anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można nadać w paczkomacie paczkę na skos?

okszka
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Mam chudą paczkę. Chcę ją wysłać paczkomatem , ale nie może ona leżeć ani nie postawie jej w pionie. Jedynie włożyć na skos można. Czy taką paczkę mogę wysłać? Jak zostanie potraktowana taka przesyłka, może jako niestandardowa zostanie potraktowana? Czy jakieś dodatkowe opłaty mogą wystąpić? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Client:44052296
#21 Demiurg#

@okszka teoretycznie nie możesz nadać paczki, która nie ma wymiarów przewidzianych przez inpost. Ale skoro uda Ci się włożyć na skos do skrytki i kurier doręczający też pomyśli 😁 że można ją włożyć na skos to warto spróbować. Najwyżej napisz na paczce wkładać na skos lub pod kątem 45 stopni 😀.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@okszka  hmm napisałaś że nie może ona leżeć. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeżeli nie może leżeć ze względu na zawartośc i musi byc w jednej pozycji ( pionowej) to raczej wątpie aby była tak przez całą droge. Przecież to przerzucanie na busach, tirach i sortowniach. Jeśłi przesyłka jest delkatna to może lepiej jej nie wysyłać kurierem lub też dokupic jakąś opcje specjalnego traktowania

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie ma mowy aby ci całą drogę dostawy twoja paczka stała pod kątem .Będzie latać ,leżeć pod czymś twardym i mało prawdopodobne by tak samo wyglądała jak przy nadaniu podczas odbioru . Co do kosztów za gabaryt inny niż normalny mogą ci doliczyć jakieś koszty jak na sortowni ktoś zakwestionuje jej wygląd.

oznacz moderatorów

okszka
#9 Pomysłodawca#

Tą paczkę można w transporcie kłaść obojętnie jak. Chodzi o włożenie do skrytki, jeden bok jest o 1-2 cm większy niż jeden z wymiarów skrytki i właśnie na skos bez problemu się mieści. Paczka jest o wymiarach 42x 2x 58 cm i ma kształt sześcianu . Chodzi mi o przepisy, jak taka przesyłka zostanie zgodnie z regulaminem potraktowana. Nigdzie nie znalazłam, że nie można na skos włożyć paczki , (jak nie ma czegoś, że nie można to wnioskuję że można, bo nie jest to zabronione).Doszukałam się informacji że paczka musi się zmieścić do skrytki o wymiarach 41x 38x 64 cm. Sposób w jaki jest to określone w regulaminie, ma chyba duże znaczenie, jeśli napisane jest że musi się zmieścić do takiej skrytki i ta paczka się mieści tylko, że na skos . Właśnie dlatego zadałam pytanie tu na forum mając nadzieję, że ktoś ma lub miał podobny problem. A może jakiś moderator zna konkretną odpowiedź lub ktoś z Inpostu się wypowie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@okszka  poprosimy osobe kompetentną 🙂 @InPost 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@okszka Jeżeli przekracza określone wymiary, a kurier będzie "dokładny " to nie przejdzie. Moim zdaniem należy wysłać i tyle, najwyżej wróci, ale nie sądzę.

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@okszka 

Dzień dobry, 

przesyłki muszą odpowiadać wymogom postawionym w regulaminie oraz kategoriom przypisanym do określonych skrytek w Paczkomacie. Jeśli przesyłka nie będzie spełniała wymogów dla określonego gabarytu, to mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty zgodnie z cennikiem. 

Szczegółowe obowiązki Nadawcy i zasady dotyczące zabezpieczania zawartości przesyłek oraz opakowań przesyłek dostępne są w dokumencie: Zasady przygotowania i pakowania przesyłek InPost, którego aktualna wersja dostępna jest pod adresem https://inpost.pl.

oznacz moderatorów

okszka
#9 Pomysłodawca#

Nigdzie nie widzę konkretnej odpowiedzi na moje pytania. Podanie linku do waszej strony uważam za olanie mnie. Bez waszej informacji wiem gdzie jest opis wysyłania przesyłek w paczkomacie, właśnie to z tej strony wywnioskowałam to co powyżej opisałam. Mam wrażenie, że wcale nie zostały przeczytane moje pytania. A odpowiedź Inpostu jest na zasadzie: "masz poczytaj i odwal się". Jeszcze raz przypomnę o co mi chodzi: Na waszej stronie jest napisane:

7. Wybierz prawidłowy rozmiar skrytki - pamiętaj, że skrytka o gabarycie A ma rozmiary 8 x 38 x 64 cm, B: 19 x 38 x 64 cm, a C: 41 x 38 x 64 cm.
8. Włóż prawidłowo przygotowaną i zapakowaną paczkę do skrytki - skrytka w wybranym rozmiarze otworzy się automatycznie. Włóż do niej paczkę i zamknij drzwiczki.

Wykonałam punkt 7 i 8 dokładnie jak opisane jest na waszej stronie i mam pytanie: Czy można włożyć paczkę na skos jeśli bez problemu wejdzie. Nadmienię, że gdybym zapakowała to w karton i też w kartonie włożyłabym tą właściwą paczkę na skos to zmieści się do gabarytu C. Więc jeśli nie zapakuję, tej mojej paczki w dodatkowy karton (ale będzie wystarczająco zapakowana, żeby nie uległa zniszczeniu ), będzie z tym problem? Proszę pamiętać że dodatkowe opakowanie generuje dodatkowe, niepotrzebne zużycie tektury, papieru a co za tym idzie, wycięcie drzewa. 

