anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający przy zwrocie towaru, zwraca też koszt przesyłki?

MAMY ROZWIĄZANIE!
rvtomek
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Proszę o informacje w sprawie zakupu.

Jeżeli zdecyduję się zwrócić zakupiony towar na własny koszt bez podania przyczyny  czy sprzedający jest zobowiązany do zwrotu całości sumy wraz z kosztami przesyłki które zostały doliczone do ceny.

dziękuję za informacje

Tomasz

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
LEW433
#21 Demiurg#

@rvtomek Jeżeli na własny koszt to sprzedający zwraca Ci koszt zakupu wraz z dostawą, czyli tyle ile zapłaciłaś sprzedawcy. Koszty odesłania pokrywasz Ty, jak masz Smarta to za darmo.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@rvtomek Przy zwrocie towaru sprzedawca oddaje koszt towaru + koszt wysyłki do kupującego. Jeśli kupujący wybrał droższą przesyłkę, można oddać koszt najtańszej, jaką ma się w ofercie.

Jeśli zamawiałeś towar do paczkomatu InPost, wówczas za pośrednictwem Allegro i innych firm, które taką możliwość udostępniają, możesz bezpłatnie wygenerować kod zwrotu i przesyłkę zwrócić za darmo 🙂

 

Wiola
oznacz moderatorów
rvtomek
#8 Zapaleniec#

I komu mam wierzyć przed chwilą dostałem informacje , że zwraca też za przesłkę

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@rvtomek Jeżeli zakup konsumencki, masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny, sprzedawca oddaje koszt zakupu + koszt wysyłki do Ciebie (tyle ile mu zapłaciłeś), jeżeli masz zakup w Smarcie masz zwrot darmowy, jeżeli wysyłasz na swój koszt, obciąża to Ciebie: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/najwazniejsze-informacje-o-zwrot...

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@rvtomek Już mam - rzeczywiście się pomyliłam - Przy zwrocie towaru sprzedawca oddaje koszt towaru + koszt wysyłki do kupującego. Jeśli kupujący wybrał droższą przesyłkę, można oddać koszt najtańszej, jaką ma się w ofercie.

Mea culpa. @LEW433 ma rację 🙂 Poprawiłam swoją wypowiedź 🙂

Wiola
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@rvtomek  w skrócie to otrzymujesz tyle ile zapłaciłeś dla sprzedawcy.

oznacz moderatorów
rvtomek
#8 Zapaleniec#

I tu jest problem sprzedająca wcisnęła ( tak wiem widziałem co klikałem) najdroższą przesyłkę. Według ceny jaką mi naliczyli powinny być dwie przesyłki i tak mnie skasował 2 × 23 z groszami, a wysłał jedną przesyłką ale skasował jak za dwie i to według  mnie nie jest ok.

oznacz moderatorów
rvtomek
#8 Zapaleniec#

A przy zwrocie oczywiście zwrócą mi najtańszą przesyłkę bo takie mają chyba prawi

oznacz moderatorów
rvtomek
#8 Zapaleniec#

Prawo

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rvtomek czy możesz podać numer oferty? Na Twoim koncie nie widzę takiego zakupu, czy założyłeś Sprzedającemu dyskusję?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
rvtomek
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za kontakt

Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą i zostało wszystko wyjaśnione. Sprzedawca zwróci różnice w przesyłce. Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Tomasz 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rvtomek no to super, cieszę się, że udało się rozwiązać problem 🙂 Pozdrawiam! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów