anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Czarna lista

tom_andrz
#8 Zapaleniec#

Czarna lista jest ostatnim narzędziem sprzedawców na naginanie faktów przez kupujących taki negatyw nikt nie weryfikuje nie sprawdza kupujący często straszą negatywem lub bez żadnego uzasadnienia lub powiadomienia sprzedającego o zamiarze takiej opinii wystawić

Odpowiedz
Ładowanie...

WREDZIA-W1
#20 Guru#

@tom_andrz O negatywach słyszałeś. Wiem.  A o interpunkcji?

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...

tom_andrz
#8 Zapaleniec#

I czego się czepiasz ??

Odpowiedz
Ładowanie...

ebricks0
#8 Zapaleniec#

dlatego daje tam kazdego kupującego

Odpowiedz
Ładowanie...

bodykon
#7 Wielbiciel#

Jeśli sprzedawca wpisał kupującego na czarną listę bez uzasadnienia, to w Kodeksie Wykroczeń jest na to Art 136 KW. Jak sprzedawca dostanie po kieszeni, to może zacznie inteligentniej myśleć. Jedna grzywna nie zwiększy jego ilorazu inteligencji, to będzie następna , i następna , itd.  Z kolei jeśli Policjanci złośliwie będą oddalać doniesienie, to na policjanta który złożył podpis, należy złożyć doniesienie do Prokuratury z tytułu kumoterstwa lub zaniedbania swoim obowiązkom. Proszę pamiętać, że wszelkim funkcjonariuszom w takich przypadkach jest zakładana teczka z aktami sprawy na stałe. Co do meritum sprawy, to bardzo często sprzedawcy wpisują na czarną listę kupujących za to, że śmieli dokonać zwrotu towaru w ramach odstąpienia od umowy zawartej na odległość. A jak jeszcze kupujący , w ramach dyskusji w serwisie Allegro, upomni się o zwrot pieniędzy, to czarna lista murowana. Dlatego należy znać przepisy, bowiem " nieznajomość prawa szkodzi".

Odpowiedz
Ładowanie...

maxr01
#14 Krzewiciel#

heh.... bzdury bajki itp.

Sprzedawca wpisał pseudo-kupującego na CL? - widocznie miał powód.

I założę się, że będzie mógł się z tego wybronić. To nie jest tak, że byle gó_no kupujący trafia na CL.

Odpowiedz
Ładowanie...

EUDEMON
#8 Zapaleniec#

Artykuł na który się powołujesz to relikt PRL. Sprawdź orzecznictwo kiedy ostatni raz skazano kogoś z tego artykułu.

Odpowiedz
Ładowanie...

Jacotm10
#8 Zapaleniec#

Artykuł 136 KW akurat w żaden sposób nie dotyczy sprawy 😉  Chodziło raczej o "osławiony" (w ostatnich czasach) art 135 KW "kto... ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,podlega karze grzywny. "
Za pierwsza część czyli "ukrywanie" ganiała kiedyś Inspekcja Robotniczo-Chlopska a wiele lat później personel Allegro, kiedy ktoś np. wpisał sobie zastrzeżenie, że będzie usuwał osoby z niezweryfikowanym kontem z aukcji. Poniekąd słusznie ale jeśli dotyczyło to "wykluczenia" nieokreślonej grupy osób.
Kiedy odmowa dotyczy konkretnej osoby, z konkretnego powodu, może mieć miejsce także w sprzedaży konsumenckiej, chyba że narusza inne przepisy, np. "antydyskryminacyjne"...

Odpowiedz
Ładowanie...

atarog
#11 Animator#

Zaraz - doniesienie do prokuratury z powodu wpisania na CL?
Serio sądzisz, że ktoś się nad tym pochyli?
Od razu napiszę coś - kiedyś, dawno temu, jak istniało dawne allegro i dawna społeczność, to ludzie szukający dziury w całym, ot - kupujący z ansami i roszczeniami zakładający taki post, jak ten - trafiali na Cl wszystkich czytających. Taki środek ostrożności. Bo nikt nie chce takiego kupującego. Autor posta sam napisał, że sprawa jest dawna. Konto podpadło. Nieważne, że sprzedający nie pamięta czym.

Odpowiedz
Ładowanie...

ebricks0
#8 Zapaleniec#

kurcze kiedyś to było fajnie, był feedback w dwie strony dzięki czemu kupujący nie srali łapkami w dół bo sie bali że sami dostaną, i inne rzeczy które są mniej ważne.

Odpowiedz
Ładowanie...

EUDEMON
#8 Zapaleniec#

Noooo...i nikt oprócz kupującego i sprzedającego nie czytał tych emocjonalnych wyrzutów obu stron. Pewnie dla tego allegro zlikwidowało tą opcję.

Odpowiedz
Ładowanie...

atarog
#11 Animator#

@EUDEMON czytali. Żale kupujących i sprzedających czytali wszyscy na Cafe Pomoc😉

Odpowiedz
Ładowanie...

maxr01
#14 Krzewiciel#

Caffe Pomoc zostało zlikwidowane z wiadomych powodów - oczywiście oficjalny powodem był totalny spadek zainteresowania tym forum, jednak "starzy wyjadacze" wiedzą o co chodziło. Najłatwiejszym rozwiązaniem problemu było zamknięcie tego forum.

Nawet nie czytam wszystkich postów - jest ich za dużo już. CL jest po prostu potrzebna, to jedyna ochrona sprzedających przed zakupowymi cwaniakami - januszami zakupów.

Przytoczę jedynie ostatni "HIT" u mnie.

- Zakup za ok. 50 zł, smart paczkomatem, sprzęgło do maszynki do mielenia Zelmer za 1,80 zł , komora szatkownicy kpl. + tarka do ziemniaków za 50 zł.

Zwrot - komora + tarka, kupujący zostawił sobie sprzęgło za 1,80 zł, co chwilę otrzymuję ponaglenia o zwrot, sterta paczek ze zwrotami leży obok biurka, w końcu już nie wytrzymuję i mu zwracam kasę. Na następny dzień sprawdzam ten jego zwrot - szatkownica i tarka były używane - nie wiem ile razy, nadają się jedynie do utylizacji, na tarce resztki ziemniaków (jeszcze muszę za to zapłacić, więc wszelkie wpisy typu "zwracany towar nie może mieć żadnej wartości" nie są prawdziwe). No.... oczywiście to jest moja wina, gdyż nie sprawdziłem sobie zwróconego towaru przed zwrotem gotówki.

Podsumowując:

- Klient otrzymał towar za 1,80 zł z darmowa wysyłką

- Ja jestem ponad 50 zł w "plecy"

Czekam jeszcze na komentarz, gdyż odpisałem mu, że postąpił nieuczciwie.

Odpowiedz
Ładowanie...