anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
leonezg
#8 Zapaleniec#

Na jakiej podstawie sprzedający może kogoś wpisać kogoś na czarna listę (pomijając nie opłacenia towaru w terminie) i czy to jest zgodnie z polskim prawem. O ile się nie mylę to nie jest,  i tu rodzi się następne pytanie dlaczego Allegro toleruje tego typu zachowania sprzedawcy? 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@leonezg  Sprzedający może ( praktycznie ) wpisać każdego. Teoretycznie powinien mieć do tego twarde podstawy - np nieodebrana pobraniówka itp. Ale często są wpisywani klienci "awanturujacy się", ci co wystawili nieprawdziwy komentarz lub profilaktycznie tacy z którymi mogą byc problemy...a  co ktoś Cię wpisał?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
leonezg
#8 Zapaleniec#

Nic mi na ten temat nie wiadomo, płacę zawsze od razu, nie stosuję opłaty za pobraniem, nikt mi nie zwrócił uwagi. Z reguły nie wystawiam opinii traktuję Allegro jako  sklep i oczekuję od sprzedawcy profesjonalizmu. A jak coś do mnie ma to niech napisze. Tak na prawdę to mnie to ani parzy ani ziębi - jest mi to obojętnie, zawsze mogę kupić od kogoś innego. Wkurza mnie tylko strata czasu. 

oznacz moderatorów
NIUM007
#8 Zapaleniec#

 A mnie akurat sprzedający dodał do czarnej listy choć nigdy nie dałam złego komentarza i placę od razu po zakończonej transakcji , zawsze odpowiadam na maile .  Allegro powinno reagować ale nie robi tego. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@NIUM007 Dodał cię jeden a nie wszyscy, więc problem był z tym który cię dodał. Ja się tym nie przejmuje.

oznacz moderatorów
NIUM007
#8 Zapaleniec#

 W sumie racja  , świadczy to o sprzedającym .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To może być niezgodne z prawem, ale orzec o niezgodności może tylko sąd. Możesz nadal kupować u takiego sprzedawcy z innego swojego konta lub bez logowania. 

oznacz moderatorów
leonezg
#8 Zapaleniec#

Nie widzę potrzeby tworzenia kilku profili na Allegro bo jest to głupia dziecinadą. 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

A sprzedawcy myślą inaczej. Zazwyczaj mają kilka kont. Niektórzy gdy nałapią negatywów na jednym, przenoszą sprzedaż na drugie. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

To są nieuczciwi sprzedawcy, są też nieuczciwi kupujący, którzy mają kilka kont.

Na szczęście większość sprzedających i kupujących jest uczciwa. Jedni chcą sprzedać, drudzy kupić i niczego więcej od siebie nie oczekują.🙂

oznacz moderatorów
Firma_Karwil
#10 Popularyzator#

TO JEST WLASNIE OBIEKTYWNE WYJASNIENIE.

oznacz moderatorów
Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

@leonezg 
Nie blokuje ci możliwości zakupu, możesz dalej zakupić towar ale jako klient niezarejestrowany. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Camper_Voyager zakup jako niezarejestrowany nie jest rozwiązaniem, ponieważ taki klient nie może skorzystać np. ze smarta🙂 @leonezg  ma rację, jeżeli rzeczywiście sprzedający zablokował go bez powodu, to nie ma co płakać, można kupić u kogoś innego.

oznacz moderatorów
Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, to jest najlepsze rozwiązanie. Ja tylko podałem jedno z wielu.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@leonezg Po prostu spytaj sprzedającego. Może po prostu zrobił literówkę w loginie wpisując go na CL.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
NIUM007
#8 Zapaleniec#

Pisałam nie odpowiada ,  dziwne  pierwszy raz mam taką sytuację  a jestem na allegro naprawdę długo  , tak jak ktoś napisał , zablokował wedle widzimisię hmmmm  

oznacz moderatorów
dyanna1
#8 Zapaleniec#

A ja zostałam dodana przez sprzedającego do czarnej listy bo rozmyśliłam się z zakupem, podczas gdy jest 3 dni do anulowania zakupu bez podania przyczyny. Super 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@dyanna1 A chcesz kupować od takiego sprzedawcy???

oznacz moderatorów
dyanna1
#8 Zapaleniec#

Hejka wszystkim,

jak zwykle u tego sprzedawcy z licytacji była sukienka - wczoraj chciałam zalicytować a tu zonk 🙂

Mam od niego parę rzeczy

To [edycja]

oznacz moderatorów
dyanna1
#8 Zapaleniec#

Po siedmiu dniach się samo anuluje więc nie wiem w czym problem 😕

oznacz moderatorów