anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czarna lista

piotrino1
#7 Wielbiciel#

Zostałem umieszczony na czarnej liście, gdyż oceniłem koszt wysyłki na 4 (nie odbiegał od standardów Allegro , ale nie był jakiś szczególnie niski). Jest to moim zdaniem nieuczciwe dla innych kupujących, takie zawyżanie własnych ocen na siłę. Do tego dochodzi odmowa sprzedaży co jest niezgodne z polskim prawem (Kodeks Cywilny). Dobrze, że Allegro to setki sprzedawców, podobnej tematyki więc sprawy nie ma, ale czy na pewno ?  

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

mdrogeria
#21 Demiurg#

piotrino1 standard to superniski i w końcu zrozumcie ,że sprzedawcy w całości tą kwotę oddają przewoźnikom , a nawet dokładają 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

nikt Ci nie zabrania robić zakupów jako niezarejestrowany .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria jako niezarejestrowany traci pewne przywileje🙂

Np. nie może wystawić oceny za koszt wysyłki🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ciekawe co by zrobił sprzedawca, gdybyś mu dał tylko jedną gwiazdkę 🙂

Załóż sobie nowe konto Allegro i będziesz mógł nadal u niego kupować.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@piotrino1 
Zakładanie nowego konta nie jest rozwiązaniem. Czarna lista za jedną gwiazdkę to przesada. Co nie znaczy, że koszt przesyłki był zawyżony. 🙂Ciekawa jestem ile jesteś skłonny zapłacić za przesyłkę, żeby uznać jej koszt za właściwy?🤔

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@piotrino1   Nie przejmuj się.

Spotkałem się z opinią  że u niektórych sprzedawców wygodniej być na czarnej liście,  po prostu  masz pewność że  więcej się na niego nie natkniesz. Lepiej kupić u kogoś normalnego.

 A jeśli chodzi o oceny  to niestety  Allegro  podobno  ma  bardzo  wielkie  wymagania  wobec  sprzedających  i  takie ujmowanie  gwiazdek ma  znaczny wpływ na ocenę sprzedawcy.

 I to właśnie  jest  raczej problemem, a nie  subiektywne  odczucia  i oceny klientów.

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte 

comment_FZNz7rueiJDwwz520VgCwdDIpTlvAJ5t.jpg

_____________
Kama
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Podpisano "Kama"   Własne  zdjęcia  to jako awatary raczej,  po  co  takie duże?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@br.  duże , bo na małym nie widać atutów urody🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Atuty  owszem widzę i doceniam.  Jednak przemyślałem to i  akceptuję  fakt,  że na małym awatarze  ten napis  "Za darmo"  nie  byłby  dobrze  widoczny.

A to chyba  ważne😋

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Dokładnie. Taki portret uwypukla to co najładniejsze 🤣  A @br.  pewnie z tych co za allegro polecony urywają ze 2 gwiazdki bo drogo.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Proszę  mi tu nie  insynuować, dawno nie kupowałem poleconym, wolę paczkomat.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@br.   Za paczkomat to na pewno ze 3 polecą 🤣 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  "Za paczkomat to na pewno ze 3 polecą "

Chętnie bym tak  ocenił, ale  chyba  zablokowany paczkomat jest🙄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@br.  wolisz paczkomat w dobrej cenie - za darmo🙂

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@piotrino1  Można wiedzieć jaki był koszt wysyłki? Problemem jest to, że w wiekszości przypadków koszt wysyłki jest w całości oddawany do allegro lub inpost-u. Jeżeli tak było, a Ty obciąłeś sprzedawcy gwiazdkę to mógł się pokrzywdzony.

Endrju
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@a_brod w zasadzie kupujący nie wiedzą jakimi kosztami obciąża nas Allegro i trudno wymagać od nich wyrozumiałości. 🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Kupujący często myśli że sprzedawca to tyle zarabia że ten koszt wysyłki to mógłby sam pokryć i krzywdy by nie miał a rzeczywistość jest taka że trzeba się nieźle nasprzedawać by pokryć wszystkie swoje koszty i jeszcze coś zarobić.

oznacz moderatorów