anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czarna lista

monte1133
#10 Popularyzator#

Zostałam dodana do czarnej listy przez sprzedającego(tagomago-pl) za to, że wystawiłam mu negatywny komentarz - sam powiedział, że to był powód. Wydaje mi się, iż odmowa sprzedaży ze względu na to, że ktoś wystawia negatywny komentarz, nie jest wystarczającym powodem. Tym bardziej, że sprzedający działa na platformie Allegro, więc automatycznie godzi się na taką formę oceny jego sprzedaży. Gdzie można to zgłosić?

oznacz moderatorów
145 ODPOWIEDZI 145

top-car_q7
#7 Wielbiciel#

wystawiłeś negatywa i nadal chcesz kupować u tej osoby ? byłeś niezadowolony to nie kupuj więcej u takiego sprzedawcy to chyba jasne i proste . To jedyna broń sprzedawców w takimi klientami na allegro . 

oznacz moderatorów

zbklimczak
#7 Wielbiciel#

odpowiada Ci debil -w swoich zakupach nie znalazłem transakcji ze sprzedającym, który umieścił mnie  na czarnej liście . W tym przypadku sprzedający korzysta z CL do jazdy za pól darmo.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@bajcia Tak z ciekawości - skąd wiesz, że nic u niego nie kupiłeś, skoro niżej piszesz, że "Nik załozyła moja córka, ponad 18 lat temu" oraz "Na kilka tysięcy dokonanych zakupów wystawiłem dwa negatywne komentarze."? Serio przy kilku tysiącach transakcji pamiętasz, że akurat od niego nic nie kupiłeś?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

@Knowhere tak z ciekawości - dlaczego się wypowiadasz wcześniej nie przeczytawszy całego tekstu ? zanim się wypowiesz, spróbuj przeczytać wątek ze zrozumieniem, wtedy nie będziesz zadawać niepotrzebnych pytań. Odpowiedź na zaspokojenie Twojej ciekawości jest w tekście mojej wypowiedzi z dnia 11-04-2020 11:33. Jak poszukasz dalej to poznasz sens wypowiedzi jaką zacytowałaś w pierwszym cytacie.

oznacz moderatorów

truskawkowepinki
#7 Wielbiciel#

Mam to samo 😉 nigdy nic u sprzedawcy nie kupiłam a jestem na czarnej liście zapytałam o powód to odpowiedz ze nie byłam zadowolona z zakupu.. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@truskawkowepinki Nie kupiłaś na TYM koncie. Kupiłaś widocznie na innym i zapobiegawczo wpisał Cię na CL na wszystkich swoich kontach.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

EUDEMON
#8 Zapaleniec#

Jak uda Ci się uzyskać wyrok na podstawie przepisu, który miał za zadanie zapobiegać chowaniu kiełbasy pod ladę w czasach PRL, to koniecznie nam o tym napisz !!! XD LOL

 

A propo przepisów -  nie głupio Ci być takim natrętem, którego wyproszono drzwiami a on wraca oknem?

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

allegro raczej nie wnika w spory pomiędzy kupującym a sprzedającym. Mam na myśli tą konkretną sytuację. 

Sprzedaję na allegro od kilku lat , sam mam kilka osób na " czarnej liście" Tyczy się to głównie osób, które nie odbierają paczek pobraniowych , ale jest też wąskie grono, które sobie na to zasłużyło w inny sposób. 

Niestety nie tolerujemy chamstwa, wyzwisk, bezpodstawnych oskarżeń. 

 

Oczywiście, nie twierdzę, że Ty zachowywałaś się tak wobec sprzedającego 🙂 

Na dobrą sprawę po co ponawiać zakupu u sprzedającego, z którego towaru/obsługi nie jesteś zadowolona ?! 

