anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy możecie usunąć katalogowanie produktów?

Halfrunt
#18 Luminarz#

Odbierz 50 monet za zakupy w dziale elektronika z wybraną odroczoną formą płatności. - mniej więcej takiej treści maila promocyjnego od Allegro otrzymałem.

 

Z racji tego, iż dotychczasowy PC długo już nie posłuży pomyślałem o nowym DELL-u 

Nie wiedziałem, że wybranie czegoś na Allegro co jest multo konfiguralne przy tym samym zdjęciu (jak komputer) jest procesem czasochłonnym i niemożliwym. 

Pół dnia zajęło mi wyszukanie ofert o interesujących parametrach z wykorzystaniem filtrów i koniec końców, każda z ofert posiadała informacje sprzeczne ze sobą w samej ofercie,

  • inne nazwy produktu zapewne jedna katalogowa, a druga sprzedawc
  • Inne cechy produktu
  • Inne parametry w opisie produktu.

Ludzie przecież tu się nie da kupować! 

Zapewne dla Allegro komputer to poprostu sztuka produktu, ale jest różnica między procesorem Intel core i5 dziesiątej generacji i Intel core i5 jedenastej generacji,  ale żeby tylko na generacjach była różnica, ale podawane są różne dane do typów procesora, systemu operacyjnego, sposobu nocowania dysku SSD i wiele innych.

Jeśli mam do każdego sprzedawcy pisać, aby potwierdził co zawiera dana oferta to szkoda mojego czasu i czasu tegoż sprzedającego, którego oferta powinna być przedstawiona w takiej firmie jak ją klientowi zaoferował.

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

A dokładnie o co Ci chodzi? 

Co ma wspólnego komputer z Twoim kontem na Allegro? 

Nawet każdy laik Ci odpowie - kompletnie nic.

"Jeśli mam do każdego sprzedawcy pisać, aby potwierdził co zawiera dana oferta" - "kpisz, czy o drogę pytasz?" - przecież każda aukcja ma swój opis ze sprzedawanym produktem. Jesteś na All dopiero od 2-óch dni? Jeśli masz problem ze zrozumieniem oferty, jeśli zawiera ona błędy (standard) - to po prostu szukasz innej. A tych jest sporo na All.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE Niestety, ale @Halfrunt ma 100% racji. Przed świętami zacząłem szukać laptopa dla wnuczka. Trzy dni przeglądałem oferty i nic z tego nie wynikło. Poddałem się, kazałem córce jechać do autoryzowanego sklepu i tam kupić. Załatwione w ciągu 3 godzin, dziecko zadowolone, parametry zgodne z opisem w sklepie. Wcale się nie dziwię @Halfrunt Ten katalog pto jest totalna porażka. Wg niego pasek do aparatu = torba fotograficzna, a konwerter X2 = soczewka makro +10. Fajnie, nie ?

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Katalogu na pewno nie usuną. Ja również wkurzona po zakupach dałam w pomysłach żeby dali kupującemu możliwość włączania i wyłączania widoku katalogu. To nawet tego nie doczytali. Tylko odpisali, że nie usuną katalogu i że się "przekonam"; w dodatku odpisywali jak sprzedającemu a ja o to prosiłam jako kupująca, bo mi to zakupy obrzydza. No kurczę przekonuję się już od kilku miesięcy i coraz bardziej tego nienawidzę....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt witaj w klubie, ja kupiłem dwa laptopy w sklepie znanej marki bo szukałem i sortowałem pół dnia, jak coś znalazłem to co innego było w opisie a co innego w parametrach, katalogowanie wychodzi bokiem 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Znalazłem ofertę na stronie producenta, tam wszystko działa jak należy. Sorry Allegro, jeśli nie szanujesz klientów, nie wspomnę już o sprzedających to tracisz.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Jeśli przy zakupach będziesz korzystać z "katalogu produktów Allegro" - to nic z tego nie wyjdzie dobrego. Tak działa katalog produktów Allegro.

Kupując przedmiot sugeruj się tylko i wyłącznie opisem aukcji przedstawionym przez sprzedającego. 

Jak masz jeszcze jakieś zapytania - pisz do sprzedawcy przed zakupem.

 

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

Zgadza się. Przez te wymysły na produktyzację, katalogowanie ofert zrobił się już taki bałagan, że teraz nikt już tego nie ogarnie. W produktach dodanych do katalogu jest mnóstwo błędów - błędne parametry a nawet błędne tytuły sprzeczne z faktycznymi danymi. Wytłumacz teraz klientowi, że parametry zaciągane z katalogu produktów są błędne i żeby się nimi nie kierował. Już widzę, że niektórzy piszą: "proszę nie kierować się tytułem i parametrami tylko opisem oferty". Śmiech na sali. Sam już przeglądając oferty i widząc w nich mnóstwo sprzeczności już nie wiem co jest prawdą a co nie. Produkty są powielone bo nikomu się nie chce dobierać poprawnie stworzonego produktu do swojej oferty tylko na odczepnego dodaje swój nowy produkt (też niekoniecznie dobrze opisany) i bałagan się rozrasta. Czy naprawdę tak ciężko było przewidzieć, że właśnie tak to się skończy? Powodzenia życzę Allegro w uprzątnięciu tego. Będziecie teraz chyba dniami i nocami siedzieć z katalogami producentów nad tym i poprawiać te błędne dane 🙂 A klientom proponuję, żeby w razie wątpliwości co do poprawności parametrów w ofercie nie pytali o to sprzedawcy tylko pisali prosto do Allegro z prośbą o tłumaczenie, które spowodowało taki właśnie bałagan. Powiem szczerze, że nie spotkałem nigdy żadnej innej strony sprzedaży internetowej, na której byłby taki bałagan i takie błędy.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Najgorsze jest to, że po za eanem, który z reguły definiuje produkt (z tym też różnie bywa) jest masa produktów bez EAN i Allegro wymyśliło, aby wspólnym mianownikiem w katalogu będzie zdjęcie produktu, które wykorzystywanie jest np. do różnych rozmiarów, przedstawiających jego model, mowa o ułamkach milimetra, jako parametr istotny dla klienta. Teraz katalog jest ustawiony na 0,6mm a oferta ma np. 0.8 mam i awantura po otrzymaniu przesyłki gotowa, bo po rozłączeniu katalogu ten łączy razem produkty. 

 

A co do komputera to kupiłem dzisiaj w zewnętrznej firmie, która nomen omen również sprzedaje na Allegro, ale bardzo okrojoną wersję swoich zasobów sklepu internetowego, co mnie nie dziwi, bo jeśli mieli by mieć problemy z klientami powodowanymi przez katalog Allegro to chyba lepiej sobie odpuścić. 

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

Swoją drogą zastanawiam się na jakiej podstawie prawnej Allegro wykorzystuje za darmo zdjęcia użytkowników ale także ich pracę w postaci wypełniania parametrów do tworzenia swojego katalogu produktów.

oznacz moderatorów