anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czarna lista

faber4
#7 Wielbiciel#

Właśnie chciałem zakupić pewną rzecz i boom, "jesteś na czarnej liście". Pytanie, sprawdziłem o co chodzi i rzeczywiście chodzi o jeden komentarz z marca.
Rozumiem, że allegro daje takie fajne narzędzie sprzedającym aby mogli uniknąć pewnej grupy szczerych klientów ale w takim razie czy ja mogę też dodawać sprzedawców do czarnej listy ? czy allegro raczej jest dla sprzedawców a nie klientów ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie masz się czym przejmować .Allegro wszystkie przywileje daje kupującym i to klient robi co chce i ocenia jak chce nawet jak z czegoś zrezygnuje to może winę za to zrzucić na sprzedawcę i go oczernić w komentarzu i to bezkarnie a sprzedawcy pozostaje CL jako ostatnia deska ratunku przed klientami którzy sami nie wiedzą czego poszukują na allegro. Klient jest zdecydowanym panem na allegro i wszystko jest ustawiane pod jego widzimisie a jak narobiłeś komuś bałaganu to możesz kupić  to co szukasz u innego sprzedawcy ,na CL jesteś u tego co mu podpadłeś nie u wszystkich.

oznacz moderatorów

faber4
#7 Wielbiciel#

po części racja ale nie do końca się zgodzę, sprzedawca może odpowiedzieć na komentarz. Mi bardziej chodzi o podejście. Dlaczego allegro dało taką możliwość sprzedawcy a nie również klientowi ?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Po części racja ale odpowiedź na komentarz nie poprawi mu statystyk a często jednym pochopnym negatywem traci ciężko wypracowaną pozycję .Dobry dialog często pomaga wypracować korzystny kompromis bez obrzucania się negatywnymi ocenami.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Taaaa, dobry dialog, żadnych zasłużonych negatywów, a potem inni kupujący będą nabijani w butelkę i zmuszani do "dobrego dialogu", bo zabrakło komentarzy ostrzegawczych.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@xyz96 Dialog zawsze jest wskazany ,chyba że ktoś nie potrafi rozmawiać lub ma zbyt wysokie mniemanie o sobie i o swoich racjach. Opinie negatywne są potrzebne ale tylko wtedy gdy nie da się rozwiązać problemu w inny sposób a wina sprzedawcy jest ewidentna .Klienci nadużywają tej metody oceny zbyt pochopnie przez co lądują na CL .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Tak, tak, trzeba zrobić wszystko, aby tylko nie wystawić zasłużonego negatywa. Najważniejszy jest dialog z panem sprzedawcą, uniżona prośba, ukłony 😄

Oceny negatywne i tak zostały mocno ograniczone przez Allegro, ze względu na czas ich wystawiania, zaledwie 90 dni od zakupu - dawniej nie było tego ograniczenia. Kupujący nie oceni już bubla, który rozwalił się 4 miesiące po zakupie, ani podejścia sprzedawcy do reklamacji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@faber4 Sprzedawca wpisał na czarną listę tylko Twój nick. Jeśli założysz sobie nowe konto na Allegro, bez problemu u niego kupisz i wystawisz nowy komentarz.

oznacz moderatorów

granatnik87
#9 Pomysłodawca#

Zastanawia mnie po co kupujesz znowu coś u sprzedającego którego zakupy ewidentnie Ci nie odpowiadały. Skoro mi nie pasuje dany sprzedający to u niego nie kupuje - proste.
A sprzedającemu się nie dziwie bo jak sprzedawałem na allegro baaardzo często korzystałem z czarnej listy 🙂 super opcja. Brakuje mi jej na allegro lokalnie bo tu osób które kupują dla zabawy i które nie wiedzą czego chcą nie brakuje. 

Niestety ale allegro rozpieściło kupujących bo dzięki nim wpada prowizja i opłaty od sprzedaży. Nie tędy droga. Obie strony powinny być traktowane na równi i powinny się szanować.