 

Możesz równie dobrze zamawiać towar jako osoba niezarejestrowana, jeżeli jednak chcesz kupować ze swojego konta, pewnie pozostaje Ci sąd 

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

 

"Możesz równie dobrze zamawiać towar jako osoba niezarejestrowana, jeżeli jednak chcesz kupować ze swojego konta, pewnie pozostaje Ci sąd"

 

kupiłem u kogoś innego, potrzebowałem części, a nie udowadniac komus, że okrężną drogą i tak mi sprzeda. Natomiast wyobrażasz sobie moja minę i zdziwienie, jak zobaczyłem komunikat - nie możesz kupić tego produktu, sprzedawca umieścił Cię na czarnej liście. W ogóle nie wiedziałem co to jest. Napisałem do sprzedawcy, z  aukcji (pytanie do sprzedającego) o co chodzi -zero reakcji, zadzwoniłem. Na moje zapytanie , ktoś z drugiej strony burknął, że się tym nie zajmuje i przekaże dalej do kogos, kto zajmuje się sprzedażą na allegro, kolejna osoba stwierdziła, że nie wie o co chodzi, a nastepna, że 5, teraz juz 6 lat temu coś było na rzeczy, ale nie odpowiedziała co.

Skoro więc nie odnotowano nawet powodu dla którego umieszczono mnie na CL, i nie wyjaśniono dlaczegop to juz jest kpina.

Odpowiedziałem, że nigdy u nich nic nie kupowałem i poprosiłem o wyjasnienie. Nigdy takiego nie otrzymałem. A wiem, że nie kupowałem, bo poinformował mnie o tym prawcownik allegro.

Sprzedawca nawet nie wział pod uwagę, że mógł wpisac nik omyłkowo. Jedna literka, jeden znak i wszystko sie zmienia.

Nie mam zamiaru sądzic się , bo to nie ma sensu, natomiast uważam, że sam instrument CL jest złem. Klientów o których wspominali to niektórzy z Was, którzy kupują za pobraniem i nie odbierają przesyłek po prostu należy usuwać z allegro i to będzie w zgodzie z prawem. Samo bycie na allegro,  nie jest obowiązkowe.

Dla mnie temat tego przypadku jest  już nieaktualny

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@bajcia, dlatego właśnie przy każdym loginie dopisujemy powód dodania do CL, króciutko, byle potem wiedzieć o co chodziło 🙂 tam gdzie brak powodu, to przydałoby się wywalić (usunąć z CL) 🙂 złem to są oceny gwiazdkowe, ocena 👍👎 wystarczy + komentarz jeśli potrzeba coś opisać 🙂

wbrew pozorom @bajcia jest chłopakiem, nie mylcie się 😛

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Brawo Patryku za spostrzegawczość. Nik załozyła moja córka, ponad 18 lat temu, ja go po prostu przejąłem, bo była wtedy nieletnia i tak to juz zostało.

 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja wiem, ale inni piszą do ciebie jak do dziewczyny 😄

 

... bo była wtedy nieletnia i tak to juz zostało.

skoro tak zostało, to jest nadal nieletnia 😄 😊 (jak ona to robi 😮 hihihi 😊)

 

@WREDZIA-W1, ciocia, słyszałaś?
@bajcia  potrafi sprawić, że zatrzymasz się w jednym wieku 😮

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

😁

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@konto zamknięte No, patrzę, widzę i oczom nie wierzę 😄

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@monte1133 W zasadzie nigdzie. To znaczy możesz teoretycznie do Allegro, gdzies z zakładki "pomoc" ale to i tak mija się z celem. Możesz także podać sprzedającego do sądu, lub dokonać zgłoszenia na Policji, powołując się na art. 135 kodeksu wykroczeń....ale sensowności tego rozwiązania nie podejmę się ocenić. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Poczekaj, bo czegoś nie rozumiem. Wystawiasz komentarz sprzedawcy aby przestrzec innych kupujących. Generalnie nie polecasz zakupów u tego sprzedawcy. A teraz sama chcesz coś u tego sprzedającego kupić? Gdzie sens? Gdzie logika?

