anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
lopes1990
#12 Orędownik#

allegro raczej nie wnika w spory pomiędzy kupującym a sprzedającym. Mam na myśli tą konkretną sytuację. 

Sprzedaję na allegro od kilku lat , sam mam kilka osób na " czarnej liście" Tyczy się to głównie osób, które nie odbierają paczek pobraniowych , ale jest też wąskie grono, które sobie na to zasłużyło w inny sposób. 

Niestety nie tolerujemy chamstwa, wyzwisk, bezpodstawnych oskarżeń. 

 

Oczywiście, nie twierdzę, że Ty zachowywałaś się tak wobec sprzedającego 🙂 

Na dobrą sprawę po co ponawiać zakupu u sprzedającego, z którego towaru/obsługi nie jesteś zadowolona ?! 

 

Możesz równie dobrze zamawiać towar jako osoba niezarejestrowana, jeżeli jednak chcesz kupować ze swojego konta, pewnie pozostaje Ci sąd 

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

 

"Możesz równie dobrze zamawiać towar jako osoba niezarejestrowana, jeżeli jednak chcesz kupować ze swojego konta, pewnie pozostaje Ci sąd"

 

kupiłem u kogoś innego, potrzebowałem części, a nie udowadniac komus, że okrężną drogą i tak mi sprzeda. Natomiast wyobrażasz sobie moja minę i zdziwienie, jak zobaczyłem komunikat - nie możesz kupić tego produktu, sprzedawca umieścił Cię na czarnej liście. W ogóle nie wiedziałem co to jest. Napisałem do sprzedawcy, z  aukcji (pytanie do sprzedającego) o co chodzi -zero reakcji, zadzwoniłem. Na moje zapytanie , ktoś z drugiej strony burknął, że się tym nie zajmuje i przekaże dalej do kogos, kto zajmuje się sprzedażą na allegro, kolejna osoba stwierdziła, że nie wie o co chodzi, a nastepna, że 5, teraz juz 6 lat temu coś było na rzeczy, ale nie odpowiedziała co.

Skoro więc nie odnotowano nawet powodu dla którego umieszczono mnie na CL, i nie wyjaśniono dlaczegop to juz jest kpina.

Odpowiedziałem, że nigdy u nich nic nie kupowałem i poprosiłem o wyjasnienie. Nigdy takiego nie otrzymałem. A wiem, że nie kupowałem, bo poinformował mnie o tym prawcownik allegro.

Sprzedawca nawet nie wział pod uwagę, że mógł wpisac nik omyłkowo. Jedna literka, jeden znak i wszystko sie zmienia.

Nie mam zamiaru sądzic się , bo to nie ma sensu, natomiast uważam, że sam instrument CL jest złem. Klientów o których wspominali to niektórzy z Was, którzy kupują za pobraniem i nie odbierają przesyłek po prostu należy usuwać z allegro i to będzie w zgodzie z prawem. Samo bycie na allegro,  nie jest obowiązkowe.

Dla mnie temat tego przypadku jest  już nieaktualny

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@bajcia, dlatego właśnie przy każdym loginie dopisujemy powód dodania do CL, króciutko, byle potem wiedzieć o co chodziło 🙂 tam gdzie brak powodu, to przydałoby się wywalić (usunąć z CL) 🙂 złem to są oceny gwiazdkowe, ocena 👍👎 wystarczy + komentarz jeśli potrzeba coś opisać 🙂

wbrew pozorom @bajcia jest chłopakiem, nie mylcie się 😛

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Brawo Patryku za spostrzegawczość. Nik załozyła moja córka, ponad 18 lat temu, ja go po prostu przejąłem, bo była wtedy nieletnia i tak to juz zostało.

 

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja wiem, ale inni piszą do ciebie jak do dziewczyny 😄

 

... bo była wtedy nieletnia i tak to juz zostało.

skoro tak zostało, to jest nadal nieletnia 😄 😊 (jak ona to robi 😮 hihihi 😊)

 

@WREDZIA-W1, ciocia, słyszałaś?
@bajcia  potrafi sprawić, że zatrzymasz się w jednym wieku 😮

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

😁

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte No, patrzę, widzę i oczom nie wierzę 😄

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Według mnie CL jest potrzebna, bo czasami kupujący wystawia negatyw bez żadnych wyjaśnień dlaczego (ot tak miałem zły dzień). Więc po co mu sprzedać drugi raz i znowu dostać negatyw za nic. I bardzo dobrze, że Allegro wprowadza zakupy tylko przez osoby zarejestrowane, nie Client 0000000. Miałem już taką sytuację, że klientka wybierała najdroższe rzeczy, kupowała, nie płaciła i brak kotaktu - za każdym razem z innego konta Client. Wiem to powtarzały się te same dane kupującej w meilach. I towar zablokowany, bo ma 30 dni na wpłatę. Po 3 razie podałem dane do Allegro i chyba ją zablokowali bo to się skończyło. A co do kosztów przesyłki to są one podane wcześniej - nie pasują, to nie zamawiam i nie wystawiam ocen. I potem nie mam pretensji o CL. Apo co chcesz kupić drugi raz? Żeby drugi raz zaniżyć ocenę ?

