anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający mógł wystawić paragon na niższą kwotę niż kwota zakupu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

W tym tygodniu kupiłam przez alegro podgrzewacz Iqos ,na alegro zapłaciłam 135 zł a paragon mam na -99 zł .Pisałam do pana sprzedawcy o sprostowanie paragonu .Pan mi odpisał ze alegro bierze prowizje i dlatego jest 135zl ,czy tak jest naprawdę ?tak to działa ?

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44
LEW433
#21 Demiurg#

Ceny podane w ofercie są cenami brutto + koszty wysyłki. Nie może być mniej ani więcej niż w ofercie.

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

W ofercie jest 135zl +25 zł wysyłka i nie ma zmianki o prowizji itd

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:57437344 Czyli 160 zł razem.Albo sprzedawca dopiero wystartował i nie wie co z czym się je, albo jest niepełnosprawny umysłowo.Tak jak napisałem wcześniej, jeżeli na paragonie masz wystawione 99 zł, poproś Pana o zwrot różnicy, czyli 61 zł (swoją drogą nie wiem skąd on wziął taką prowizję).

Jeżeli będzie miał z tym problem, zadaj krótkie pytanie "ciekawe co na to powie skarbówka".Szybko się wyprostuje.

Jestem również sprzedającym ale przez myśl by mi nie przeszło kręcić takie wałki przy sprzedaży internetowej, gdzie ma rejestrowane wszystkie transakcje, nie tylko przy użyciu kasy fiskalnej.

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Tak paragon jest na 99 zł jeszcze w dodatku ten paragon jest jakiś dziwny

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:57437344 Wszystko najlepiej wyjaśnij w dyskusji ze sprzedającym, tam masz także pomoc Allegro.

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

EB109968-6943-4016-9F2E-4B1E44D9D1A8.jpeg

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:57437344 po co kolejny wątek 🙂 Sprzedawca ( osoba prywatna ) prywatnie kupił na paragon produkt, sprzedał go drożej na allegro a Tobie wrzucił do paczki, w razie co możesz reklamować na podstawie paragonu w sklepie iqosa lub na podstawie rękojmi u sprzedającego ( osoba prywatna o ile nie wyłączył rękojmi )

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Wiem to nie tak miałam to wkleić 🙃

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:57437344 wcześniej nie było widać paragonu, pewnie za punkty lub podobnie bierze produkty i sprzedaje je na allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Pan mi odpisał ze wyślę mi na paragonie brakująca sumę i wystawi fakturę na 61 zł za pakowanie wysyłkę i prowizje alegro 😂😂😂😂a jeszcze w dodatku podgrzewacz nie działa tak jak powinien hehehe a pan nie przyjmuje zwrotów i reklamacji ponieważ jest już otworzony i są płyny ustrojowe ,ręce mi opadają długo kupuje na alegro a tu pierwszy raz mam taka sytuacje 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli pan nie wyłączył rękojmi to może sobie pisać że nie przyjmuje reklamacji, możesz reklamować i nic nie zrobi.

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Pan mi we wiadomości napisał o prowizji alegro i pakowaniu na aukcji tego pana nic nie pisze jedynie tak jak pisałam 135 zł za iqosa i 25 zł wysyłka 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:57437344 Powinnaś dostać paragon na łączną kwotę brutto 160 zł. Osobna pozycja 135 zł za podgrzewacz i druga 25 zł za przesyłkę. Prowizji Allegro i pakowania nie powinno być na paragonie.

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Tez tak myśle 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Możesz założyć sprzedawcy dyskusję i nakłonić go do wystawienia paragonu na taką kwotę jaką zapłaciłaś. 

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:57437344 Na paragonie powinnaś mieć pełną kwotę za zakupiony towar + koszt wysyłki.Prowizję którą pobiera Allegro, sprzedawca ma uwzględnioną na koniec miesiąca w fakturze wystawianej przez serwis i nie ma najmniejszego prawa pomniejszać o tą kwotę, kwoty na paragonie którą zapłaciłaś.Jest to jego koszt uzyskania przychodu.Napisz Panu, że skoro według paragonu zapłaciłaś 99 zł, to ma zwrócić Ci różnicę.Potwierdzenie zapłaty wyższej kwoty masz, tak że bez obaw.

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

14996795-A205-404F-B7DD-4B2DFB9C1E5C.png

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Więc otwórz dyskusję i tam opisz problem: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

wystaw także odpowiedni komentarz. Z pewnością miałby duży problem US.

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Już otworzyłam rozmowę dziękuje za pomoc 🙂

oznacz moderatorów