anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sklep tez Was próbował przekupić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
BeataMichnowska
#8 Zapaleniec#

Hejka! Jakiś czas temu kupilam sobie naszyjnik u tego sprzedawcy. Kiedy dotarł on do mnie, to była masakra, naszyjnik to był jakiś odlew w dodatku tak kiepsko wykonany, że aż się popłakałam jak to zobaczyłam. Wystawiłam w takiej sytuacji stosowną opinię, i zaczol do mnie wydzwaniac właściciel z proźba o usunięcie tej opinii w zamian za wysłanie szkatułki. Nie rozumiem takiego zachowania, wciskasz ludziom produkt nie zgodny z opisem czy zdjęciem, i jak ktos wystawia Ci ocenę to przekupujesz aby ją skasować. I sklep ma 100% zadowolonych podejzewam, że przez takie praktyki. 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
Client:44052296
#21 Demiurg#

@BeataMichnowska no cóż sprzedawca zaproponował Ci rekompensatę. Niema tu nic nie stosownego. To od użytkownika zależy czy skorzysta czy nie. Jeżeli przedmiot jest niezgodny z opisem należy złożyć reklamacje do  sprzedawcy.

oznacz moderatorów
BeataMichnowska
#8 Zapaleniec#

To nie była rekompensata. Sprzedawca powiedzial wprost czy w zamian za prezent usunę opinie. Rekompensata nie jest formą przekupstwa tylko z powodu niezadowolenia wyślemy prezent, pokryjemy koszty transportu itp. Ale nie prosi się kupującego aby usunol opinie. Reklamacja została złożona... Bardziej chodzi mi o praktyki stosowane przez sprzedawców, jak w ogóle sprzedawca może wydzwaniać do klienta bo klient dał niska ocenę. Serio rzadko daje niskie oceny, ale to był cios poniżej pasa to co dostalam 

IMG_20221227_133142.jpg

Screenshot_20221230_143853_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@BeataMichnowska nie znam sprzedawcy i nie wiem czy sprzedaje chłam czy porostu trafiła się taka wadliwa sztuka. Sprzedawcy stosują takie praktyki i wiele wątków tu na Gadane było o tym. Sprzedawcy dzwonią, piszą i próbują stosować inne formy zmiany decyzji. Widać sprzedawcy zależy na interesie.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

No przecież jest na zdjęciu jak w ofercie. Niczym się oprócz podłoża nie różni, a jak się komuś w realu nie podoba to odstępuje od umowy 

 

oznacz moderatorów
BeataMichnowska
#8 Zapaleniec#

Jak byś widział to na żywo. Z reszta ja znam się na biżuterii i widzę ogromną różnice miedzy zdjęciem a tym co przyszło, nawet wagowo się nie zgadzało. Wytłoczone kwiatki nawet nie były widoczne. 100zl to kosztowało a dokładnie taki sam chłam widzialam na innej stronie za 5zl, bo ktoś sprzedawał nie udane odlewy srebrne. Właśnie przypomnę ze to miało być srebro 925, a podejzewam ze na pewnie nie było 925 tylko większą miało domieszkę innych metali. Po za tym produkt nie był oszlifowany tak jak na zdjęciu i nie był pokryty rodem jak to się robi  w większości biżuterii srebrnych. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

nie jesteś biegłym by oceniać to co dostałaś z tym co na zdjęciach więc nie rzucałbym tu opiniami bez pokrycia, sprzedawca może brać zdjęcia od producenta i nie musi zaglądać do opakowań zwłaszcza że niektóre towary mają plomby i się ich nie rozpakowuje żeby klient nie twierdził że dostał używkę. Od tego masz 14 dni na odstąpienie by zrezygnować jak towar nie spełnia oczekiwań do tego masz ocenę produktu i tu powinnaś wyrazić jeśli chcesz obiekcje że wykonanie odbiega od prezentacji w ofercie oraz ocenę sprzedawcy i jeśli dostawa była terminowa, a z transakcją nic się nie działo powinnaś obiektywnie ocenić obsługę a nie wylewać gorzkie żale pt bo ten to sprzedaje podróbki, szajs, szmelc inaczej ta opinia nie jest obiektywna i ciesz się, że sprzedawca próbuje sprawę załatwić polubownie z korzyścią dla ciebie bo równie dobrze w zależności od tego co napisałaś w negatywie mógłby iść do sądu a jak napisałem nie jesteś biegłym by oceniać wykonanie produktu. Do tego negatyw pewnie nie znalazł się we właściwej kategorii 