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@monte1133 W zasadzie nigdzie. To znaczy możesz teoretycznie do Allegro, gdzies z zakładki "pomoc" ale to i tak mija się z celem. Możesz także podać sprzedającego do sądu, lub dokonać zgłoszenia na Policji, powołując się na art. 135 kodeksu wykroczeń....ale sensowności tego rozwiązania nie podejmę się ocenić. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
ejczbi
#12 Orędownik#

Poczekaj, bo czegoś nie rozumiem. Wystawiasz komentarz sprzedawcy aby przestrzec innych kupujących. Generalnie nie polecasz zakupów u tego sprzedawcy. A teraz sama chcesz coś u tego sprzedającego kupić? Gdzie sens? Gdzie logika?

oznacz moderatorów
monte1133
#10 Popularyzator#

Właśnie widzę, że nie rozumiesz. Negatywny komentarz odnosił się do tego, iż sprzedający wprowadził mnie w błąd pewną kwestią, która była w opisie produktu. Reszta była oceniona dobrze. Chciałam kupić, ponieważ pewna oferta była w świetnej promocji cenowej. Sprzedający wystawiając swoje oferty na platformie Allegro AUTOMATYCZNIE godzą się z systemem oceniania, który polega na polecaniu i niepolecaniu. Otrzymanie oceny niepolecającej nie obliguje sprzedawcy do odmowy sprzedaży klientowi, co zresztą przyznało mi samo Allegro, które osobiście kontaktowało się ze sprzedającym tagomago-pl i kazało mu usunąć mnie z czarnej listy oraz dając upomnienie sprzedającemu.

oznacz moderatorów
lopes1990
#12 Orędownik#

@monte1133 

To może po prostu wystarczyło poprosić o jakiś rabat w związku z niepełną zgodnością oferowanego produktu, albo zwyczajnie odstąpić od umowy?! 

Chyba lepiej się dogadać, aniżeli psuć komuś opinie/renomę ?!

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale masz możliwość założenia dyskusji i wyjaśnienia wątpliwości z kupującym. Negatyw powinien być ostatecznością, jeżeli faktycznie nie idzie dojść do porozumienia. 

 

Pisanie do allegro i odkręcanie "blokady" chyba zajęło Ci więcej czasu, niż zająłby kontakt ze sprzedawcą 😛 

 

Jak domniemam zakupiony przedmiot i tak zostawiłaś 😉 

oznacz moderatorów
Bellatrix-1999
#9 Pomysłodawca#

Właśnie! Plaga roszczeniowców, klientów nie potrafiących obsługiwać otrzymanego sprzętu, mających pretensje "do garbatego, że ma dzieci proste" 😄 przekracza na Allegro ludzkie pojęcie! Negatywy też wystawiane są często tylko po to, aby sobie ulżyć w monotonnym życiu - i co, uczciwy Sprzedawca ma to wszystko tolerować i jeszcze się cieszyć?

A najgorsi są cwaniacy, którzy kupują np. elektronikę - 14 dni używają, potem zgłaszają odstąpienie, następne 14 dni używają i zwracają produkt! I to oczywiście wszystko w ustawowym czasie - Sprzedawca ma takich tolerować i robić ze sklepu komis?

Bądźmy uczciwi również jako kupujący, bo dobrze wiecie, że bardzo często pogrywamy nieuczciwie, wałując Sprzedawców 😕

Do wyboru są tysiące firm detalicznych i hurtowych, jesteś na CL to trudno, przełknij to i kupuj gdzie indziej, po co ta mściwość?

 

oznacz moderatorów
JKmuzyczny_pl
#7 Wielbiciel#

ostatnio miałem taki przypadek że klient wykorzystał to o czym piszesz te 28 dni używając sobie mojego mikrofonu po czym oddał bez paragonu i bez żadnego druku zwrotu. Paragon potrzebny jest do zrobienia zwrotu fiskalnego jeśli go nie mam nie to nie mogę wrócic towaru do sklepu a także zrobic korekty do Urzedu Skarbowego i muszę bezpodstawnie zapłacić podatek, mimo że informacje o zwrocie dowodu zakupu sa zawarte w zakładce zwroty na moich aukcjach. Ateraz najlepsze klient olał mnie ponieważ napisał że dokonał zwrotu zgodnego z postanowieniami allegro. Szybko to sprawdziłem i się załamałem gdyż allegro informuje w swoim regulaminie że klient może oddac towar bez dowodu zakupu a ja muszę mu zwrócic pieniądze. To jest k...a jakaś paranoja. Gnój może nawet na podstawie tego paragonu uzyskać jakis zwrot kasy np z mopsu czy potrzebne jest mu to np do jakiej sprawy sądowej jako dowód że ponosił jakies koszty etc....          

