anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro może zmusić inPost do przekazywania kodów otwarcia skrzynki do Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
piimaa
#13 Ambasador#

Od kilku tygodni inPost zmusza ludzi do użytkowania telefonów z Androidem/Apple, do instalowania aplikacji inPost. Nie ma jakichkolwiek szans na otwarcie skrzynki pocztowej (paczkomatu) bez aplikacji inPost. Wcześniej, kody do otwarcia skrzynki były przesyłane także SMS-ami oraz mailem, obecnie liczy się tylko aplikacja inPost.

Ja rozumiem ludzi młodych, żyjących non stop online ale co z ludźmi starszymi, ludźmi którzy nie używają smartfonów (na rzecz starszych, lepszych, mniejszych telefonów)??  Aby użytkować aplikację, trzeba posiadać Androida i to często powyżej wersji 6.0, kompletnie zaktualizowanego (usługi GooglePlay) oraz aktywny u operatora internet.

Przecież to jest karygodne takie działania...

Usuńcie inPOST z opcji wysyłek, albowiem stało się to mocno bez sensu!

Po co to komu, jeśli poczta oszczędza na SMSach tłumacząc się głupio jakimś bezpieczeństwem! Przecież, SMSy istnieją od kilku dekad i jeszcze tego nikt a nikt nie złamał. Aplikacja jest bezpieczna i koniec bo SMS może ktoś przejąć, tylko kto???

Czy jest jakikolwiek sposób na to, aby KODY do otwarcia skrzynek trafiały także do Allegro do INFORMACJI O PRZESYŁCE, np. mam info że przesyłka została umieszczona (śledzę przez allegro) i w tym miejscu byłby także kod???

A propos inPostu to ... prawdziwy śmiech na sali. Paczka z Torunia do Warszawy 2 dni robocze 🙂

 

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@piimaa 

Tu sobie ustaw i problem z głowy:

https://inpost.pl/powiadomienia-sms

_____________
Kama
oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

"Usuńcie inPOST z opcji wysyłek" to do razu mógłbym zakończyć działalność na Allegro i złożyć wypowiedzenie w firmie. Jak ktoś ma problem z korzystaniem z paczkomatów to niech nie wybiera tej opcji dostawy, praktycznie zawsze jest opcja dostawy kurierem.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie wiem, mi przysyłają SMS-em i mailem. Ostatnio z tydzień temu.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa "Aby użytkować aplikację, trzeba posiadać Androida i to często powyżej wersji 6.0, kompletnie zaktualizowanego (usługi GooglePlay) oraz aktywny u operatora internet." - wystarczy wifi i andek w wersji 5.x😏
Co najmniej 6.x to jest wymagany, ale przez apkę allegro.

"Przecież, SMSy istnieją od kilku dekad i jeszcze tego nikt a nikt nie złamał." - nie, w ogóle😁 Wysyłając komuś odpowiednio spreparowany sms/mms (wykorzystujący np. niezałataną lukę) można wpuścić smartfona w bootloopa, przejąć nad nim kontrolę, a w ekstremalnych przypadkach nawet go "uceglić".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@piimaa nikt nikogo nie zmusza, ja mam od początku sms i nigdy się nie zdarzyło żebym nie dostał 🙂  Problem jest jak zainstalujesz apkę i Ci nie pójdzie bo kiepski system, wtedy inpost przestaje wysyłać sms 😞 a kod w systemie allegro nie zaszkodził by jako trzecie źródło 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 @Kaliope_Brzeg ale fakt ze ostatnio Inpost nawala z wysyłką kodów sms ( sądząc po watkach na forum)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash Niestety. Smsy raz przychodzą raz nie, klienci są zdezorientowani. Ostatnio znajoma miała do odbioru  2 przesyłki w multiskrytce, jedną wyjęła a drugą zatrzasnęła nie wiedząc wcale o tej usłudze. Potem 2 dni to odkręcała bo przesyłki w systemie już nie było.

Sami to zagmatwali i skomplikowali, a my jak zawsze musimy problemy klientów brać na klatę 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Kama, inpost ( @InPost ) został przygnieciony własnym sukcesem, i ze względu na specyfikę dostaw ( paczkomaty ) mają bardzo dużo problemów z którymi sobie nie radzą. Myślę, że skala tego może być porażająca.