oznacz moderatorów

monte1133
#10 Popularyzator#

Właśnie widzę, że nie rozumiesz. Negatywny komentarz odnosił się do tego, iż sprzedający wprowadził mnie w błąd pewną kwestią, która była w opisie produktu. Reszta była oceniona dobrze. Chciałam kupić, ponieważ pewna oferta była w świetnej promocji cenowej. Sprzedający wystawiając swoje oferty na platformie Allegro AUTOMATYCZNIE godzą się z systemem oceniania, który polega na polecaniu i niepolecaniu. Otrzymanie oceny niepolecającej nie obliguje sprzedawcy do odmowy sprzedaży klientowi, co zresztą przyznało mi samo Allegro, które osobiście kontaktowało się ze sprzedającym tagomago-pl i kazało mu usunąć mnie z czarnej listy oraz dając upomnienie sprzedającemu.

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@monte1133 

To może po prostu wystarczyło poprosić o jakiś rabat w związku z niepełną zgodnością oferowanego produktu, albo zwyczajnie odstąpić od umowy?! 

Chyba lepiej się dogadać, aniżeli psuć komuś opinie/renomę ?!

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale masz możliwość założenia dyskusji i wyjaśnienia wątpliwości z kupującym. Negatyw powinien być ostatecznością, jeżeli faktycznie nie idzie dojść do porozumienia. 

 

Pisanie do allegro i odkręcanie "blokady" chyba zajęło Ci więcej czasu, niż zająłby kontakt ze sprzedawcą 😛 

 

Jak domniemam zakupiony przedmiot i tak zostawiłaś 😉 

oznacz moderatorów

Bellatrix-1999
#9 Pomysłodawca#

Właśnie! Plaga roszczeniowców, klientów nie potrafiących obsługiwać otrzymanego sprzętu, mających pretensje "do garbatego, że ma dzieci proste" 😄 przekracza na Allegro ludzkie pojęcie! Negatywy też wystawiane są często tylko po to, aby sobie ulżyć w monotonnym życiu - i co, uczciwy Sprzedawca ma to wszystko tolerować i jeszcze się cieszyć?

A najgorsi są cwaniacy, którzy kupują np. elektronikę - 14 dni używają, potem zgłaszają odstąpienie, następne 14 dni używają i zwracają produkt! I to oczywiście wszystko w ustawowym czasie - Sprzedawca ma takich tolerować i robić ze sklepu komis?

Bądźmy uczciwi również jako kupujący, bo dobrze wiecie, że bardzo często pogrywamy nieuczciwie, wałując Sprzedawców 😕

Do wyboru są tysiące firm detalicznych i hurtowych, jesteś na CL to trudno, przełknij to i kupuj gdzie indziej, po co ta mściwość?

 

oznacz moderatorów

JKmuzyczny_pl
#7 Wielbiciel#

ostatnio miałem taki przypadek że klient wykorzystał to o czym piszesz te 28 dni używając sobie mojego mikrofonu po czym oddał bez paragonu i bez żadnego druku zwrotu. Paragon potrzebny jest do zrobienia zwrotu fiskalnego jeśli go nie mam nie to nie mogę wrócic towaru do sklepu a także zrobic korekty do Urzedu Skarbowego i muszę bezpodstawnie zapłacić podatek, mimo że informacje o zwrocie dowodu zakupu sa zawarte w zakładce zwroty na moich aukcjach. Ateraz najlepsze klient olał mnie ponieważ napisał że dokonał zwrotu zgodnego z postanowieniami allegro. Szybko to sprawdziłem i się załamałem gdyż allegro informuje w swoim regulaminie że klient może oddac towar bez dowodu zakupu a ja muszę mu zwrócic pieniądze. To jest k...a jakaś paranoja. Gnój może nawet na podstawie tego paragonu uzyskać jakis zwrot kasy np z mopsu czy potrzebne jest mu to np do jakiej sprawy sądowej jako dowód że ponosił jakies koszty etc....          

oznacz moderatorów