 

oznacz moderatorów

faber4
#7 Wielbiciel#

Komentarz wystawiony 5 miesięcy temu i dotyczył produktu a nie sprzedawcy. Skąd mogłem wiedzieć że wpisał mnie na jego czarną listę.
Rozumiem was sprzedawców, że czasem bolą zwroty itd. ale mowa o zupełnie czymś innym. Takie [edycja], które nie dorasta do allegro pod względem obsługi, a ma idealny system ocen produktów, nikt by nie pomyślał, że można za zły komentarz banować klienta.
Czy jest jakakolwiek kontrola/zabezpieczenie nadużyć banowania ze strony sprzedawcy ? no chyba nie. Czy prawo jasno się wyraża w kwestii możliwości odmowy sprzedaży ? no tak.
Coś mi się zdaje że to jednak sprzedawcy mają duże fory na allegro a nie odwrotnie. Opinia o produkcie jest chyba czymś pożądanym prawda ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

faber4 no cóż subiektywnie oceniłeś produkt ,na co sprzedawca nie ma wpływu , a on też subiektywnie klapnął Cię na CL. Do oceny produktu służy inny panel , ale zrobiłeś ja uważałeś .,

oznacz moderatorów

granatnik87
#9 Pomysłodawca#

Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś kupował na **piiip**s 🙂 Skoro tamten sprzedający miał kiepskie produkty to po co do niego wracasz? Lubisz jak Ci ktoś buble przysyła?

O i dodatkowych obostrzeń dla sprzedających się domagasz 🙂 a wiesz może podsuń allegro pomysł żeby sprzedający wysyłali Ci towary za darmo albo żeby jeszcze dopłacali do Twoich zakupów. Możesz wykorzystać mój pomysł. Nie będę rościł do niego praw 🙂

Chłopie a teraz tak poważnie. Trochę dystansu do ludzi i świata. Na allegro życie się nie kończy.

oznacz moderatorów

faber4
#7 Wielbiciel#

@granatnik87zupełnie nie przeczytałeś mojej odpowiedzi. Wierz mi, że nie chcę od tego sprzedawcy nic kupić, jest wiele tych samych produktów. Kliknąłem bo nie miałem pojęcia, że zostałem zbanowany, to po pierwsze. Po drugie takie Twoje podejście "cicho siedź, i nie rób problemów", miej dystans do siebie, XD chyba w innym świecie żyjemy. Co ma dystans do siebie o wyrażeniu opinii dotyczącej funkcjonalności allegro ?

oznacz moderatorów

granatnik87
#9 Pomysłodawca#

a to ma do siebie że firmy już dawno zaczęły odchodzić od sprzedaży za pośrednictwem tego portalu. Na allegro świat się nie kończy i skoro jedna strona jest faworyzowana a druga ma za wszystko płacić i przytakiwać bo łaskawie może tu coś wystawić to wcale mnie to nie dziwi. No i fakt z innych bajek jesteśmy.

Ty też tak masz jak rano wstajesz że zastanawiasz się ile dziś osób wrzucisz na czarną listę? 😄 albo ile negatywów wystawisz? 😄

oznacz moderatorów

faber4
#7 Wielbiciel#

no nie, tak nie mam. Szczerze to negatywa w mojej całej historii z allegro wystawiłem chyba jednego na 10lat ? już nie pamiętam. Słuchaj, zostawmy osobiste wycieczki bo nie tędy droga, naprawdę nie jestem z tych coby utrudniać życie innym. To jest zupełnie inna sprawa, kupując samochód sam szukasz opinii innych użytkowników.
Z ciekawości sam sprawdziłem czy allegro się do tego odnosi i jest: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/czy-sprzedajacy-moze-uniemozliwic-mi-zakup-k...

więc sprawa jasna, tyle, że chodzi o płatności a nie o opinie o produktach, i wychodzi, że sprzedawcy mają w tej kwestii zupełną dowolność.

oznacz moderatorów