anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy tak wolno??? Lepsza punktacja za zniżkę...

mmzieba
#7 Wielbiciel#
Prośba o wystawienie komentarza pozytywnego
Dzień dobry mmzieba,

zwracam się z prośbą o wystawienie pozytywnej opinii do transakcji. Bardzo proszę o wystawienie oceny 5 gwiazdkowej. Bardzo pomoże to nam ulepszyć jakość jak i wielkość oferowanych produktów. W ramach bonusu po wystawieniu komentarza pozytywnego w serwisie Allegro przyznamy 2% rabatu na kolejne zakupu w naszym sklepie.
W przypadku spełnienia warunków (wystawienia pozytywnego ...
ROZWIŃ
18:37
Nie
Nie, wolno nikogo namawiać do wystawienia lepszej oceny za jakiś bon na 2%
Zgłaszam do Allegro
22:00
 

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mmzieba: Nie, wolno nikogo namawiać do wystawienia lepszej oceny za jakiś bon na 2%

dlaczegóż nie wolno? 🙂 wolno, tak jak kierowcy uberoboltów poprosić o 5* 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niby to nie jest zabronione, ale takie prośby są żałosne i źle świadczą o sprzedawcy, szczególnie gdy za dobre oceny chce płacić. Możesz to zgłosić do Allegro.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

allegro jest pośrednikiem, nie stroną, nic im do tego..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No i co z tego, że jest pośrednikiem? Ten pośrednik ustala zasady, a kupowanie komentarzy jest niezgodne z regulaminem.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

jest niezgodne z regulaminem

który punkt o tym mówi w takim razie? 🙂
przy okazji, @xyz96 chciałbym cię poprosić o odniesienie się
do mojego postu [ KLIK ] - jeżeli w tym jest problem, zrozumiem 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Punkt 11.1 Oceny mają być subiektywne, a nie kupowane, wystawiane pod presją.

Nie ma żadnego problemu, allegrowych "psychologów", zwłaszcza Twojego pokroju, nie potrzebuję.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

tylko, że ten temat cię zabolał najbardziej i wyraźnie chcesz odreagować wiązanką,
jeśli ci to ulży, to napisz co myślisz i tyle 🙂 mi to nie przeszkadza 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wiązanki to się być może doczekasz za wulgaryzmy i inne chamskie odzywki pod moim adresem, które już kiedyś miałeś moderowane. Inni też mogą się ze mną nie zgadzać, ale potrafią dyskutować kulturalnie. Wiem, że osoby pomagające kupującym są tu niemile widziane, to samo było na Cafe Pomoc. Nie kontynuuj tego tematu, więcej w tej kwestii się nie wypowiem.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@xyz96  Programy lojalnościowe są oczywiście legalne. Samo allegro je stosuje.  Czy można je łączyć z komentarzem? Nigdzie nie ma zakazu. Komentarz w dalszej mierze jest subiektywny. Ocenia się przebieg całej transakcji a nie to czy dostaniesz bon. Chyba że Ty @xyz96  wystawiasz negatywy dlatego że nie dostałeś monet do zakupu, to ja nie mam więcej pytań.

 

Ja swoim stałym klientom proponowałem czas. Czas na przedłużenie płatności. Nie zawsze jest dzień kiedy przypada wypłata więc mogli przedłużyć płatność ponad 10 dni za zakup. Regulaminowo jest i tak 7 dni na zapłatę. Allegro podchwyciło mój pomysł i teraz sami proponują raty i zapłać później. Proponują to stałym klientom, tylko tym zarejestrowanym.

 

Zdarzył się Kupujący który zapłacił ale odebrać chciał osobiście za 5 miesięcy.

