwości wystawienia oceny .

Odpowiedz
Ładowanie...

JimBeam
#8 Zapaleniec#

A jak to technicznie wygląda? Dodajesz gościa do CL, on dostaje powiadomienie? Może widzieć twoje przedmioty? Czy też może obejrzeć, ale nie może kupić? 

Odpowiedz
Ładowanie...

lew433
#21 Demiurg#

@JimBeam Np: tak w momencie licytacji: W trakcie licytacji wyświetliła mi się informacja, że jestem na czarnej liście

x.y.z "ja się nie mylę nigdy, zapamiętaj " 😄
Odpowiedz
Ładowanie...

atarog
#12 Orędownik#

@JimBeam widzi wszystko, co sprzedajesz. Ale jak kliknie na zakup, wówczas wyświetla się komunikat, że nie może z powodów wiadomych.
To nie działa jak blokowanie userów na fb, widzą wszystko ale niewiele mogą:-)

Odpowiedz
Ładowanie...

maxr01
#14 Krzewiciel#

No cóż.... Po pierwsze, nie wiem, czy to zgodne z regulaminem, że wskazałaś tu nick sprzedawcy - co na to moderator? Następna rzecz - kupujący bez żadnych zahamowań podają nicki sprzedających wszędzie gdzie tylko mogą, jeśli tylko stwierdzą, że zostali przez nich oszukani lu cokolwiek im nie spasowało, nieważne czyja to była wina. A myślisz, że sprzedawcy tak nie robią? Może komuś wystawiłaś niesłusznie niewłaściwy komentarz - a on przekazał Twój nick innym?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
Odpowiedz
Ładowanie...

zbklimczak
#7 Wielbiciel#

odpowiada Ci debil -w swoich zakupach nie znalazłem transakcji ze sprzedającym, który umieścił mnie  na czarnej liście . W tym przypadku sprzedający korzysta z CL do jazdy za pól darmo.

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@bajcia Tak z ciekawości - skąd wiesz, że nic u niego nie kupiłeś, skoro niżej piszesz, że "Nik załozyła moja córka, ponad 18 lat temu" oraz "Na kilka tysięcy dokonanych zakupów wystawiłem dwa negatywne komentarze."? Serio przy kilku tysiącach transakcji pamiętasz, że akurat od niego nic nie kupiłeś?