anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro może zmusić inPost do przekazywania kodów otwarcia skrzynki do Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
piimaa
#13 Ambasador#

Od kilku tygodni inPost zmusza ludzi do użytkowania telefonów z Androidem/Apple, do instalowania aplikacji inPost. Nie ma jakichkolwiek szans na otwarcie skrzynki pocztowej (paczkomatu) bez aplikacji inPost. Wcześniej, kody do otwarcia skrzynki były przesyłane także SMS-ami oraz mailem, obecnie liczy się tylko aplikacja inPost.

Ja rozumiem ludzi młodych, żyjących non stop online ale co z ludźmi starszymi, ludźmi którzy nie używają smartfonów (na rzecz starszych, lepszych, mniejszych telefonów)??  Aby użytkować aplikację, trzeba posiadać Androida i to często powyżej wersji 6.0, kompletnie zaktualizowanego (usługi GooglePlay) oraz aktywny u operatora internet.

Przecież to jest karygodne takie działania...

Usuńcie inPOST z opcji wysyłek, albowiem stało się to mocno bez sensu!

Po co to komu, jeśli poczta oszczędza na SMSach tłumacząc się głupio jakimś bezpieczeństwem! Przecież, SMSy istnieją od kilku dekad i jeszcze tego nikt a nikt nie złamał. Aplikacja jest bezpieczna i koniec bo SMS może ktoś przejąć, tylko kto???

Czy jest jakikolwiek sposób na to, aby KODY do otwarcia skrzynek trafiały także do Allegro do INFORMACJI O PRZESYŁCE, np. mam info że przesyłka została umieszczona (śledzę przez allegro) i w tym miejscu byłby także kod???

A propos inPostu to ... prawdziwy śmiech na sali. Paczka z Torunia do Warszawy 2 dni robocze 🙂

 

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49
Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa Że tak jeszcze dodam.

"Paczka z Torunia do Warszawy 2 dni robocze" - jeśli fakty m.in. nt. paczki wyglądają tak, jak w twoim poprzednim wątku (o którym przed chwilą sobie przypomniałem) https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/kupi%C5%82am-produkt-nie-mam-kontaktu-ze-... to na ten patrzę z przymrużeniem oka😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

Jeśli na numer telefonu Odbiorcy zostało zarejestrowane konto w aplikacji Inpost Mobile, informacje dotyczące przesyłki łącznie z kodem odbioru można znaleźć w aplikacji.
Wiadomości SMS nie są już wysłane do użytkowników aplikacji z uwagi na wzrastające zjawisko phishingu i konsekwencje, jakie ze sobą niesie. W związku z tym rekomendujemy korzystanie z aplikacji mobilnej InPost. Kod odbioru jest w takiej sytuacji przesyłany również drogą mailową.

Kod odbioru dla przesyłek w multiskrytce Klient otrzymuje w aplikacji mobilnej lub poprzez wiadomość SMS. W tym przypadku kody odbioru nie są przesyłane mailowo.

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

A czemu nie są mailowo? To jakiś problem? 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

zaczyna sie powoli robić sajgon z inpostem

klienci dzwonią i robia awantury że otrzymali kodów otarcia paczkomatu

przesyłki wracają

procedura otrzymania ponownego kodu wysyłki to droga przez mękę

i nie wiem czy komus to sie udało zrobić

przy mulitiskrytce Kupujący musi mieć zgodę wszystkich nadawców by inpost podał kod

np: na inny telefon

Kupujacy obdzwania sprzedawców i pisze maile do inpostu a ma na to dwa dni by wyszystko przeprowadzić

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Halo @InPost - dlaczego kodu do multischowka nie ma w e-mailu? 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@exoryna Czytając tutaj na forum ile jest problemów z tą multiskrytką, przezornie zamawiając 2-3 przesyłki w jednym dniu, rozbijam to na 2-3 paczkomaty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Dzisiaj tych problemów doświadczam. Zadzwoniła klientka, że podała zły numer telefonu, 3 przesyłki upchnęli w multiskrytce i oczywiście kodu odbioru brak. Na infolinii zmienić telefonu nie mogą, odsyłają do pomocowego mejla Inpostu. Na moje pytanie dlaczego postanowili nie wysyłać kodów usłyszałam, że dla bezpieczeństwa bo jeśli ktoś niepowołany miałby dostęp do mejla to mógłby paczki odebrać 😂

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Widzisz, tylko że jako sprzedająca nie masz wpływu na to, co zrobi klient. Jak tylko kupujesz, to możesz zrobić jak pisałem powyżej.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Śmieszy mnie trochę ten wymysł z kodami. Jak jedna paczka to nie chronią przed niepowołanym odbiorem i kod wysyłają a jak multiskrytka to kod tajny 😂

