anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
×

Odp.: Czarna lista

konto zamknięte
Nie dotyczy

@bajcia, dlatego właśnie przy każdym loginie dopisujemy powód dodania do CL, króciutko, byle potem wiedzieć o co chodziło 🙂 tam gdzie brak powodu, to przydałoby się wywalić (usunąć z CL) 🙂 złem to są oceny gwiazdkowe, ocena 👍👎 wystarczy + komentarz jeśli potrzeba coś opisać 🙂

wbrew pozorom @bajcia jest chłopakiem, nie mylcie się 😛

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

bajcia
#10 Popularyzator#

Brawo Patryku za spostrzegawczość. Nik załozyła moja córka, ponad 18 lat temu, ja go po prostu przejąłem, bo była wtedy nieletnia i tak to juz zostało.

 

 

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja wiem, ale inni piszą do ciebie jak do dziewczyny 😄

 

... bo była wtedy nieletnia i tak to juz zostało.

skoro tak zostało, to jest nadal nieletnia 😄 😊 (jak ona to robi 😮 hihihi 😊)

 

@WREDZIA-W1, ciocia, słyszałaś?
@bajcia  potrafi sprawić, że zatrzymasz się w jednym wieku 😮

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

bajcia
#10 Popularyzator#

😁

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@konto zamknięte No, patrzę, widzę i oczom nie wierzę 😄

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

Vryko
#18 Luminarz#

@monte1133 W zasadzie nigdzie. To znaczy możesz teoretycznie do Allegro, gdzies z zakładki "pomoc" ale to i tak mija się z celem. Możesz także podać sprzedającego do sądu, lub dokonać zgłoszenia na Policji, powołując się na art. 135 kodeksu wykroczeń....ale sensowności tego rozwiązania nie podejmę się ocenić. 

______________
Sołtys Allegro
Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

ejczbi
#12 Orędownik#

Poczekaj, bo czegoś nie rozumiem. Wystawiasz komentarz sprzedawcy aby przestrzec innych kupujących. Generalnie nie polecasz zakupów u tego sprzedawcy. A teraz sama chcesz coś u tego sprzedającego kupić? Gdzie sens? Gdzie logika?

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

monte1133
#10 Popularyzator#

Właśnie widzę, że nie rozumiesz. Negatywny komentarz odnosił się do tego, iż sprzedający wprowadził mnie w błąd pewną kwestią, która była w opisie produktu. Reszta była oceniona dobrze. Chciałam kupić, ponieważ pewna oferta była w świetnej promocji cenowej. Sprzedający wystawiając swoje oferty na platformie Allegro AUTOMATYCZNIE godzą się z systemem oceniania, który polega na polecaniu i niepolecaniu. Otrzymanie oceny niepolecającej nie obliguje sprzedawcy do odmowy sprzedaży klientowi, co zresztą przyznało mi samo Allegro, które osobiście kontaktowało się ze sprzedającym tagomago-pl i kazało mu usunąć mnie z czarnej listy oraz dając upomnienie sprzedającemu.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

lopes1990
#12 Orędownik#

@monte1133 

To może po prostu wystarczyło poprosić o jakiś rabat w związku z niepełną zgodnością oferowanego produktu, albo zwyczajnie odstąpić od umowy?! 

Chyba lepiej się dogadać, aniżeli psuć komuś opinie/renomę ?!

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale masz możliwość założenia dyskusji i wyjaśnienia wątpliwości z kupującym. Negatyw powinien być ostatecznością, jeżeli faktycznie nie idzie dojść do porozumienia. 

 

Pisanie do allegro i odkręcanie "blokady" chyba zajęło Ci więcej czasu, niż zająłby kontakt ze sprzedawcą 😛 

 

Jak domniemam zakupiony przedmiot i tak zostawiłaś 😉 

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

Bellatrix-1999
#9 Pomysłodawca#

Właśnie! Plaga roszczeniowców, klientów nie potrafiących obsługiwać otrzymanego sprzętu, mających pretensje "do garbatego, że ma dzieci proste" 😄 przekracza na Allegro ludzkie pojęcie! Negatywy też wystawiane są często tylko po to, aby sobie ulżyć w monotonnym życiu - i co, uczciwy Sprzedawca ma to wszystko tolerować i jeszcze się cieszyć?

