anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę nie odebrać zamówienia za pobraniem?

pirat10000
#7 Wielbiciel#
  • Witam mam pytanie zakupiłem opnę za pobraniem zmieniałem zdanie i chce jej nie odbierać czy jest to
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

@pirat10000 Musisz odstąpić od zakupu, poinformować spzredajacego a jeżeli to zakup od prywatnego to bardzo nieładnie, koszty poniesie z wysyłka, prowizja  a ty nie odbierzesz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pirat10000 napisz czy to zakup od firmy czy osoby prywatnej ?

Jak zakup od firmy możesz odstąpić od umowy ale będziesz musiał pokryć koszt jednej wysyłki ( odesłania do sprzedawcy ) w momencie braku odstąpienia, prawnie jest to nie wywiązanie się z umowy i sprzedawca może dochodzić zwrotu poniesionych kosztów a Ciebie wezwać do odebrania towaru 😞

Jak zakup od osoby prywatnej, towar jest już Twoją własnością i jak wróci do sprzedającego nie musi odbierać, a d Ciebie wystąpić z przedsądowym wezwaniem do zapłaty, bo tu towar przechodzi na kupującego w momencie wydania przewoźnikowi 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@pirat10000 
Zamówiony towar powinieneś odebrać (to jest wynikający wprost z przepisów: obowiązek kupującego).
Nieodebranie przesyłki - to ryzyko dodatkowych kosztów i problemów.
Jeżeli przysługuje Ci prawo do odstąpienia od Umowy (jesteś konsumentem nabywającym rzecz od przedsiębiorcy) - to możesz z tego prawa skorzystać w ciągu 14 dni od odbioru przesyłki i zwrócić (odesłać) rzecz sprzedającemu. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@pirat10000 Najpierw myślimy > potem klikamy "kup"

oznacz moderatorów