anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę anulować licytacje?

Basuleq
#7 Wielbiciel#

Witam, jeśli interesuję mnie przedmiot na allegro i zalicytuję Np. za 50zł i wygram to musze kupić ten przedmiot czy to wygląda tak że kupuje lub nie kupuje czyli podobnie do kup teraz jeśli wygram licytacje?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Jeżeli zalicytujesz i wygrasz, to powinieneś sfinalizować transakcję, tak samo jak przy opcji "kup teraz".

A tak swoją drogą jeśli decydujesz się na licytację/zakup, to z zamiarem zapłaty czy dla zabawy?Jeżeli to drugie, to lepiej zamknij konto na Allegro.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Da się anulować, ale trzeba to zrobić szybko, bodajże w ciągu 2 lub 3 dni. Ale po co licytować, jeśli się nie ma zamiaru kupić?

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@Basuleq Skoro zastanawiasz się, czy musisz kupić przedmiot po wygranej licytacji, to powiem Ci, że przede wszystkim nie musisz w ogóle licytować.

oznacz moderatorów

Basuleq
#7 Wielbiciel#

Mam na myśli jakbym zrezygnować chciał

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Basuleq Na AL nie masz obowiązku zapłaty po wygranej licytacji, jest termin 5dni i jak nie zapłacisz nie ma zakupu. Pytanie tylko po co licytować i blokować sprzedaż ? 🤔

Na zwykłym masz zwrot(odstąpienie od umowy zakupu) sprzedajacy może obniżyć zwrot jeżeli przedmiot będzie miał niższą wartość jak w momencie zakupu. Zwrot przy zakupie konsumenckim, przy zakupie od osoby prywatnej nie ma zwrotu.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Do zakupów najlepiej podchodzić z rozwagą czy aby na pewno dana rzecz z oferowaną ceną będzie przydatna . Rezygnując z transakcji jakiś sprzedawca traci pieniądze za wystawienie oraz promowanie przedmiotu i na pewno nie jest z tego zadowolony i może cię zablokować w dalszych zakupach .

oznacz moderatorów