anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może nie wydać zakupionego towaru

michvxl
#2 Obserwator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

witam, zdarzyła mi się taka sytuacja gdzie na aukcji od pewnego sklepu wygrałem licytacje. 
Cena towaru w detalu była u nich na stronie 213 zł, na Allegro wyszło mnie lekko ponad 60 ale aukcja to aukcja. 

Na początku towar ponoć trafił do pakowania (wczoraj), dzisiaj otrzymuje informacje, ze brak towaru na magazynie przez to sprzedający zwróci mi pieniądze za zamówienie. 

Odniosłem się to tego, ze nie chce zwrotu pieniędzy i jestem w ciągu dalszym zainteresowany zamówieniem i jestem w stanie poczekać, kiedy będą mieć na stanie. 

otrzymalem odpowiedz, ze mojego zamówienie mi nie wyślą, ze mogę zamówić ponownie, kiedy pojawi się na stanie ale na pewno nie w takiej cenie. 

Wedlug mnie nie chcą wysłać mi towaru bo są zbyt dużo stratni. 

Moge zrobić coś w takiej sytuacji?

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

aragil
#15 Entuzjasta#

@michvxl Zawsze jak ktoś popełnia błąd masz chęć wykorzystać to? Jesteś rekinem kapitalizmu?

Przecież po cenach widać ze nastąpiła pomyłka w cenie.

Oczywiście sprzedawca nie wyśle tego zamówienia.

Mamy setki nieopłaconych zamówienie co miesiąc od kupujących ,masz jakaś propozycja jak uregulować ta sprawa?

 

oznacz moderatorów

7-MALY-7
#10 Popularyzator#

To była aukcja, a nie kup teraz... O jakim błędzie piszesz? Aukcje mają to do siebie, że kupuje się za tyle, za ile się wylicytuje. Na tym polega całą idea... raz za więcej, raz za mniej...

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@7-MALY-7 Rzeczywiście przegapiłem, ale nie zmienia to faktu nieopłacenia zakupów kupującymi przy licytacjach tez.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@aragil, to są dwie odmienne kwestie - jedna nie może podważać drugiej.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@michvxl, w przypadku błędnie wystawionej oferty i sprzedaży towaru w zbyt niskiej cenie, sprzedawca może powołać się na Art. 84. § 1 kodeksu cywilnego.

Przepis ten stosuje się w sytuacji, gdy sprzedawca omyłkowo wystawił przedmiot w cenie znacznie niższej od ceny rynkowej i jest to zauważalne dla kupującego. 

Natomiast o zasadności takiego oświadczenia może orzec wyłącznie sąd. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

7-MALY-7
#10 Popularyzator#

Sprzedawca wystawiając towar w LICYTACJI nie może powołać się na Art. 84.§1.

Jeżeli sprzedawca obawiał się, zbyt niskiej ceny - mógł ustawić wartość minimalną i wystartować od złotówki. Wtedy pomimo wylicytowania produktu za 60zł, licytacja byłaby nieważna. Oczywiście taka opcja kosztuje i trzeba za to zapłacić. Sprzedawca zdecydował inaczej i teraz ma...

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@7-MALY-7 Przecież sprzedawca mógł zapominać pomylić się przy wystawieniu oferty nie ustawiając  wartości minimalnej.😎

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aragil No więc teraz za swój błąd może słono zapłacić, zwłaszcza, gdy przegra w sądzie. 🤑

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

najpierw trzeba jeszcze założyć taką sprawę i ją doprowadzić do końca. A znając nasze sądy życia nie starczy, żeby doczekać wyroku.

Swojego czasu jak mnie wrobili w stłuczkę samochodową, to musiałem 3 lata jeżdzić na rozprawy po 200km w jedną stronę, żeby sąd stwierdził, że nie mogłem swoim autem wjechać w autobus, bo mnie nie było tego dnia w tym mieście i w tym konkretnym miejscu 🙂

Inna sprawa w jakiej biorę udział trwa już prawie 10 lat i końca jak na razie nie widać. Nic tylko iść do sądu i liczyć na szybki wyrok 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

7-MALY-7
#10 Popularyzator#

Hehe... U mnie mija dzisiaj 368 dzień od chwili złożenia pozwu w SO Gdańsk... Na chwilę obecną dostałem tylko zasądzenie doręczenia pozwu oraz pouczenie, a w nim informacja, że ma wyznaczenie daty pierwszej rozprawy muszę poczekać jeszcze około 11 miesięcy... czyli gdzieś we wrześniu 2022 roku... Stąd wiem, że te wszystkie straszenia sądami itp to o kant "tyłka" tylko obić:) 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nikt ,kto chce coś zarobić nie wystawia aukcji z minimum bo to tylko odstrasza klientów a sprzedawca ponosi koszty prowizji od ustalonej kwoty .Sam wystawiam wiele aukcji w licytacji (nigdy z minimum) ale jest to obarczone dużym ryzykiem bo sprzedawca nie może tu powołać się na to że mogła nastąpić pomyłka z ceną. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@michvxl Zawarłeś prawnie wiążącą umowę, więc sprzedawca nie może odmówić wydania towaru. Jeśli mimo to odmawia, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Jeżeli mimo to nie otrzymasz zakupionego przedmiotu, zakończ po 14 dniach spór jako nierozwiązany i wystaw sprzedawcy negatywny komentarz. Wpłynie to ujemnie na jego jakość sprzedaży, więc może w przyszłości zacznie się wywiązywać z zawartych umów.

Pamiętaj też, że powołanie się na zbyt niską cenę przy licytacji jest bardzo wątpliwe pod względem prawnym, bo sprzedawca może wyznaczyć cenę minimalną lub zacząć licytację od ceny go satysfakcjonującej. Ostatecznie o tym może zadecydować sąd.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne sprzedawca się przeliczył, myślał że sprzeda drożej a tu niespodzianka. 🙂

oznacz moderatorów