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

@JKmuzyczny_pl " informacje o zwrocie dowodu zakupu sa zawarte w zakładce zwroty na moich aukcjach. "

Klient miał prawo to olać, gdyż taki zapis znajduje się pod numerem 2685 na liście klauzul niedozwolonych prowadzonej przez UOKIK. 
Czyli przepisy prawa oczywiście są kulawe, nikt nie pomyślał o tym co ma zrobić przedsiębiorca w takiej sytuacji. Najlepiej nie wysyłać papierowego paragonu, tylko i wyłącznie wersję elektroniczną. 

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@JKmuzyczny_pl

ej, na serio wymagasz paragonu od konsumenta przy odstąpieniu od umowy?

Przecież to zapis niedozwolony, żebyś nie miał problemów, chociaż tym się upiekło:

https://interaktywnie.com/biznes/artykuly/e-commerce/pozwy-za-regulaminy-beda-umorzone-e-sklepom-sie...

W zakładce zwroty możesz nawet napisać, że ziemia jest płaska. Nie będzie wiążące dla kupującego coś co nie jest zgodne z prawem. I mógł sobie używać towaru 28 dni, bo takie są przepisy. Sprzedając w necie warto chyba je znać?

 

oznacz moderatorów
JKmuzyczny_pl
#7 Wielbiciel#

Interpretacja US jest jednoznaczna- jeśli dokonuje zwrotu na urządzeniu fiskalnym, to podstawą do wykonania takowego zwrotu, a co za tym idzie odliczenia naliczonego podatku do US - MUSZĘ W "PAPIEROLOGI" MIEĆ ORYGINAŁ PARAGONU ZWRACANEGO TOWARU. JEŚLI PODCZAS KONTROLI NIE BĘDZIE TAKIEGO PARAGONU CZY NP. PODPISANEJ PRZEZ ZWRACĄJACEGO KOREKTY FAKTURY TO TAKI ZWROT JEST NIEWAŻNY I MUSZĘ ZAPŁACIĆ PODATEK A PRZY OKAZJI KARĘ + ODSETKI JAK TO ODKRYJĄ :).Czy to że jakiś debil nieprowadzący nigdy firmy ani żadnej działalności wymyśla bzdurne przepisy, to my przedsiębiorcy musimy odpowiadać ??????

 

Jeśli już tak "cwaniakujesz" 🙂 to proszę wytłumacz mi czy w porządku jest A ZARAZEM ZGODNE Z PRAWEM - niezwrócenie paragonu celem uzyskania korzyści np jakiegoś dofinansowania z  MOPSU gdzie wymagany jest dowód zakupu??? - TO JEST PRZESTĘPSTWO.  A weźmy sytuację z innej beczki,- np. jeśli nieuczciwy sprzedawca tworzy fikcyjne zwroty żeby nie płacić podatku, gdzie wg Twojej teorii może to robić bez dowodu zakupu 🙂 toż to jest przestępstwo doskonałe i robione pod przykrywką prawa, przecież w przypadku sprzedaży paragonowej jest to nie do sprawdzenia 🙂 ....... 

 

NIE WIEM JAK JEST W INNYCH US NA TERENIE KRAJU, bo wiem że są różne interpretacje tych samych spraw W MOIM US PRZY ZWROCIE FISKALNYM WYMAGANY JEST PARAGON LUB PODPISANA KOREKTA FAKTURY i jeśli tego nie mam to muszę zapłacić podatek od sprzedaży

oznacz moderatorów
PanGrzegorzP
#9 Pomysłodawca#

Święta racja !

oznacz moderatorów
a_brod
#12 Orędownik#

@monte1133  Patrząc z dystansu na tę sytację - jak to wygląda: wystawiając ocenę NIE POLECAM dajesz informację potencjalnym klientom, aby nie kupowali u tego sprzedawcy, ale mimo to sama chcesz w tym miejscu robić zakupy. Kiedyś pewien polityk w podobny sposób się tłumaczył: " głosowałem za, ale się nie cieszyłem" .

Endrju
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@a_brod Mi przypomniał się inny, który "palił, ale się nie zaciągał"😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów