anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy możliwe jest odzyskanie pieniędzy za towar, wysyłkę i zwrot?

tectpactl
#8 Zapaleniec#

Zakupiłam na Allegro kanapę. W tytule i w opisie aukcji zostały podane wymiary 120x60cm (szerokośćxgłębokość) W opisie podano dodatkowo wymiary rozłożonego mebla 120x200 (szerokośćxdługość). Opis sugerował mebel szerokości 120 cm rozkładający się na długość 200 cm. Tymczasem przysłano mi kanapę długości 200 cm, która po rozłożeniu ma szerokość 120 cm. Krótko mówiąc, kupowałam w założeniu kompaktowy mebel, a dostałam znacznie większy, którego nie mogę wykorzystać. Dodam, że przy zakupie mogłam wybrać rodzaj i kolor obicia. Sprzedający upiera się, że przecież podał wymiary, choć ewidentnie wprowadzały one w błąd Chciałabym wiedzieć czy reklamacja lub zwrot z tytułu rękojmi będzie zasadny? Jeśli tak, czy mogę domagać się od sprzedającego zwrotu kosztów przesyłki towaru i kosztów zwrotu? Koszt przesyłki i wniesienia mebla wyniósł 300 zł. Przesyłka jest problematyczna, więc kurier odpada. Być może uda się znaleźć jakąś firmę transportową, ale to z kolei koszt 400-500 zł. Jeśli sprzedający odrzuci reklamację, to zwykłą wersalkę zapłacę jak za łoże królewskie. Co robić?

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@tectpactl 

Wklej link do aukcji, obejrzymy 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

tectpactl
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/oferta/wersalka-sofa-kanapa-nowoczesna-10896543069

Kurczę, pokazywałam aukcję już kilkoro znajomym, i wszyscy twierdzą, że dobrze zrozumiałam opis. Ale ani ja, ani oni nie jesteśmy allegrowymi wyjadaczami 😕

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@tectpactl a z tym się zapoznałeś ?

  • Parametry fizyczne
    • Wielkość
    • Szerokość mebla
      120 cm
    • Głębokość mebla
      60 cm
    • Wysokość mebla
      42 cm
    • Powierzchnia spania - długość (cm)
      191-200 cm
    • Powierzchnia spania - szerokość (cm)
      111-120 cm
    • Kolor obicia
    • Materiał obicia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria   Szerokość miała być 120 cm a przyszła 200

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Słonko ! szerokość czy długość ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Według parametrów ten mebel jest w 5D - ma 2 x szerokość, głębokość, wysokość oraz długość. 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell YES ! ,,ma 2 x szerokość,,

1- szerokość złożony 

2- szerokość rozłożony do spania .

Osobiście nie widzę tu błędu aczkolwiek sugerując się tylko fotką możnaby domniemać  ,zaznaczam domniemać pod presją szukanej opcji kanapy ,że może się ona rozkładać w drugą stonę , może , ale parametry przynajmniej dla mnie nie pozostawiają złudzeń .

oznacz moderatorów

tectpactl
#8 Zapaleniec#

Dobrze, ale w takim razie zawarcie w opisie aukcji „120x60” nie wprowadza w błąd? Na zdjęciu mebelek wygląda na niewielki, sprawdziłam powierzchnię spania - 120x200. Po rozłożeniu! No, wymiary idealne

oznacz moderatorów

tectpactl
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, materiał i kolor obicia mogłam sobie wybrać. Co do wielkości -to nie wzbudziło moich podejrzeń. Mebel nie ma boków, spokojnie trzy osoby mojej postury mogłyby się na nim zmieścić. Ale zwracałam uwagę na wymiary

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@tectpactl W mojej opinii oferta wprowadza klienta w błąd. Generalnie nigdzie nie jest wprost podane, że ten mebel jest rozkładany ale informacje o wymiarach podane w zakładce 'parametry' są ze sobą sprzeczne i faktycznie mogą sugerować, że mebel jest rozkładany.
Powinnaś złożyć reklamację na niezgodność towaru z umową.
Z czystej ciekawości poproszę abyś wkleiła tu zdjęcie tego co CI przysłali.


oznacz moderatorów

tectpactl
#8 Zapaleniec#

Nawet nie rozpakowałam mebla do końca myśląc o tym, że go jednak będę mogła zwrócić. Stoi i zajmuje pół kuchni, bo nigdzie indziej się nie zmieści 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tectpactl złóż reklamację bo jak dokonasz zwrotu odstąpienia to odesłanie będzie na Twój koszt 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tectpactl masz rację ale to nie wina sprzedawcy tylko katalogu allegro bo generuje tytuły na podstawie parametrów oraz parametry mogą byś wpisane przez kogoś innego i sprzedawca mógł nie zobaczyć zmian a w parametrach jest

  • Szerokość mebla
    120 cm

Ten tytuł jest z katalogu allegro 

Kanapa AMT Meble 2021 120 x 60 cm

A ten przez sprzedawcę 

Wersalka, sofa, kanapa nowoczesna

Więc według mnie skro dostałaś 200 cm a miała być 120 bo tak wynika z opisu to złóż reklamację a sprzedawcę poinformuj żeby poprawił katalog i parametry 😞

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  

W parametrach też ma szerokość 120 cm. Oni są producentem tej kanapy i produkt jest ich. W swoim sklepie tą samą kanapę mają opisaną jako o szerokości 195 cm. Strzelili babola i tyle 😋

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg zakładam ,że Masz 175cm wzrostu i 65 cm w pasie , który z wymiarów jest długością , a który szerokością ?

oznacz moderatorów

tectpactl
#8 Zapaleniec#

Jeśli usiądę na kanapie, to z jej długości zajmuję 65 cm 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@tectpactl czyli zgodnie z parametrami jaka długość / w cm / kanapy pozostaje wolana ?

oznacz moderatorów

tectpactl
#8 Zapaleniec#

Czy chodzi o to, żeby się zastanawiać, co w opisie aukcji jest prawdą, a co nie?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@tectpactl tak . Szukałeś konkretnego modeku kanapy rozklądanego w poprzek do spania i tak odebrałeś zdjęcie . Sprzedawca ,aby uniknąć nieporozumień powinien umieścić rzut z góry  kanapy rozłożonej z podanymi wymiarami , a nie zrobił tego . Nie można uznać tego za wprowadzenie w błąd , ale niedoinformowanie , gnieć sprzedawcę , po mojemu powinien uznać Twoje roszczenie .

oznacz moderatorów