Niestety czas przeszły bo teraz allegro wszystko utrudnia. Wymagają podania nr przesyłki w terminie z aukcji, treść opisu itd. Nie chce mi się z allegro użerać proponując ulgi Kupującym. Allegro woli być wielkim molochem niż podchodzić indywidualnie do Sprzedawców i chcą nas oskubać na prowizjach od transportu którego nie świadczą-nie mam już z czego dawać rabaty. 

oznacz moderatorów

sagarysklep
#11 Animator#

Jak jesteś sprzedawca to byś wiedział dlaczego proszą . Są kupujący tacy czasmi że aż głowa mała . Nie będę się tu rozwijać . 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@sagarysklep, ale on nie jest i nigdy nie będzie potrafił postawić się po stronie sprzedawcy. Zawsze z kapelusza lecą tylko przepisy przeciwko sprzedającym 🙂 Ja też nie jestem sprzedawcą takim jak inni, jedynie prywaciusiem, ale potrafię postawić się po obu stronach barykady. Takim jakby taksówkarzem, który zwraca nadpłatę 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja przed chwilą dostałem negatyw. Bez żadnej argumentacji, bez zgłoszenia wcześniej jakiegokolwiek problemu.

Nota za zgodność obniżona do 3* mimo, iż na zdjęciu w aukcji jest real foto przedmiotu. Opis dokładny. Ręce opadają.

Zadzwoniłem do klienta wyjaśnić sytuację, czy to nie jakaś pomyłka. Stwierdził, że jest w pracy i nie ma czasu rozmawiać. Ale komentarz wystawić to k...a miał czas!! Co za bydło i tyle.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte [edytowano - negatywne opinie na temat innego użytkownika Allegro Gadane] a kiedy będzie chciał coś sprzedać, powinien trafić na takiego kupującego co mu będzie na głowę wchodził i wystawi negatywa 😂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte Widzisz, mnie takie sytuacje najzwyczajniej wk...ą. Bo towar wysłałem nawet 1 dzień szybciej niż deklarowałem. Jest on zgodny z opisem i zdjęciem. Klient miał wprowadzony nr nadania, wysłany dodatkowy mail z informacją o tym, że paczka została wysłana. Odbiera paczkę, nie zgłasza problemu i daje negatywa bo ma taki kaprys. Ja pi...ę. Szlag człowieka może trafić.

Jedyna pociecha, że jak jest normalny kupujący i np. sprawdza sprzedawcę po komentarzach to patrząc na taki koment tylko się uśmiechnie i nie weźmie pod uwagę. No, ale statystyki lecą i ciśnienie się człowiekowi podnosi.

Od razu trafił u mnie na czarną listę i niech następnym razem robi sobie zakupy gdzieś indziej.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte, oczywiście, że tak, prawidłowo czarnolistnąłeś go 😄
Mnie to nie wkurza to nawet, ale to jak ktoś mówi jeszcze to co tamten, że przecież mogą, a na dodatek podrzuci takiemu pomysł, żeby avoidować twoją czarną listę i kupować z innego konta, bo biedny kupujący. [edytowano - negatywne opinie na temat innego użytkownika Allegro Gadane]

oznacz moderatorów

sagarysklep
#11 Animator#

Też. Miałam we wtorek identyczna sytuację. Pan kupił coś na. Początku kwietnia . I bach wszystko na 1 oprócz wysyłki bo miał smart . Napisałam Panu że bardzo mu dziękuję   właśnie straciłam ss . Na szczęście usunal.. 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@mmzieba  Ale 2% to i tak więcej niż za tankowanie na Orlenie czy na innej karcie lojalnościowej. Skoro gardzisz to odpisz, że nie przyjmujesz tych 2% i kupisz za 100% wartości.

oznacz moderatorów

Mabert-pl
#9 Pomysłodawca#

trafne!!

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

W sumie nie widzę tu nic nie fair. Przecież jak ktoś mnie wykiwa albo sprzeda badziew to nie dam pozytywa na 5 za 2% zniżki na następny badziew 🙂

To raczej forma zachęty żeby w ogóle wystawiać komentarze dla leniwych.

Dla mnie bardziej irytujące jest namawianie kupujących do jakiś niepotrzebnych dyskusji ze sprzedającym zamiast wystawienia mu po prostu negatywa. Bo to dopiero zaciemnia obraz sprzedawcy dla następnych kupujących.

oznacz moderatorów