oznacz moderatorów
BeataMichnowska
#8 Zapaleniec#

O proszę. Chętnie bym na taką sprawę sądową ze sprzedawcą poszla, na jubilerstwie akurat się znam. W opinii dokladnie opisałam problem, a sprzedawcy wyslalam opinie profesjonalnego jubilera. Jak widzę takie odpowiedzi to zastanawiam się czy przypadkiem aby sam nie jesteś sprzedawca. I to nie były gorzkie żale. Jeżeli ktoś sprzedaje towar to ten towar ma być dobry, a jak jets zły to się sprzedawca liczy z tym że opinie polecą łeb na szyję. Nikogo w swojej recenzji nie obraziłam tylko dokladnie opisałam jak wygląda problem z produktem. To nie jest notesik za 10 zł tylko wyrób jubilerski, więc sory ale mogą mnie tacy sprzedawcy podawać do sądu chętnie na takie rozprawy mogę chodzić 🥱

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Po dotyku rozpoznajesz stop metali?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Moim zdaniem niczego nie usuwaj i nie daj się przekupić, inni powinni wiedzieć co sprzedaje taki. Tak> odpowiadają Ci sprzedający i będą wszystko robić i pisać że to wina kupujących, tak robią od dawna.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

ty widzę chyba nadal nie rozumiesz różnicy między wystawienie opinii o produkcie a wystawienie opinii o obsłudze i przebiegu transakcji? Więc które opinie mu zaniżyłaś? towar jest wart tyle ile ktoś chce za niego zapłacić, jak jest coś wystawione grubo poniżej wartości tego jak wygląda tzn że trzeba zachować czujność a nie robić deal życia. Allegro wymaga na aukcji zdjęć w określonym standardzie więc się nie dziw że na zdjęciu masz cudo za 100zł a w realu już tak ładnie nie wygląda zresztą pisałem ci sprzedawca może używać zdjęć i opisów od producenta lub z katalogu allegro po podpięciu produktu i to wcale nie muszą być JEGO zdjęcia więc nie karz mu za nie odpowiadać bo od tego masz 14 dni na zwrot żeby zweryfikować towar własnoręcznie i od tego masz opinie o produkcie żeby przy nim napisać o jakości wykonania, a opinię o sprzedawcy wystawiasz na podstawie jakości obsługi i szybkości dostarczenia towaru, a nie piszesz  tam bo sprzedaje badziew. Nie jestem sprzedawcą możesz sobie mój nick w wyszukiwarkę wkleić allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Powołujesz się na Allegro!: za towar odpowiada sprzedajacy to także jest w regulaminie. Katalog zrobił i nadal robi bałagan w ofertach i to wiemy wszyscy>niezależnie kogo popieramy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 ale mi nie chodzi o to ze towar jest taki a nie inny chodzi mi rzetelność opini wystawionej sprzedawcy. Sprzedawca może mieć towar ch..j..owy ale mieć świetną obsluge klienta dlatego rzetelna opinia to wystawienie informacji o produkcie np produkt po weryfikacji w rzeczywistości znacząco odbiega wyglądem od zdjęć w prezentowanej ofercie wygląda jak tania niedoróbka ze zdjęcia. Natomiast karania obsługi opinią za to że transakcja była przeprowadzona szybko, prawidłowo, paczka wyszła o czasie zwrot srodków był szybki i bezproblemowy  plus obsługa zainteresowała się czemu klientka jest niezadowolona i zaproponowała jakąś gratyfikację by to niezadowolenie zmniejszyć pomijając fakt że kupująca ma 14dni na własnoręczną weryfikacje czy towar jej pasuje czy nie uważam za jawne chamstwo. Jeśli wystąpiły takie przesłanki jak podałem to za obsługe się należy komentarz szybka i bezproblemowa transakcja, obsluga dba o zadowolenie klienta, bezproblemowy zwrot środków za niepasujący mi produkt. Ja nie wnikam czy to jest podróbka naszyjnika, czy ten co pierwszy tworzył produkt miał inwencje twórczą z photoshopem wskazuję tylko co gdzie powinno się znaleźć bo opinia napisana pod wplywem emocji pt sprzedawca sprzedaje chłam szajs i badziew nie polecam go jest bardzo nie na miejscu względem ludzi na obsłudze, którzy nie mają wplywu na to co i jakiej jakości sprzedają ale staraja się utrzymać standardy obsługi. U mnie tez szef potrafi wpaść w jakis szał zakupowy zjeździć województwo po marketach i nakupić po promocjach cudów na kiju przyjechać na magazyn zwalić to na kupę na salę do wydawania paczek a potem patrzymy na asortyment z pracownikami i się zastanawiamy co to do ch..u..a jest? Jak ma pasować do nazwy sklepu i asortymentu fitness np gumowy dinozaur albo lalka babyboo, kminimy jak to sprzedać co dać w opis etc żeby na nasze wypłaty starczyło. I co za szefa mamy dostać komentarz w kategorii obsługa pt towar to chłam? Uważasz że to słuszne i uczciwe?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie tak do końca, ponieważ:

LEW433_0-1673712853170.png

sprzedajesz gó..o to tak musisz ponieś konsekwencje a nie ty sprzedać i się cieszyć ze kupującego wy....ś. Musisz opisać że sprzedajesz gó..o.

oznacz moderatorów
BeataMichnowska
#8 Zapaleniec#

Dokladnie, sama obsługę klienta oceniłam na 5 ale zgodność z opisem na 1, i opisałam wszystko ze szczegółami to raz. Dwa sprzedający to sklep jubilerski który oprucz allegro ma własną również stronę. Sklep jubilerski który wyraźnie deklaruje, że wyrabia własnoręcznie biżuterię i wykonanie jest wysokiej jakości, a wyrób jest polski. Po czym właściciel owego sklepu dzwoni i glupio się tłumaczy, że jednak nie on wykonał biżuterię i w dodatku to odlew, deklaracja była inna więc to jawne oszustwo, które nadaje się do rzecznika konsumenta. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 ja nic nie sprzedaje tylko szef to jego sklep jest ja potem obrywam jako obsluga klienta za to że innego pracownika od wystawiania wena ponosi plus jemu szef karze używać takiego zwitka słów że sie można ze śmiechu zawinąć w precla np np mocna solidna "uwaga" pusta butla gazowa propan butan 11kg (tak mamy asortyment fitness pandemia inflacja sklep powinni nazwać mydło powidło) tylko ciężko się do zgodności z opisem doczepić jeśli nie było deklaracji pt rękodzieło, albo odlewany a np wymiary, próba etc to autorka by musiała dać link do aukcji natomiast zdjecie w realu do zdjęcia z aukcji to poprostu to z aukcji się blyszczy ladnie o detale nie wypowiem się bo za małe są by porównać niemniej no wzór ten sam nazwijmy to roboczo naszyjnik z półksiężycem i jest taki naszyjnik. @BeataMichnowska to zapytam sie pod kątem tego że deklarujesz że się znasz na jubilerstwie tylko proszę szczerze. Czy bodajrze 100zł bo chyba tyle pisalaś że to kosztowało to adekwatna cena za taki produkt jeśliby odpowiadał zdjęciom z aukcji czy za mała czy za duża? I w drugą strone ile może to być warte realnie w stanie w jakim przyszło biorąc pod uwagę kruszec wagowo bo na pewno taka ilość srebra 5zł nie kosztuje

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sklep jubilerski który wyraźnie deklaruje, że wyrabia własnoręcznie biżuterię i wykonanie jest wysokiej jakości, a wyrób jest polski.Nie wiem nie jestem w tym fachowcem  a butla 11kg to 17l gazu, tak na uboczu.😁

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 ale nie wiemy chyba czy deklarował że akurat tą rzecz zrobił i taki ma zapis w aukcji czy w opisie sklepu? Ja wiem że są domysły i najlepiej by się stronom widziała nadinterpretacja na swoją korzyść

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Każdy ma swoje zdanie, swój pkt widzenia ale to sienie broni, wiesz to doskonale.😊

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 u mnie w tytułach aukcji to królują słowa mocne, solidne, trwałe, wydajne jakby ktoś wzìął ten program co pokazuhe co za slowa się najczęsciej klepie w allegro i zrobił takiego łamańca jezykowego że strach o dziwo ten durny algorytm to pozycjonuje wysoko więc działa sprawdza się więc teoria że trza myśleć jak maszyna czyli jak upośledzony bałwan 

oznacz moderatorów