anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można zwrócić soczewki?

Ania2016_11
#7 Wielbiciel#

Kupiłam soczewki toryczne z zapłata paypo. Sprzedawca je wyslal a ja dopiero teraz doczytałam że niestety one mają inna krzywi znęcają niż potrzebuje. Czy mogę je zwrócić? Ewentualnie co się stanie jak nie odbiorę paczki z paczkomatu? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Najprościej nie odbierać paczki i skorzystać ze zwrotu (w kupionych 'zwróć').

Nierozpakowane soczewki można zwrócić.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Opis aukcji jest od tego, żeby go czytać.

"Sprzedawca je wyslal a ja dopiero teraz doczytałam że niestety one mają inna krzywi znęcają niż potrzebuje."  - kpisz, czy o drogę pytasz?

Nie czytasz opisów aukcji i nie wiesz co kupujesz?

Zauważ, że z powodu swojej niefrasobliwości powodujesz u sprzedającego niepotrzebne koszty (obsługa aukcji, koszty wysyłki koszty pakowania itp.)

W Twoim przypadku - najlepiej jest nie odebrać przesyłki. Sprzedający ma pewność , że nie były używane - może je dalej wystawić jako nowe.

Kontaktuj się ze sprzedającym. Odpowiedź akcesoria-net-pl nie jest w pełni wyjaśniająca. Jeśli nie odbierzesz przesyłki, to po prostu nie wywiążesz się z zawartej umowy. W takim przypadku sprzedawca może ci zwrócić kasę tylko same soczewki. Bez kosztów przesyłek. Ale to chyba i tak lepiej, niż odbierać taką przesyłkę i potem zgłaszać zwrot (zawsze wtedy dojdzie domniemanie używania tych soczewek), a chyba lepiej tego uniknąć.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@maxr01 

Opis aukcji jest od tego, żeby go czytać.

Jak czytać bez soczewek?🤣

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja mam w ofercie lupy, ale nie wim, czy mogę tu link zapodać

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Kurczę, ale tą ofertę też trzeba jakoś przeczytać, sorry... nie pomyślałem

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Ania2016_11
#7 Wielbiciel#

Bawi Cię to? Pierwszy raz zamawiałam soczewki. Na kartce od okulisty nie miałam nic o dia czy BC. Dopiero wczoraj na kontroli powiedziała mi że te soczewki nie będą dla mnie dobre. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ania2016_11 Zrób zwrot i nie odbieraj.Allegro - zwrot towaru.png

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Założyć stare okulary?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ania2016_11 - powiem Ci z własnego doświadczenia - masz papiery od okulisty, potem idziesz do optyka. U okulisty sporo zapłacisz. U optyka jeszcze więcej, zedrą z Ciebie przysłowiową "siódmą skórę". Jednak w zamian za to masz fachową obsługę i pewność, że otrzymasz to, co masz otrzymać.

Kiedyś były u nas w ośrodku zdrowia darmowe badania wzroku - przyjechały 2 młode "sikorki", w 15 minut się obrobiły z badaniem, całość kosztowała 120 zł z przesyłka okularów. Po tygodniu używania tych okularów i bólach głowy - poszły do kosza. Znajoma optyczka powiedziała mi, że te szkła to może przepisać bardzo dobry okulista, po dokładnym zbadaniu wzroku. A to po prostu były lupy.

Inna rzecz. Okulary zakupione w aptece kosztowały mnie 20 zł. U optyka 250 zł. Oprawki od optyka wytrzymały 2 lata, te z apteki już 6 lat. Po wizycie u okulisty chciałem wymienić same szkła w w oprawkach. I co? - Poszedłem do optyka- stwierdził, że te oprawki z apteki to chińskie badziewie, lecz po 2-óch latach użytkowania były dobre i za wymianę szkieł zapłaciłem 60 zł. Pokazałem drugie oprawki - kupione u nich, też miały 2 lata - niestety, nie nadawały się do użytku i naprawy. Więc kupiłem nowe - 250 zeta. Jeszcze sobie sprawiłem takie same (wzrok mi się wyrównał) w aptece za 20 zł.

Nie dziwię Ci się więc, że szukasz oszczędności, lecz pierwszy zakup takich rzeczy powinien się odbyć u optyka, a dopiero potem , jak już masz wszystkie dane, na Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@maxr01Nie uważasz że "Optometrysta" lepiej dobiera?

oznacz moderatorów

Ania2016_11
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Poprosiłam sprzedawcę o zwrot. Odesłanie. Zamówiłam w salonie.Pan dokładnie wyjaśnił jak mam teraz zamawiać. Teraz już będę wiedzieć o co chodzi. Faktycznie różnica między salonem a allegro tych samych soczewek 25 zł. 

oznacz moderatorów