anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy usługa Allegro Pay wpływa na zdolność kredytową?

MAMY ROZWIĄZANIE!
DES-ART
#8 Zapaleniec#

Jak w tytule.

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DES-ART Nie, Twoje środki w Allegro Pay nie są kredytem - to orientacyjna kwota, do jakiej możemy sfinansować Twoje zakupy. Nie obniżają one Twojej zdolności kredytowej, ani nie przekazujemy ich również do baz zewnętrznych (na przykład do BIK). 

Natomiast w momencie zakupu z Allegro Pay musisz zaakceptować warunki umowy, która zgodnie z polskim prawem jest umową o kredyt konsumencki. Zgodnie z przepisami, które obowiązują od 18 maja 2023, do baz zewnętrznych przekażemy wszystkie zawarte umowy o kredyt konsumencki oraz ewentualne opóźnienia w spłacie.

 

Edytowano 17.10.2023

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
DES-ART
#8 Zapaleniec#

Pani Olu, proszę o wyjaśnienie jak to się ma do zapisu, który zacytował poniżej „xyz96”. Tam jest jednak mowa o przekazywaniu informacji. Jeśli dokonałem zakupu z Allegro Pay i spłaciłem wymaganą kwotę, to dlaczego informacje dotyczące umowy, przekazywane są do baz zewnętrznych? Na pewno nie wpływa to na moją zdolność kredytową?

oznacz moderatorów
Sebek900705
#7 Wielbiciel#

Z tym że, jak starałem się o kredyt hipoteczny trzeba było spłacić limit na allegro bo zaniżał zdolność. Było to warunkiem pozytywnego wniosku

oznacz moderatorów
djexter
#2 Obserwator#

To nie jest prawdą, moje zakupy na Allegro Pay wylądowały w BIKu.

oznacz moderatorów
Armin-A2
#7 Wielbiciel#

Czyli samo przyznanie możliwości zakupów  przez Allegro Pay nie wpływa na zdolność kredytową, jednak skorzystanie z tej możliwości już TAK. Każdy zakup przez Allegro Pay to osobna umowa kredytowa i MA WPŁYW na zdolność kredytową. Inaczej jest z kartą kredytową która sama w sobie jest JEDNYM PRODUKTEM i nieważne ile rzeczy kupimy, dalej mamy jedną umowę kredytową. Jak to wpływa na naszą zdolność? Ano tak że kupując 10 rzeczy przez Allegro Pay mamy dziesięć umów kredytowych. Kupując natomiast 10 rzeczy używając karty kredytowej mamy jedną umowę ( na posiadaną kartę) Banki patrzą na ilość posiadanych otwartych kredytów w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jak mamy za dużo to nie udzielą kolejnego.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@DES-ART I nie i tak 🙂

Twoje środki w Allegro Pay nie są kredytem i nie są wpisywane do baz zewnętrznych. Dlatego nie mają wpływu na Twoją zdolność kredytową. Dopiero w momencie zakupu z Allegro Pay – gdy zaakceptujesz warunki umowy, która zgodnie z polskim prawem jest umową o kredyt konsumencki – my zapłacimy za Twój zakup, a informacje dotyczące umowy przekażemy do baz zewnętrznych, zgodnie z wyrażonymi przez Ciebie zgodami.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

oznacz moderatorów
DES-ART
#8 Zapaleniec#

Niejasne... 

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Sam limit nie obniża zdolności w BIK, tak jak ma to miejsce w przypadku limitu w koncie bankowym, czy na karcie kredytowej.

Obniży zdolność kredytową skorzystanie z limitu, na czas jego spłaty.

oznacz moderatorów
patrycekk
#7 Wielbiciel#

Allegro PAY w bankach na chwilę obecną jest traktowane jak parabank i znacznie obniża scoring co często uniemożliwia wzięcie kredytu!!! UWAŻAJCIE.

oznacz moderatorów
lukakup2312
#7 Wielbiciel#

Aktywne AllegroPay zaniża scoring ale czy spłacone produkty za pomocą AllegroPay nie zwiększają nam również tych punktów ? AllegroPay jest przecież traktowane jak zwykły kredyt konsumencki. Wiesz może ile czasu po wypowiedzeniu umowy z AllegroPay nie jest ono liczone w Scoringu w BIK ? 

oznacz moderatorów
adam11555
#1 Nowicjusz#

czyli ostatecznie zplacone allegropay zwiększy zdolność?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak, przy regularnym spłacaniu.

oznacz moderatorów
NOEMIX_pl
#2 Obserwator#

Tak, Twój kredyt w Allegro ląduje w Bik-u, dostaje informację z Biku. Powód jest prosty Allegro Pay sprzedało kredyty w Anion Banku. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@NOEMIX_pl Nie obniża dopóki nie zrobisz zakupu, później wszystko jest jak przy każdym kredycie konsumenckim. Nawet w regulaminie jest napisane że mogą brać twoją historię z zewnętrznych źródeł, więc muszą i swoje źródła ujawniać.☹️

oznacz moderatorów
Client:44387001
#7 Wielbiciel#

Mi odrzucili wniosek w PeKaO cytując ilość "chwilówek" które okazały się tym tworem znanym AllegroPAY. Najgorsze jest to że jedyny powód skorzystania tego to czysta ciekawość na ile można limit zwiększyć. Gratuluję pomysłu Allegro!

oznacz moderatorów
Herman667
#7 Wielbiciel#

Ja wlasnie nie dostałem kredytu mam jeszcze czterysta złotych w 4 ratach . Pani w banku powiedziała że nawet mniejsze kwoty ludzie mają i wniosek odrzucony . Coś nieprawdopodobnego. Nazywa się to środki pozabankowe i jest traktowane jak taki np.provident

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że Allegro Pay jest wpisywane do BIKa i nikt tu nie nie poważa, inna sprawa żeby zwiększyć limit Allegro Pay musisz kupować i spłacać raty.

oznacz moderatorów
wjeczmyk_2
#7 Wielbiciel#

To jeszcze nic. Ja zrobiłem zakup 10.03, spłaciłem wszystko 27.03 około południa. W ten sam dzień o 18 dostałem alert z BIK'u, że Anion wpisał do BIK nowe zobowiązanie na tą kwotę. Poprosiłem Allegro o natychmiastowe wyjaśnienie i usunięcie wpisu ale ranking w BIK oczywiście spadł o 3 punkty (parabank). Po prostu świetnie. Wystrzegajcie się Allegro Pay.

oznacz moderatorów
tomekjc84
#7 Wielbiciel#

TAK. Od 2023 roku każdy zakup finalizowany z ALLEGRO PAY SP. Z O.O. jest widoczny w BIK tak samo jak każda inna pożyczka czy kredyt! Wpływa zatem na ocenę zdolności kredytowej.

oznacz moderatorów