anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę poinformować sprzedawcę o wniosku do POK?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wesola_Madzia
#10 Popularyzator#

Odesłałm towar do sprzedawcy niezgodny z opisem (był niesprawny praktycznie) Zwrot wysłałam bodajże 6 czerwca jak mnie pamięć nie myli bo samo zgłoszenie wbiłam w allegro 5 czerwca. Od tamtej pory czekam na zwrot pieniędzy. Zakup był przez Allegro Pay a że trochę czasu minęło i caly czas jest otwarty spór to wysłałam wniosek do Programu Ochrony Kupujących o zwrócenie środków na konto Allegro Pay. Czy muszę o tym poinformować sprzedawcę w sporze? Co dalej?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@Wesola_Madzia Nie musisz informować sprzedawcy o wniosku do POK.

Informuje go o tym Allegro.

Sprzedający otrzyma taki komunikat;

Kupujący xxxxxx złożył do nas wniosek o rekompensatę z tytułu Programu Ochrony Kupujących. Nie otrzymał od Ciebie towaru lub otrzymał przedmiot niezgodny z opisem oferty. Zgłoszenie dotyczy zamówienia z dnia xxxxxxxx.

 

oznacz moderatorów
Wesola_Madzia
#10 Popularyzator#

Z tym błyskawicznym zwrotem od sprzedawcy to wiem o co chodzi, już raz miałam taką sytuację dlatego pytam.  Wtedy zwróciłam towar, prawie 2 miesiące czekałam na zwrot pieniędzy więc wysłałam wniosek do POK i poinformowałam sprzedawcę, który zaraz po tej informacji odesłal mi szybko pieniądze i poskarżył się allegro, że odesłał pieniądze a ja wysłałam wniosek do POK (który w identycznym czasie też odesłał do mnie zwrot pieniędzy) przez co allegro wysłało DO MNIE pouczenie i ostrzeżenie i że mam natychmiast zwrócić im pieniądze. Także teraz postanowiłam nie informować o tym sprzedawcy, ale wolałam jeszcze zapytać czy tak mogę

oznacz moderatorów
Wesola_Madzia
#10 Popularyzator#

Allegro zwróciło pieniadze z POK. Mam nadzieję, że ten sprzedawca nie wywinie tego samego numeru co poprzedni sprzedawca jak pisałam wczesniej i że nikt sie nie przyczepi do mnie, że nagle jakimś trafem otrzymałam dwa zwroty 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Wesola_Madzia nie , nie musisz , allegro to zrobi w sposób iście spektakularny .

oznacz moderatorów