anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę reklamować produkt kupiony na firmę?

unicartarnow
#7 Wielbiciel#

W dniu 29 kwietnia 2020r. zakupiłem namiot "6x12m Namiot magazynowy stal wentylacja ocynkowany" nr oferty 7975049564 sprzedający [edycja]. Przez tą noc napadało na niego 5 cm śniegu, dziś rano namiot się złamał (dodaje zdjęcie). Namiot wziąłem na firmę (FV) aby trzymać w nich części samochodowe. Czy mogę od sprzedającego wymagać wymiany tych wszystkich rur konstrukcyjnych które się uszkodziły, czy jednak jestem na straconej pozycji jako firma? Co robić w takiej sytuacji? IMG_20210126_081059.jpg

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Najlepiej skontaktuj się z sprzedawcą. Masz prawo do dokonania reklamacja. Zakup przez allegro więc jako kupujący jesteś na wygranej pozycji. Możesz otrzymać nawet rekompensatę z POKu 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@unicartarnow Po prostu złóż pisemną reklamację. Przepisy konsumenckie Cię nie obowiązują, ale reklamację złożyć możesz. Możesz poprosić o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat.

oznacz moderatorów

Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

Można spróbować tej reklamacji, ale nie bardzo bym na nią liczył. W opisie namiotu wyraźnie podano "Namiot letni SUMMER MSD". W lato raczej śnieg nie pada.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Gordon_B_2009 Czy ja wiem, nigdzie nie jest napisane żeby namiotu używać tylko w lato. Np. zakres temperatur podaje -40 od 60 'C .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte No to kicha. Namiot zdatny do użytku tylko przez 3 miesiące w roku. Na szczęście wytrzymuje bardzo mroźne, letnie miesiące z temperaturami dochodzącymi do -40°C.

@unicartarnow Nie masz wyboru i musisz kupić cztery różne namioty. Po jednym na każdą porę roku.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573 nie namiot wytrzymuje takie temperatury, a pokrycie namiotu. Konstrukcja namiotu nie jest przewidziana na np. opady śniegu. 🙂

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte ale gdzie to jest napisane 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79577720 przeczytaj dokładnie ofertę, zakres temperatur dotyczy pokrycia, a w ofercie wyraźnie jest napisane, że to namiot letni. 

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte no tak widzę nazwę "letni namiot summer". Nazwę sobie ktoś taką dał. Ale cały czas nie widzę informacji że namiot jest sezonowy a nie całoroczny. 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte napisała: "Konstrukcja namiotu nie jest przewidziana na np. opady śniegu..."

... oraz na gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz. 😁

Zawistnych spojrzeń sąsiadów też nie wytrzymuje. 😉

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@unicartarnow czy w ofercie tego namiotu nie jest napisane, że to namiot letni?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@unicartarnow To co widać na zdjęciu mogło nawet zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi, śmiało składaj reklamację.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@unicartarnow po pierwsze sprawdź czy nie miał wyłączonej rękojmi, po drugie śnieg troszku waży nawet 5 cm mokrego więc nie liczył bym na uznanie, Twoje zaniedbanie trzeba odśnieżać 😞

Napisz do sprzedawcy i się dowiesz jak CI odpisze 🙂

Warunki korzystania 🙂

  • Nie rozstawiaj namiotu podczas złych warunków pogodowych - ulewnym deszczu, silnym wietrze czy obfitych opadach śniegu.
  • Gdy wystąpią niesprzyjające warunki pogodowe, namiot należy niezwłocznie zdemontować.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

+

  • Gwarancja ma zastosowanie jedynie przy zdarzeniach powstałych podczas użytkowania namiotu zgodnie z instrukcją montażu oraz warunków korzystania.
  • Gwarancja nie obejmuje zużycia materiałów eksploatacyjnych, takich jak gumki i śruby.
  • Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych na skutek zaniedbań lub niewłaściwego użytkowania.
  • Namioty z konstrukcją S38 (summer) i SP38 (summer plus) nadają się jedynie do użytku w okresie letnim.
  • Namioty z plandeką PE nadają się jedynie do użytku w okresie letnim.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@kostas11 no i wszystko jasne, reklamacja nie jest zasadna. 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

No to będzie odrzucona reklamacja, bo namiot był narażony na "ekstremalne" warunki pogodowe t.j. ulewne deszcze, silny wiatr czy obfite opady śniegu.

Nieźle się można wkopać, namiot za 4 patyki i taki bubel..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@vonNogay myślę że nawet namiot całoroczny też będzie wymagał odśnieżania bo konstrukcja może nie wytrzymać zbyt obfitych opadów, jak nawet dachy na halach tragedia Katowice 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@kostas11 Masz rację.. ale tu było tylko 5 cm.

oznacz moderatorów