anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić towar zakupiony na fakturę?

kida317
#1 Nowicjusz#

Kupiłam tacę na allegro do biura firmowego na fv, żeby podawać napoje dla gości. Okazała się o wiele większa niż się spodziewałam, dlatego chciałabym ją zwrócić. Czy mogę tak zrobić? 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@kida317 Tak, możesz zwrócić bez podania przyczyny, o ile towar nie jest związany z Twoją działalnością gospodarczą. Taca do podawania napojów nie jest. To nie jest Twój profil działalności, tacę mogłaś kupić na użytek prywatny.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

 

@kida317  dokup więcej napoi i szklanek, to taca będzie w sam raz

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Jaką formę prawną ma firma? Czy ma ona osobowość prawną czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza?

Informacja ta jest kluczowa do udzielenia tobie odpowiedzi.

oznacz moderatorów

kida317
#1 Nowicjusz#

Doradztwo finansowe, spółka

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

kida317 Niestety spółkom nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy, dogaduj się ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

kida317  Jako spółka mająca osobowość prawną NIE MASZ PRAWA ZWROTU TOWARU.

Prawo zwrotu towaru mają TYLKO KONSUMENCI i jednoosobowe firmy, które dokonały zakupu NIEZWIĄZANEGO ze swoją działalnością zawodową.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kida317 jak jednoosobowa działalność i produkt nie jest związany z Twoim PKD to możesz bo jesteś konsumentem 🙂  Jak spółka itp. to brak takiej możliwości ale zawsze można się podpytać czy przyjmą lub wymienią 🙂

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje
się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością
gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

jak można kupić tacę na własny prywatny użytek  i brać fv na firmę czyli lewe koszty pomysł zanim coś chcesz doradzić

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@darwik-firma Przecież firma to doradztwo finansowe, wiedzą jak sobie radzić. Szkoda tylko, że nie znają i nie potrafią sprawdzić podstawowych przepisów. 

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

tu jest wiele chorych przypadków . kupują towar na firmę a chcą robic zwroty jako osoba prywatna /firma nie może/   a fv zatrzymują jako koszty

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@darwik-firma jednoosobowa działalność od 1 stycznia 2021 r. ma przywileje konsumenta 😞 a jak robisz zwrot to idzie korekta faktury, jakie koszty ? jakie zatrzymanie faktury ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kida317  a ...nie możesz po prostu zapytać się sprzedawcy. Pomijając prawo , po drugiej stronie szybki też są ludzie i czesto nie robią problemów .

oznacz moderatorów