Proszę Inpost o konkretną odpowiedź: Czy można nadać paczkę w skrytce C na skoś? Jeśli nie, to proszę o konkretny punkt z regulaminu, który będzie wyraźnie wskazuje, że nie można.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@okszka Dla mnie odpowiedź jest jasna. W regulaminie są maksymalne wymiary paczek i ich trzeba się trzymać, po ich przekroczeniu może zostać doliczona opłata. Kiedyś rozmawiałem z InPostem na ten temat, nawet jak paczka zmieści się na skos do skrytki to na sortowni mogą doliczyć opłatę. Nikogo tam nie będzie interesować czy paczka wejdzie do skrytki.

oznacz moderatorów

okszka
#9 Pomysłodawca#

A mnie interesują przepisy i tylko to co jest napisane w regulaminach, rozmowy rozmowami, które jeśli nie są nagrywane to zawsze można się ich wyprzeć. Jeśli jest gdzieś zapis w regulaminie Inpostu, że na skos nie można to proszę przytocz tutaj, bo to właśnie mnie interesuje. W regulaminie jak do tej pory widziałam podany rozmiar skrytki.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nadać się da ,do paczkomatu włożysz ,kurier też odbierze ale na sortowni są od tego ludzie którzy kontrolują wygląd i stan przesyłek (gabaryty ,uszkodzenia itp.) .Nikt nie jest tam w stanie zbadać wszystkich paczek ale te których kształt rzuca się w oko lub mają uszkodzenia są wychwytywane .Na paczkę która nie spełnia kryteriów wymiarowych może zostać doliczona opłata za gabaryt czy inną formę opakowania. Podyktowane jest to tym ,że paczki o nietypowych kształtach są trudniejsze w układaniu na paletach ,co ma wpływ na bezpieczny ich transport.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@okszka 
Możesz wkładać jak chcesz: poziomo, na skos, pionowo ...
To nie ma najmniejszego znaczenia "jak" włożysz, ale "co" włożysz.
A Ty (uparcie ?) chcesz nadać przesyłkę, która nie spełnia wymagań aby być przesyłką zaliczaną przez InPost jako "Gabaryt C".
(Regulamin świadczenia usługi „Paczkomaty 24/7” przez InPost Sp. z o.o. , § 4. Wymogi dotyczące Przesyłek)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@okszka 
Paczka jest o wymiarach 42x 2x 58 cm i ma kształt sześcianu .
Czy można nadać paczkę w skrytce C na skoś?

Jakbyś z należytą uwagą przeczytała wymagania dotyczące przesyłek zaliczanych przez InPost do Gabaryt C :
"Maksymalne wymiary: 410 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość: 191 mm, maksymalna waga: 25 kg" - podane pod wskazanym przez @InPost linkiem, to z pewnością zauważyłabyś, że przesyłka o podanych przez Ciebie wymiarach nie spełnia ich.

BTW: "Paczka o wymiarach 42x 2x 58 cm" - nie ma kształtu sześcianu

P.S.
Jak można włożyć sześcian "na skos" ?
Sześcian mieszczący się do skrytki "na skos" - zmieści się również postawiony na jednej ze swoich ścian.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

okszka
#9 Pomysłodawca#

Skąd jest ten wpis ? Jeśli nie z REGULAMINU inpostu to mnie nie interesuje. Każde słowo ma duże znaczenie, opisanie wymiarów skrytki to nie to samo co opisanie wymiarów paczki. A określenie paczki sześcianem zamiast prostopadłościanem to zwykłe przejęzyczenie, które jest bez znaczenia w moim przypadku ( ten co nic nie robi, nie myli się). Więc prostopadłościan można włożyć na skos. Jeśli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie, popartej przepisami z REGULAMINU to proszę nie zaśmiecać tematu **piiip**ołami. Gdybanie i podpowiedzi z różnych stron w Internecie na pewno nie są brane pod uwagę w rozstrzyganiu różnych sporów przez różne urzędy państwowe, najważniejszy jest regulamin i ustawy. 

oznacz moderatorów

bLiNgPL
#2 Obserwator#

A3dam a co myślisz o takiej sytuacji że mając karton 40x40x5 po pierwsze do A się nie mieści brakuje 2cm, do B nie wsadzam bo ustaliliśmy że pod kątem łamiemy regulamin, to czy zgodzisz się ze mną że wrzucam to do C stawiam na najwęższym boku 5cm i wszystkie wymiary mam spełnione? Dobrze kombinuje czy szerokość też nie może być mniejsza niż jakieś minimum. z góry dzięki za odpowiedź

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@okszka 

Przedstawiciel Inpostu bardzo konkretnie odpowiedział na Twoje pytanie:

Nie, nie można.

A że użył języka poprawnego politycznie, czyli niemiłosiernie zagmatwanego? Oni tak muszą, ja już nie muszę😁

Totolotek: przejdzie, to oszczędzisz. Wyłapią, to Cię podsumują.

Chcesz ryzykować? Diecezja😂 należy do Ciebie...

oznacz moderatorów

papirus-rawa
#9 Pomysłodawca#

Weź duży wymiarowy karton w którym przesyłka może leżeć po skosie i po problemie

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@papirus-rawa I to jest to! 👍

Takie...skomplikowanie proste🤣

oznacz moderatorów