1. Nie przesyłanie kodów sms do odbioru

2. Multiskrytka ( UNIKAC !!!) - i brak paczek w skrytce

3. Nie otwarcie się skrytki mimo kodu

4. Otwarcie się cudzej skrytki z paczką w środku

5. Otwarcie się skrytki w innym paczkomacie

6. wprowadzenie kodu zwrotu a nie otwarcie się skrytki

7. wprowadzenie kodu odbioru, a system twierdzi ze paczka już odebrana

8. Otwarcie się skrytki pustej w środku

itp itd

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Dodaj do tego jeszcze:

1. niewidoczność paczek po podaniu numeru w Managerze Inpost

(manager.paczkomaty.pl)

2. brak pobierania aukcji i danych z aukcji pomimo sparowania konta z allegro

3. ogromne opóźnienia w dostawie powiadomień (paczka od 7 w paczkomacie a powiadomienie przychodzi o 14-stej)

4. nie odpowiadają na reklamacje, wysłałam 21 i cisza, cisza od 12 dni

 

Poczta to był, jest i zawsze będzie syf. Nic dodać, nic ująć. Idę pokombinować jakiś telefon z androidem.

 

PS. Orange twierdzi że nie otrzymało jakichkolwiek SMSów od inPost w celu przekazania mi kodów. Sprawdzili wszystkie SMSy przychodzące na mój numer i nic a nic nie przyszło z jakiejkolwiek sieci, oni tego nie wysyłają bo nie chcą za to płacić.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@piimaa Jeżeli miałaś nawet próbę instalacji aplikacji - Inpost nie wysyła sms...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@pinsplash 

2. Multiskrytka ( UNIKAC !!!) - i brak paczek w skrytce

W jaki sposób jako kupujący mogę mieć wybór czy chce multi czy nie?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@exoryna I to jest własnie najlepsze ! 🙂 Nie możesz. Inpost twierdzi że to dla naszego dobra ( nic nie wspomina o swoim dobrze i oszczędzaniu na ilości zajetych skrytek), i jezeli tego nie chcemy to trudno, Inpost wie lepiej co jest dla nas dobre.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@exoryna Właśnie. Do multiskrytki kodów w mejlu nie wysyłają a w instrukcji jest :

  1.  "Jeżeli wyciągnę jedną paczkę z Multiskrytki, ale przypadkowo zostawię drugą, to mogę jeszcze raz otworzyć skrytkę?

Możesz otworzyć swoją Multiskrytkę tym samym kodem do 15 minut od pierwszego odbioru, o ile kurier w międzyczasie nie wyjmie Twojej paczki i nie zajmie skrytki kolejnym zamówieniem. "

Ja nie miałam takiego problemu, ale znajoma twierdzi że po zatrzaśnięciu skrytki z drugą paczką nie była w stanie otworzyć drugi raz  bo kodu nie miała a w aplikacji nie było takiej możliwości. No chyba, że po prostu nie ogarnęła.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@piimaa piimaapiimaa ... prawdziwy śmiech na sali. Paczka z Torunia do Warszawy 2 dni robocze

Żaden śmiech , to jest deklarowany czas doręczenia dla paczkomatów .

Od pocątku paczkomatów przychodziły sms-y i dalej otrzymuję bez najmniejszych problemów .

Pewnie zbyt mocno poglaskałeś smartfona i coś się popićkalo . 

pokop sobie w ustawieniach . 

oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Ludzie, powiadomienia a kod otwarcia skrzynki to co innego. Powiadomienia dostaję, kodów SmSem już nie. Co do kurierki i innych przewoźników to nie kalkuluje mi się ich cennik i wieczne czekanie o określonych godz. na dostawę. Paczkomat to to czego potrzebuję ale przy okazji nie potrzebuję internetu w smartfonie, smarfona z androidem, aplikacji i innych gadów.

Na moim 6.0 trzeba było aktualizować GoogleServices i masę innych aby inPost raczył zadziałać ale... już nie mam tego 6.0 ...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@piimaaTwoja wypowiedź cyt-,,Usuńcie inPOST z opcji wysyłek, albowiem stało się to mocno bez sensu!,,

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Jeszcze przedwczoraj dostałem i powiadomienie na mail i sms z kodem. Więc raczej nic się tu nie zmieniło. Jeśli ja, na zadane pytanie dostałbym tyle, w sumie takich samych odpowiedzi, problemu poszukałbym u siebie jednak...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@piimaa nie będzie sms bo instalowałaś aplikację która nie poszła 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@piimaa 

Wcześniej, kody do otwarcia skrzynki były przesyłane także SMS-ami oraz mailem, obecnie liczy się tylko aplikacja inPost.

Tia, miałem problem 2x z paczkami w multiskrytka. Dla tej opcji nie dostaję kodów odbioru. Ale dla tych zwykłych skrytek - kody są w emailach. Tobie nie przychodzą?

 

A propos inPostu to ... prawdziwy śmiech na sali. Paczka z Torunia do Warszawy 2 dni robocze

A kiedy nastąpiło nadanie paczki i kiedy była do odebrania? Przecież to jest jasne, że jak o 22giej załadujesz paczkomata to nikt 22:12 tego nie zabierze jeszcze w dalszą drogę.

 

oznacz moderatorów