anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czarna lista

monte1133
#8 Zapaleniec#

Zostałam dodana do czarnej listy przez sprzedającego(tagomago-pl) za to, że wystawiłam mu negatywny komentarz - sam powiedział, że to był powód. Wydaje mi się, iż odmowa sprzedaży ze względu na to, że ktoś wystawia negatywny komentarz, nie jest wystarczającym powodem. Tym bardziej, że sprzedający działa na platformie Allegro, więc automatycznie godzi się na taką formę oceny jego sprzedaży. Gdzie można to zgłosić?

Odp.: Czarna lista

pciucha
#8 Zapaleniec#

jeśli negatyw był uzasadniony, to dlaczego czarna lista i odmowa sprzedaży??? allegro powinno wnikliwie przyjrzeć się takiemu sprzedawcy. zgłosić na pewno, tylko nie podpowiem jak, może dyskusja? Allegro się w nią włącza jeśli się o to poprosi.

Odpowiedz
Ładowanie...

lopes1990
#8 Zapaleniec#

allegro raczej nie wnika w spory pomiędzy kupującym a sprzedającym. Mam na myśli tą konkretną sytuację. 

Sprzedaję na allegro od kilku lat , sam mam kilka osób na " czarnej liście" Tyczy się to głównie osób, które nie odbierają paczek pobraniowych , ale jest też wąskie grono, które sobie na to zasłużyło w inny sposób. 

Niestety nie tolerujemy chamstwa, wyzwisk, bezpodstawnych oskarżeń. 

Oczywiście, nie twierdzę, że Ty zachowywałaś się tak wobec sprzedającego 🙂 

Na dobrą sprawę po co ponawiać zakupu u sprzedającego, z którego towaru/obsługi nie jesteś zadowolona ?! 

Możesz równie dobrze zamawiać towar jako osoba niezarejestrowana, jeżeli jednak chcesz kupować ze swojego konta, pewnie pozostaje Ci sąd 

Odpowiedz
Ładowanie...

Vryko
#9 Pomysłodawca#

@monte1133 W zasadzie nigdzie. To znaczy możesz teoretycznie do Allegro, gdzies z zakładki "pomoc" ale to i tak mija się z celem. Możesz także podać sprzedającego do sądu, lub dokonać zgłoszenia na Policji, powołując się na art. 135 kodeksu wykroczeń....ale sensowności tego rozwiązania nie podejmę się ocenić. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

ejczbi
#9 Pomysłodawca#

Poczekaj, bo czegoś nie rozumiem. Wystawiasz komentarz sprzedawcy aby przestrzec innych kupujących. Generalnie nie polecasz zakupów u tego sprzedawcy. A teraz sama chcesz coś u tego sprzedającego kupić? Gdzie sens? Gdzie logika?

Odpowiedz
Ładowanie...

monte1133
#8 Zapaleniec#

Właśnie widzę, że nie rozumiesz. Negatywny komentarz odnosił się do tego, iż sprzedający wprowadził mnie w błąd pewną kwestią, która była w opisie produktu. Reszta była oceniona dobrze. Chciałam kupić, ponieważ pewna oferta była w świetnej promocji cenowej. Sprzedający wystawiając swoje oferty na platformie Allegro AUTOMATYCZNIE godzą się z systemem oceniania, który polega na polecaniu i niepolecaniu. Otrzymanie oceny niepolecającej nie obliguje sprzedawcy do odmowy sprzedaży klientowi, co zresztą przyznało mi samo Allegro, które osobiście kontaktowało się ze sprzedającym tagomago-pl i kazało mu usunąć mnie z czarnej listy oraz dając upomnienie sprzedającemu.

Odpowiedz
Ładowanie...

lopes1990
#8 Zapaleniec#

@monte1133 

To może po prostu wystarczyło poprosić o jakiś rabat w związku z niepełną zgodnością oferowanego produktu, albo zwyczajnie odstąpić od umowy?! 

Chyba lepiej się dogadać, aniżeli psuć komuś opinie/renomę ?!

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale masz możliwość założenia dyskusji i wyjaśnienia wątpliwości z kupującym. Negatyw powinien być ostatecznością, jeżeli faktycznie nie idzie dojść do porozumienia. 

Pisanie do allegro i odkręcanie "blokady" chyba zajęło Ci więcej czasu, niż zająłby kontakt ze sprzedawcą 😛 

Jak domniemam zakupiony przedmiot i tak zostawiłaś 😉 

Odpowiedz
Ładowanie...

a_brod
#9 Pomysłodawca#

@monte1133  Patrząc z dystansu na tę sytację - jak to wygląda: wystawiając ocenę NIE POLECAM dajesz informację potencjalnym klientom, aby nie kupowali u tego sprzedawcy, ale mimo to sama chcesz w tym miejscu robić zakupy. Kiedyś pewien polityk w podobny sposób się tłumaczył: " głosowałem za, ale się nie cieszyłem" .

Odpowiedz
Ładowanie...

Mis_Izydor
#8 Zapaleniec#

@monte1133 

Nie precyzujesz, czy sprzedawca specjalnie i umyślnie wprowadził Cię w błąd tworząc taki a nie inny opis produktu, czy też może to Ty źle zrozumiałeś/aś przekaz, podczas gdy stu innych Kupujących odczytało go właściwie? Generalnie podstawą rozwiązywania wszelkich sporów jest rozmowa. Sprzedawcy czasem się mylą, ale z doświadczenia wiem, że wystarczy napisać do nich maila/zadzwonić/otworzyć dyskusję, wskazać nieprawidłowości i poprosić o rozwiązanie problemu, aby znaleźć wyjście z sytuacji satysfakcjonujące obie strony. Wystawienie komentarza negatywnego jest ostatecznością. Wcale się nie dziwię, że sprzedawca nie chce współpracować z osobą, która psuje mu opinię, chociaż "reszta była oceniona dobrze".

A teraz jeszcze otrzymał przez Ciebie upomnienie...

I czego oczekujesz??? Że Cię odblokuje??? 😅

Bez prawomocnego wyroku sądu raczej marne szanse.

Odpowiedz
Ładowanie...

dawal50
#9 Pomysłodawca#

@Vryko 135 Kodeksu Wykroczeń: Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby taka przyczyna była nieuzasadniona. Który klient by to wygrał to w sądzie? Zaniżanie ocen to wystarczająca przyczyna. Przecież mogę stwierdzić że klient zrobił to złośliwie, kiedy wiem na 100% że towar był zgodny z opisem, wysyłka trwała tyle co w opisie, oraz że kupujący się nie kontaktował, a mimo to zaniżył obsługę klienta oraz zgodność z opisem. Bo np zaniża i dla zasady daje wszystkim po 4 gwiazdki. To chyba uzasadniona przyczyna.

Odpowiedz
Ładowanie...

Vryko
#9 Pomysłodawca#

@dawal50 Nie musisz mi cytować artykułu...znam go. I kilka innych także. Podałem wyłącznie możliwości, jakie ma pytająca. I nie mam pojęcia, co sąd może uznać za "uzasadnioną przyczynę". 

Odpowiedz
Ładowanie...