A najgorsi są cwaniacy, którzy kupują np. elektronikę - 14 dni używają, potem zgłaszają odstąpienie, następne 14 dni używają i zwracają produkt! I to oczywiście wszystko w ustawowym czasie - Sprzedawca ma takich tolerować i robić ze sklepu komis?

Bądźmy uczciwi również jako kupujący, bo dobrze wiecie, że bardzo często pogrywamy nieuczciwie, wałując Sprzedawców 😕

Do wyboru są tysiące firm detalicznych i hurtowych, jesteś na CL to trudno, przełknij to i kupuj gdzie indziej, po co ta mściwość?

 

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

JacekKamP
#7 Wielbiciel#

ostatnio miałem taki przypadek że klient wykorzystał to o czym piszesz te 28 dni używając sobie mojego mikrofonu po czym oddał bez paragonu i bez żadnego druku zwrotu. Paragon potrzebny jest do zrobienia zwrotu fiskalnego jeśli go nie mam nie to nie mogę wrócic towaru do sklepu a także zrobic korekty do Urzedu Skarbowego i muszę bezpodstawnie zapłacić podatek, mimo że informacje o zwrocie dowodu zakupu sa zawarte w zakładce zwroty na moich aukcjach. Ateraz najlepsze klient olał mnie ponieważ napisał że dokonał zwrotu zgodnego z postanowieniami allegro. Szybko to sprawdziłem i się załamałem gdyż allegro informuje w swoim regulaminie że klient może oddac towar bez dowodu zakupu a ja muszę mu zwrócic pieniądze. To jest k...a jakaś paranoja. Gnój może nawet na podstawie tego paragonu uzyskać jakis zwrot kasy np z mopsu czy potrzebne jest mu to np do jakiej sprawy sądowej jako dowód że ponosił jakies koszty etc....          

Odpowiedz
Ładowanie...

Czarna lista

glenmoranghie
#13 Ambasador#

@JacekKamP " informacje o zwrocie dowodu zakupu sa zawarte w zakładce zwroty na moich aukcjach. "

Klient miał prawo to olać, gdyż taki zapis znajduje się pod numerem 2685 na liście klauzul niedozwolonych prowadzonej przez UOKIK. 
Czyli przepisy prawa oczywiście są kulawe, nikt nie pomyślał o tym co ma zrobić przedsiębiorca w takiej sytuacji. Najlepiej nie wysyłać papierowego paragonu, tylko i wyłącznie wersję elektroniczną. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

exoryna
#14 Krzewiciel#

@JacekKamP

ej, na serio wymagasz paragonu od konsumenta przy odstąpieniu od umowy?

Przecież to zapis niedozwolony, żebyś nie miał problemów, chociaż tym się upiekło:

https://interaktywnie.com/biznes/artykuly/e-commerce/pozwy-za-regulaminy-beda-umorzone-e-sklepom-sie...

W zakładce zwroty możesz nawet napisać, że ziemia jest płaska. Nie będzie wiążące dla kupującego coś co nie jest zgodne z prawem. I mógł sobie używać towaru 28 dni, bo takie są przepisy. Sprzedając w necie warto chyba je znać?

 

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

JacekKamP
#7 Wielbiciel#

Interpretacja US jest jednoznaczna- jeśli dokonuje zwrotu na urządzeniu fiskalnym, to podstawą do wykonania takowego zwrotu, a co za tym idzie odliczenia naliczonego podatku do US - MUSZĘ W "PAPIEROLOGI" MIEĆ ORYGINAŁ PARAGONU ZWRACANEGO TOWARU. JEŚLI PODCZAS KONTROLI NIE BĘDZIE TAKIEGO PARAGONU CZY NP. PODPISANEJ PRZEZ ZWRACĄJACEGO KOREKTY FAKTURY TO TAKI ZWROT JEST NIEWAŻNY I MUSZĘ ZAPŁACIĆ PODATEK A PRZY OKAZJI KARĘ + ODSETKI JAK TO ODKRYJĄ :).Czy to że jakiś debil nieprowadzący nigdy firmy ani żadnej działalności wymyśla bzdurne przepisy, to my przedsiębiorcy musimy odpowiadać ??????

 

Jeśli już tak "cwaniakujesz" 🙂 to proszę wytłumacz mi czy w porządku jest A ZARAZEM ZGODNE Z PRAWEM - niezwrócenie paragonu celem uzyskania korzyści np jakiegoś dofinansowania z  MOPSU gdzie wymagany jest dowód zakupu??? - TO JEST PRZESTĘPSTWO.  A weźmy sytuację z innej beczki,- np. jeśli nieuczciwy sprzedawca tworzy fikcyjne zwroty żeby nie płacić podatku, gdzie wg Twojej teorii może to robić bez dowodu zakupu 🙂 toż to jest przestępstwo doskonałe i robione pod przykrywką prawa, przecież w przypadku sprzedaży paragonowej jest to nie do sprawdzenia 🙂 ....... 

 

NIE WIEM JAK JEST W INNYCH US NA TERENIE KRAJU, bo wiem że są różne interpretacje tych samych spraw W MOIM US PRZY ZWROCIE FISKALNYM WYMAGANY JEST PARAGON LUB PODPISANA KOREKTA FAKTURY i jeśli tego nie mam to muszę zapłacić podatek od sprzedaży

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

a_brod
#12 Orędownik#

@monte1133  Patrząc z dystansu na tę sytację - jak to wygląda: wystawiając ocenę NIE POLECAM dajesz informację potencjalnym klientom, aby nie kupowali u tego sprzedawcy, ale mimo to sama chcesz w tym miejscu robić zakupy. Kiedyś pewien polityk w podobny sposób się tłumaczył: " głosowałem za, ale się nie cieszyłem" .

Endrju
Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

Knowhere
#21 Demiurg#

@a_brod Mi przypomniał się inny, który "palił, ale się nie zaciągał"😂

_____________
Wszędzie trafi się jakiś NoobMaster69, który ma swojego Thora😏
Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

Mis_Izydor
#9 Pomysłodawca#

@monte1133 

Nie precyzujesz, czy sprzedawca specjalnie i umyślnie wprowadził Cię w błąd tworząc taki a nie inny opis produktu, czy też może to Ty źle zrozumiałeś/aś przekaz, podczas gdy stu innych Kupujących odczytało go właściwie? Generalnie podstawą rozwiązywania wszelkich sporów jest rozmowa. Sprzedawcy czasem się mylą, ale z doświadczenia wiem, że wystarczy napisać do nich maila/zadzwonić/otworzyć dyskusję, wskazać nieprawidłowości i poprosić o rozwiązanie problemu, aby znaleźć wyjście z sytuacji satysfakcjonujące obie strony. Wystawienie komentarza negatywnego jest ostatecznością. Wcale się nie dziwię, że sprzedawca nie chce współpracować z osobą, która psuje mu opinię, chociaż "reszta była oceniona dobrze".

A teraz jeszcze otrzymał przez Ciebie upomnienie...

I czego oczekujesz??? Że Cię odblokuje??? 😅

Bez prawomocnego wyroku sądu raczej marne szanse.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Vryko 135 Kodeksu Wykroczeń: Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby taka przyczyna była nieuzasadniona. Który klient by to wygrał to w sądzie? Zaniżanie ocen to wystarczająca przyczyna. Przecież mogę stwierdzić że klient zrobił to złośliwie, kiedy wiem na 100% że towar był zgodny z opisem, wysyłka trwała tyle co w opisie, oraz że kupujący się nie kontaktował, a mimo to zaniżył obsługę klienta oraz zgodność z opisem. Bo np zaniża i dla zasady daje wszystkim po 4 gwiazdki. To chyba uzasadniona przyczyna.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

Vryko
#18 Luminarz#

@dawal50 Nie musisz mi cytować artykułu...znam go. I kilka innych także. Podałem wyłącznie możliwości, jakie ma pytająca. I nie mam pojęcia, co sąd może uznać za "uzasadnioną przyczynę". 

______________
Sołtys Allegro
Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Czarna lista

RED
#16 Inspirator#

kup u niego bez logowania

 

ale zastanów się co pisza moi przedmówcy, bo mają rację - publicznie nawoływałaś do niekupowania u sprzedawcy i dziwisz się, że nie chce ci już sprzedawać produktów?

Przytocz mi punkt regulaminu allegro, gdzie sprzedawca godzi się na wystawianie komentarzy bo chyba coś ci się pomyliło art 212 i216 Kodeksu Karnego znasz?

Odpowiedz
Ładowanie...