anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić towar

MAMY ROZWIĄZANIE!
kacper-ziemski
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not 

Czy mogę zwrócić towar gdy ten jeszcze nie dotarł i jest w drodze

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

Tak, robisz to np. przez zakładkę "Moje zakupy".

oznacz moderatorów
kacper-ziemski
#8 Zapaleniec#

Dobra ale czemu mam tylko wysyłka na własny o szt i teras muszę czekać do jutra aż paczka przyjedzu

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kacper-ziemski

Na nic nie musisz czekać. Robisz zwrot w zakładce Moje zakupy i nie odbierasz paczki.

oznacz moderatorów
kacper-ziemski
#8 Zapaleniec#

A jak tak zrobiłem to pisało że odbieram i odsyłam na własny koszt

oznacz moderatorów
kacper-ziemski
#8 Zapaleniec#

Oraz pisali że mam adres żwiru wydrukować i nakleić na oaczkę

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz odbierać, nawet w sms dostajesz powiadomienie że jeżeli nie odbierzesz w ciągu 48 godz. to wróci do sprzedającego.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kacper-ziemski Niech sobie tak pisze, nie przejmuj się tym. Niczego nie musisz odbierać i odsyłać. Taki zwrot w tym przypadku jest odstąpieniem od umowy.

oznacz moderatorów
kacper-ziemski
#8 Zapaleniec#

Ok dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kacper-ziemski 
Aby "zwrócić" rzecz musisz najpierw wejść w jej posiadanie (czyli np. odebrać przesyłkę z rzeczą).
Przed wejściem w posiadanie rzeczy (przed odbiorem przesyłki) możesz jednak odstąpić od Umowy (od chwili zakupu do upływu 14 dni od odbioru przesyłki) składając Sprzedającemu oświadczenie o odstąpieniu od zakupu.
Po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu masz obowiązek zwrócić rzecz właścicielowi (którym staje się ponownie Sprzedawca) - masz na to kolejne 14dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu.
Odebranie zamówionej przesyłki jest obowiązkiem Kupującego nawet jeżeli oświadczenie o odstąpieniu złożyłeś sprzedawcy po wysyłce rzeczy, a przed jej odbiorem.
Nieodebranie przesyłki może narazić Cię na dodatkowe koszty (których w wielu przypadkach np. przesyłek SMART - można uniknąć: przesyłkę odbierając i odsyłając SMART-em). Nieodebrane przesyłki SMART najczęściej nie wracają za darmo !!! , a koszt przesyłki zwrotnej najczęściej obciąża Kupującego (o ile Sprzedawca nie zgodził się go pokryć).
A porady "życzliwych inaczej" doradzających aby olać swoje obowiązki (jako Kupującego) i nie odbierać przesyłki oceń sam w sytuacji gdy takie "porady" prowadzą najczęściej do narażenia Kupującego na ryzyko dodatkowych kosztów (gdy w wielu przypadkach można ich uniknąć lub mieć nad nimi bezpośrednią kontrolę) i niepotrzebnych przepychanek w sporach ze Sprzedającymi (zamiast po prostu: odebrać paczkę, kliknąć odstąpienie od Umowy, odesłać paczkę i szybko uzyskać zwrot należnych pieniędzy).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów