anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czas zwrotu pieniędzy

Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Czy ktoś wie ile czasu idzie zwrot pieniędzy od sprzedawcy? Feralnie wybrałem niewłaściwe dane odbiorcy przy zakupie towaru, wybrałem opcję zwrotu zanim sprzedający towar nadał, po czym jeszcze raz kupiłem ten sam towar, tym razem na właściwe dane.

Zakup nr 1 zwrócony, sprzedający odpisał iż zwrot nadał w piątek rano. Pieniędzy nadal nie ma.

Zakup nr 2 (na właściwe dane odbiorcy) nie będzie zwracany, został już przeze mnie odebrany.

 

Sprzedający mówi, że zwrot idzie przez Allegro i trzeba kilka dni czekać.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wariatzbudzikiem zwrot środków potwierdzany jest przez allegro stosownym mailem , 2-3 dni ROBOCZE to realny czas oczekiwania na pojawienie się środków na koncie .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wariatzbudzikiem Taki zwrot dochodzi w ciągu 3 dni roboczych, o ile sprzedający NAPRAWDĘ zwrot zlecił. Jeśli zlecił, powinieneś otrzymać od Allegro powiadomienie mailowe w tej sprawie. Jeżeli maila od Allegro nie było, sprzedawca mógł zwrotu nie zlecić.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wariatzbudzikiem, nie widzę żadnego zwrotu wykonanego na Twoje konto. Jeśli nie otrzymałeś od nas wiadomości o zwrocie środków na Twoje konto, możesz poprosić sprzedającego o wysłanie Ci potwierdzenie wykonania przelewu. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Ostatecznie zwrot za pierwszy błędny zakup poszedł poza portalem Allegro. Drugi został wysłany i tak miało to być załatwione przez sprzedającego.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wariatzbudzikiem, rozumiem, że masz już środki na swoim koncie za oba zakupy?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Inaczej. Za pierwszym razem wybrałem niewłaściwe dane odbiorcy i zrezygnowałem z zakupu klikając "zwróć zakup" zanim sprzedający go nadał, kupiłem ponownie ten sam przedmiot już na właściwe dane odbiorcy. Drugi zakup mi dotarł, nie zamierzam zwracać, a za pierwszy zwrócono mi forsę.

 

Chyba że chodzi o jeszcze wcześniejszy zakup na większą kwotę, to tak, zwrócono mi pieniądze.

oznacz moderatorów