Edit :  Dobry pomysł z tym zamawianiem do różnych paczkomatów.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Kod do skrzynki powinien wymyślać sam KUPUJĄCY w chwili zakupu, np. przez allegro. Kupuję przykładowo dysk twardy, wybieram PACZKOMATY24 i tu wpisuję swoje hasło otwarcia skrzynki np: sabaka2001 i tyle w temacie. Przychodzi paczka do paczkomatu, idę, wpisuję nr.telefonu i swoje nadane przez siebie hasło i odbieram paczkę a nie jakieś bajery z kodami. Inpost ewidentnie nie chce płacić operatorom GSM za smsy specjalne więc niech zrobią to tak, jak powinno być, bo jeszcze dekada cyfryzacji w Polsce i spłuczki w szalecie na dworcu nie uruchomisz bez aplikacji.

Wszystko powyższo/poniższe jednak, nie zmiania faktu że inPost zachował się po ***amsku nie informując klientów, że kodu smsem nie dostaniesz gdy aplikację uruchomisz choć raz a ich ROZPATRYWANIE reklamacji nadaje sie do ..., albowiem na sugestie zmian, na sugestie dostawienia paczkomatu bądź na temat pt. "mam teren pod paczkomat" odpisują w zaledwie 10minut a na reklamacje wcale.

Opcji REZYGNUJĘ Z APLIKACJA NA NUMERZE TEL. XXX.XXX.XXX też nigdzie nie ma...

 

oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Paranoja z tym pseudo bezpieczeństwem i biduleniem inPostu na temat pt. "że do maila mógłby mieć dostęp ktoś niepowłany" bo:

- maile z kodami dostępu

- SMSY z kodami dostępu

nosisz w tej samej kieszeni w tym samym smartofnie ...

 

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa

"nosisz w tej samej kieszeni w tym samym smartofnie ..." - i tu grubo się mylisz, bo nie każdy ogarnia pocztę na smartfonie. No chyba że jest masochistą.

"Opcji REZYGNUJĘ Z APLIKACJA NA NUMERZE TEL. XXX.XXX.XXX też nigdzie nie ma..." - ależ jest https://inpost.pl/powiadomienia-sms i już nawet ktoś chyba podał ci tego linka w tym temacie.

"Kod do skrzynki powinien wymyślać sam KUPUJĄCY w chwili zakupu" - a co w przypadku, gdybyś zapomniała swojego super tajnego kodu?🤔

 

PS Oczywiście, @Kaliope_Brzeg podała ci tego linka, w pierwszej odpowiedzi do wątku.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@InPost  Może staranniej przygotowujcie swoich konsultantów bo wprowadzają w błąd. Wczoraj na infolinii uzyskałam informację, że jeśli w multiskrytce są 3 przesyłki a numer telefonu jest błędny to wystarczy jak jeden z nadawców zgłosi to na pomoc@inpost.pl. Po kilku godzinach przychodzi do mnie wiadomość :

"Informuję, że paczka została umieszczona w Multiskrytce. W celu realizacji dyspozycji konieczne jest, aby każdy Nadawca, od którego przesyłka znajduje się w Multiskrytce przesłał na adres pomoc@inpost.pl dyspozycję wysłania kodu odbioru na inny numer telefonu z adresu e-mail przypisanego do przesyłki.

Bardzo proszę o przekazanie informacji Odbiorcy, aby skontaktował się z resztą Nadawców. "

Jak to możliwe że konsultant o tym nie wie?

Toż to jakiś cyrk, każdy z 3 nadawców musi się produkować, do tego jakieś dziwne kody weryfikacyjne przychodzą smsem i trzeba je wysyłać mejlem. Zachodu co najmniej jakby zaginął kod do sejfu ze sztabkami złota. W końcu końców czas minie i wszystkie paczki wrócą by wysyłać je ponownie i pogłębiać przedświąteczny galimatias.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  @InPost  - a ja mam pytanie : Jak Odbiorca może zrezygnować z multiskrytki?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash Bry 😊 Też chciałabym to wiedzieć, ale jak znam życie pewnie się nie da.

Wiele problemów z tym multidziwolągiem rozwiązałoby wysyłanie kodu na mejla.

Jaka to oszczędność miejsca skoro przesyłki zalegają drugą dobę w skrytce i mimo moich szczerych chęci by pomóc klientce wszystko spełza na niczym.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Bry! Ja już kiedyś pisałem że widziałem jak gość otwiera multiskrytkę filmując bo miał już wypadek z brakiem paczki w multiskrytce.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Chyba tylko każdą przesyłkę kierując do innego paczkomatu😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Knowhere wiesz, w dużym mieście to ok, ale jak jest tylko 1 paczkomat 😁 ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jak w Parczewie 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Zonk - paczkomatów jest sztuk 4.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów