anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kiedyś wszystkie opisy jednej aukcji będą się zgadzać

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Coraz więcej opisów aukcji ma rozbieżności. Co innego wyszukuje co innego jest. Z ostatnich 48 godzin wysukiwania

12657814362 prześcieradło wyszukało 200x220 a jest 160x200

10860248100 orzechy ziemne szukałem/wyszukało 1 kg a jest 500g

Szukałem "Sprzęt asekuracyjny zatrzaśnik" znalazło 9128921742 przylbica na twarz.

To te mniej drastyczne. Udało mi się trafić na aukcję gdzie z wyszukiwarki zdjęcie z opisem miało się nijak do opisu szczegółów a całkiem co innego było w słownym opisie w treści aukcji. Czyli 3w1

Nagminne opisy przedmiotów na metry - przy zdjęciu z wyszukiwarki "przedmiot 10M" na dole opisu aukcji "Cena dotyczy 1m" choć przy zdjęciu allegro liczy cenę 1m jako cena/10.

Takie opisy z wyszukiwarki opis przy zdjęciu 10szt i cena wyliczona przez allegro za sztukę 1/10. A w opisie że aukcja dotyczy 1 szt czyli cena sztuki 10x to co wylicza allegro. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To raczej mało prawdopodobne by się zgadzały . Odkąd została wprowadzona produktyzacja a produkty są wpisywane do katalogu takie zamieszanie powstało i nikt na razie nie potrafi (lub nie chce) tego poprawić.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Chorzowiak dziekuję za Twoje zgłoszenie, jest to związane z błędnym połączeniem oferty z produktem w katalogu. Na poniższym zrzucie tytuł zaznaczony na pomarańczowo jest tytułem produktu, z którym oferta jest połączona, a tytuł zaznaczony na niebiesko jest tytułem oferty.

la_nika_0-1668244574339.png

W takiej sytuacji możesz zgłosić błędne połączenie oferty z katalogiem, w każdej ofercie, która jest z nim połączona jest dostępny przycisk "Zgłoś ofertę błędnie powiązaną z katalogiem". 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ile można zarobić za wyszukiwanie i wskazywanie błędów w katalogu?  Może wprowadzili byście jakieś wynagrodzenia ,to nie jeden sprzedawca zrezygnował by ze sprzedaży a zajął się szukaniem błędów i szybko by stał się bogatym.

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@la_nika@kolekcjoner608mówią każdy orze jak może. Jak takie nerzedzia udostępnia allegro i większość powinna wiedzieć jak źle działają to powinni tego pilnować. 

Jak zwracam uwagę to większość poprawia więc się da, tylko dlaczego po interwencji. 

Wystawiam - sprawdzam - wszyscy mają zdrowszą wątrobę 😉 

 

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@la_nika właśnie na komputerze więcej widać. Ostatnio głównie używam komórki do zakupów, tu bardziej irytuje konieczność przewijania i czytania do końca oferty czego właściwie dotyczy.

Ostatnimi czasy nie da się robić na wyszukiwarce "do koszyka" bo nie wiadomo co się kupi.

Dziękuję za podpowiedź będę zgłaszał złe powiązania.

PS. 10918477324 na tej aukcji totalnie nie pasuje recenzja /ocena

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Chorzowiak dziękuję! Oceny również wyświetlają się do produktu, nie oferty, dlatego jeśli jest błędnie połączona oferta, to może zdarzyć się tak, że ocena nie dotyczy produktu sprzedawanego w tej konkretnej ofercie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Produkt: Zamek Kaba Mauer 71111

Oferta sprzedającego: Zamek Kaba Mauer 71111

Opinie Allegro: jakaś lampa

 🙂

 

P.S. ja doskonale wiem, że ktoś się pomylił.

Tak samo sprzedający może się pomylić przy łączeniu oferty z katalogiem, który nikogo nie obchodzi i tylko przeszkadza we wszystkim. Ciekawe jak będzie wyglądał rok 2023 🙂 Może zamiast wystawiania ofert, sprzedający nie będą sprzedawać, tylko przeglądać katalog w poszukiwaniu błędów?

Gdyby ten katalog działał prawidłowo, to takich błędów by nie było. Ja bym cały ten projekt wyrzucił do kosza, bo generuje sporo niepotrzebnych nikomu problemów.

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

Przepraszam domyślam się że mechanizmy automatyczne może działają źle, ale jak można nie sprawdzać co się sprzedaje, potem się słyszy ze ktoś kupił auto za 110 zł bo się sprzedającemu przecinek przesunoł.

Albo była oferta 50 szt 3 letnich krzewów za 14,99 (aukcja hurtowa). Trochę mam żal bo najpierw się spytałem czy aby na pewno i Pan podziękował ale ja zostałem bez krzaków. (pewno mógłby sprzedać w ramach znaleźnego 😉 z 5 słabszych w tej cenie)

Kupiłem 120szt rękawiczek roboczych dzianinowych za 1,99 bo się sprzedającemu palec coś tam, dogadaliśmy się ze to pomyłka ale jak już pisałem

Zdrowszą wątroba jak się sprawdzi. 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Chorzowiak to dobrze, że jesteś uczciwym kupującym 🤗 a niestety takich w ostatnich czasach jakby coraz mniej

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Mniej ,bo uczciwi kupujący też chcą kupować po dobrych cenach a tu przez ta różne dopłaty narzucane na sprzedawców które psują ceny i lepiej często jest kupić w sklepie pod blokiem niż na portalu z "darmową" dostawą.

oznacz moderatorów

Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@domkar04 masówka przyciąga tych co chcą coś ugrać przy okazji i to i sprzedający i kupujący. Ja ze strony kupującego widzę że sporo sprzedających chce za wszelką cenę sprzedawać. Ma 10 szt "dobrego towaru" (niższa cena, lepsza jakość niż konkurencja) a aukcja 100szt do sprzedania. A potem okazuje się że następna dostawa z hurtowni już nie taka bo cena wzrosła jakość spadła lub zabrakło i nie udaje się tych 100szt nazbierać. Dobrze jak uda się zamknąć aukcje ale jak trafi się że ktoś chce więcej sztuk to zaczynają się schody. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Chorzowiak Już pisałem o katalogu Allegro, ale powtórzę :

Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.

oznacz moderatorów