anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
maxr01
#17 Koryfeusz#

super_box - widać, że nie masz zielonego pojęcia o handlu na Allegro. 

"A pakowanie i wysyłki SMART to akurat najłatwiejszy pieniądz dla firmy." - hahaha... dobre.... Nie będę pisał elaboratu, to wszystko już zostało napisane, wystarczy nieco chęci, żeby poczytać.

Nikt nie trafia na CL bez powodu. Pewien mądry człowiek opisał to powyżej. 

Z regulaminu "Możesz na niej umieścić osoby, z którymi miałeś nieprzyjemne doświadczenia jako sprzedający i spodziewasz się, że mogą się one powtórzyć." - to nawet nie jest tak... Są nieprzyjemne doświadczenia, są problemy z transakcjami, lecz to wcale nie oznacza, że taki kupujący trafi na CL. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@super_box W ogóle o dziwo wiem co to, przez janusze wyłudzeń został zdewastowany program monetowy na allegro,rata Zero została podniesiona od 500zł,wystarczy janusze?

oznacz moderatorów
ebricks0
#8 Zapaleniec#

tragedia, spotkałem się z takimi januszami przez co musiałem zamknąć swój pierwszy sklep ze względu na nieuzasadnione negatywne oceny

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@super_box 

Art. 135. KW


Ukrywanie towaru przed nabywcą lub odmawianie jego sprzedaży

Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,
podlega karze grzywny.
Przy kazdym kliencie na Czarnej Liście sprzedawca robi notatke. Dlatego jeśli jakiś klient zgłosi zastrzeżenie że nie może zrobić zakupów z wielką chęcią mu PRZEDSTAWIE UZASADNIONĄ PRZYCZYNE nawet jesli na CL znalazł sie kilka lat wcześniej. To samo jestem w stanie zrobić w sądzie nie przyjmujac ŻADNYCH MANDATÓW I GRZYWIEN.
Wiec straszenie art 135 to jak straszenie Babą Jagą . Niby kazdy i niej mówi lecz nikt jej nie widział.
oznacz moderatorów
super_box
#7 Wielbiciel#

Jeżeli jest uzasadniona to jak najbardziej można dodać. Ale dzięki temu już kilku januszy biysnesu zostało spacyfikowanych, a właściwie zgłoszenia były codziennie bo można codziennie 🙂 i jak nazbierało się kilka tysi to już mieli karną więc można :). Takich bysnesmenów trzeba likwidować.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@super_box  oczywiście jezeli ktoś wykorzystuje CL bo ma takie widzimisie czy tylko dlatego że ktoś zrobil zwrot lub obcial gwaizdke w ocenie to pewnie nie musi to być uzasadniony powód. Lecz takie sprawy są BARDZO DYSKUSYJNE .I tak naprawde nie nie wiadomo jaka bylaby decyzja sądu.

Wiekszośc firm zajmujących sie w miare profesjonalnie handlem nie strzela sobie w kolano i nie blokuje kilkuset potencjalnych klientów z byle powodu. Jeśli sprzedawca sam sobie blokuje klientów to potem ich nie ma.Jeśłi klient postępuje bardzo złośliwie wobec sprzedawców to potem ma problem z kupnem. Selekcja naturalna w jedną i druga strone.

NIemnej jeśli powód jest w miare uzasadniony np zupelnie niezasłużony negatyw czy dyskusja oznaczona jako nierozwiązana mimo załatwienia problemu , czy też nieodebranie przesyłiki pobraniewej i brak kontaktu to  przy takich powodach każdy sprzedawca sie wybroni a straszenie art 135 nie ma sensu.

oznacz moderatorów
super_box
#7 Wielbiciel#

W takich przypadkach myślę, że jest uzasadnienie wpisania. Ja mówię o sytuacjach które mi się zdarzały, że kupuję towar który ma być w pełni sprawny po czym dostaję towar niekompletny i sprzedawca na moją reklamację odpowiada, że na zdjęciu było widać że czegoś brakuje. Co niektórzy nie wiedzą jak handlować a co gorsza myślą, że wszystko można załatwić oddając wpłatę. Takich piętnuje.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

A kim ty człowieku jesteś żeby decydować kto jest kim i kogo trzeba likwidować ? Kolejny szeryf   w tym miasteczku 😉

 

 

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@super_box  "już kilku januszy biysnesu zostało spacyfikowanych".

Kolej na ciebie.😄

Zbieraj już pieniądze dla Urzędu Skarbowego, kara będzie okolu 75% od nieopodatkowanego obrotu.

oznacz moderatorów
super_box
#7 Wielbiciel#

Sam odpowiadasz pod swoimi postami xD Może jakiś kurs komputerowy w pośredniaku mają, zapytaj 😁 Nazywanie korzystania z prawa do zwrotu wyłudzaniem jest tak niesamowitym pokazem inteligencji że nic więcej nie trzeba dodawać. EOT.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@super_box  Przecież już pisałem, najbardziej piskliwe są największe krętaczy ,Januszka biznesu od szarej strefy.😁

oznacz moderatorów
super_box
#7 Wielbiciel#

Pogrążasz się chłopie i sam orzesz, aż mi Cię żal, serio.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@super_box  Powtórzę pytanie. Czy zgłosiłaś własne konto do UOKiK kiedy odmawiasz konsumentom prawo zwrotu?

 

https://allegro.pl/oferta/okazja-marker-do-renowacji-nagrobkow-toma-czarny-9800905455?snapshot=MjAyM...

oznacz moderatorów
super_box
#7 Wielbiciel#

To teraz ładnie przeproś i już nie pisz więcej bo znowu się ośmieszyłeś. Czy wiesz w ogóle co to konsument? Znasz jakiekolwiek podstawy?

oznacz moderatorów
ebricks0
#8 Zapaleniec#

skończcie już to bo to nie ma sensu, baiter jak nic, nikt nie jest tak głupi, tak naprawdę to moglibyśmy to zgłosić do skarbówki i allegro, za próby oszustwa na kupujących

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@super_box   Tak to jest w życiu. Kilka osób spacyfikowałaś  teraz twoja kolej.🤣

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@super_box  Czy odpowiadanie na proste pytanie jest dla ciebie problematyczne, powtarzam pytanie :

Czy zgłosiłaś własne konto do UOKiK kiedy odmawiałaś konsumentom prawo zwrotu? Niżej podany zapis jest z twojej oferty.

 

 

"UWAGA! BRAK MOŻLIWOŚCI ZWROTÓW!"

 

oznacz moderatorów
super_box
#7 Wielbiciel#

Zapytam raz jeszcze czy wiesz co to konsument i dlaczego znowu się ośmieszyłeś?

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@super_box  A co tam, zapytam się.

Czy tobie ostatnio nie wydawało się, że masz pierwszeństwo na przejściu dla pieszych.

oznacz moderatorów
BGoral13
#7 Wielbiciel#

O rany! Jaka dyskusja.

 

Moim zdaniem to ten sprzedawca sprzedawał buble. Ludzie kupowali i im się to nie podobało. Więc jak ktoś zapyta o szczegóły odnośnie sprzętu, czy jest tak jak to sugeruje opis to lepiej go na czarną listę bo później będą niuanse, że "to dobry sprzęt" wcale nie znaczy, że sprawny. A jak już ktoś zapyta to jak niesprawny a napisze, że sprawny to będzie mógł się słusznie domagać komputera który się uruchomi i wyświetli pulpit.

Jak sprzedawca ma mętny opis i po zapytaniu o szczegóły wrzuca na czarną listę to być może ta mętność opisu jest celowa a nie przypadkowa.

W sumie dobrze się stało. Bo pewnie byłby to jakiś niesprawny sprzęt. Ale pewnie naciął się ktoś inny. Kto nie dopytał i można później mydlić oczy, że używany, to on nie wie, może ktoś powymieniał podzespoły i coś wyjął etc. Albo wcale nie działa, ale nie był opisany jako sprawny, albo sprawny tylko jest hasło na bios o którym ktoś "zapomniał" wspomnieć.

Jakoś wszystkie zakupy są udane o ile opis jasny albo ktoś udziela wyjaśnień, lub ktoś sprzedaje masowo i jest dużo dobrych opinii. Ideę po przeczytaniu postów rozumiem, że ktoś np. w kółko kupuje i odsyła. Choć to dotyczyło sprzętu używanego, sprzedawanego prywatnie (choć jakoś masowo - no ale może ktoś ma w domu 20 komputerów i wszystkie wymienia - może i tak być) więc nie wiem czy jest takie prawo. Za to domyślam się, że może być wykorzystywane do nadużyć.

oznacz moderatorów