anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę napisać rezygnację czy wystarczy sama rezygnacja przez Allegro jako potwiedzenie?

AbSSurd
#7 Wielbiciel#
  • Witam, zrezygnowałem z kupionego przedmiotu u sprzedawcy przed zmianą statusu przesyłki, ale zdążył ja wysłać i wystawić paragon przesyłkę również odwołałem u kuriera i po 20 dniach upomniałem się o zwrot pieniędzy za towar dostałem odpowiedź, że muszę napisać rezygnację, bo nie może wycofać paragonu i czy czasem nie wystarczy sama rezygnacja przez allegro jako potwierdzenie?
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Wystarczy, to jest odstąpienie od umowy, nie masz obowiązku robić nic więcej. Anulowałeś zakup na Allegro? Jeśli tak, nie otworzysz Dyskusji, ale możesz w zamian poprosić o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat i szybko wpłatę odda. Pamiętaj, że musi Ci oddać całą wpłatę, niczego nie może potrącać.

Jeżeli nie anulowałeś zakupu, możesz otworzyć Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w której pracownik Allegro upomni sprzedawcę.

Gdyby to wszystko nie przyniosło efektu, wystąp o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

To zadziała już piorunująco.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AbSSurd 

lew433_0-1613226885392.pnglew433_1-1613226925846.png

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ojej, tutaj piszemy, a nie wklejamy cudze szablony 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Zgłoś, jesteś mistrzem w tym. ale ty wklejać możesz!!!! Ogarnij się, ciągle kogoś zaczepiasz, masz jakiś problem ....z sobą?🤔

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Ja nie mam problemu, ja umiem pisać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96  Szkoda tylko że ty nie umiesz czytać, twoje ciągłe zaczepki, żywisz się nimi jak sęp.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Napisał ktoś, kto operuje tu głównie wklejkami.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

AbSSurd
#7 Wielbiciel#

Zgłosiłem problem na Allegro wysłali upomnienie do sprzedawcy, ale dalej twierdzi że mam mu wysłać pismo z rezygnacja na e-mail i po co utrudniam.faktycznie to jest taki problem dla sprzedawcy z tym paragonem?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Rezygnacja z towaru przez Allegro jest wystarczająca, nie musisz nic więcej wysyłać. Proś o pomoc Allegro ponownie, do skutku, odpowiadając na otrzymane z serwisu powiadomienie.

Jeśli to nie pomoże wypełnij wniosek do POK, wpłatę szybko odzyskasz.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@AbSSurd powiadomienie z allegro wystarczy. Napisz mu żeby dołączył to co dostał z allegro do korekty. US nie będzie się czepiał.

oznacz moderatorów

edos_2007
#9 Pomysłodawca#

Kupowałeś na Allegro czy na Allegro lokalne ? bo jak dla mnie to ogromna różnica.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Większość kupujących nie przychodzi dyskutować, tylko szuka pomocy, gdzie zapytać, napisać itd. więc wklejki wystarczą.

oznacz moderatorów

edos_2007
#9 Pomysłodawca#

Więc oki. 

oznacz moderatorów

AbSSurd
#7 Wielbiciel#

na Allegro

oznacz moderatorów