anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to nie jest kuriozalna opłata za transport?

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Właśnie chciałem nabyć farbę 10 litrów piasek pustyni. Farba kosztuje 143 zł, ale już dostawa... 100 zł!

Zastanawiam się, czy to nie jest jakaś pomyłka?

Podsumowanie

Wartość przedmiotów
142,90 zł
Dostawa
99,90 zł
 
DO ZAPŁATY 242,80 zł
widzę, że sprzedawca ma sto takich puszek, zatem za transport policzy sobie... 10 000 zł.
oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63

mikeza
#20 Guru#

sprzedawca nie może w treści oferty zamieszczać takich informacji jakich od niego wymagasz. Tego typu dopiski skutkują usuwaniem ofert przez pracowników allegro. Jeśli uważasz, że tak nie powinno być pisz do moderatorów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

"bo przesyłka dotarła uszkodzona" - a co zrobić, jeśli telewizor za parę tysi przyjdzie uszkodzony a był na SMART, czyli gratis? Brać za transport 100 czy 200 zł?

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

"jeżeli ta farba rozleci się po drodze, to sprzedawca będzie stratny" - sprzedający nie powinien zajmować się handlem towarami, które pakowane są do opakowań zastępczych, przez co są narażone na zniszczenie, a dla nabywcy są z tego powodu droższe, a nie tańsze, co nadaje dodatkowego smaczku... Zamiast kupić farbę w ładnej mocnej i bezpiecznej puszce i to na SMARTa, to ma kupić w opak. zast. z dopłatą 100 zł za dostawę. Oczywiście, kupić nie musi, bo ma wybór, ale mamy XXI wiek - nie handlujmy towarami nieprofesjonalnie zapakowanymi! Ma setki innych towarów, to z tego może zrezygnować; inne firmy sprzedają tę farbę we właściwych opakowaniach, czyli w puszkach.

oznacz moderatorów

MatkaTarzana
#9 Pomysłodawca#

@Mir1402

wystarczy chwila, żeby sprawdzić że 10 litrowa farba jest zapakowana właśnie w plastikowy kubeł :

https://allegro.pl/oferta/farba-strukturalna-piasek-pustyni-10l-bialy-6974417969  i nie jest to opakowanie zastępcze.

Czy ciebie podnieca takie produkowanie wpisów w kółko o tym samym przez pół już nocy?

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Wystarczy porównać omawianą ofertę z Twoim linkiem, aby uznać, że manipulujesz - ja krytykuję, że sprzedawca pokazuje na fotce puszkę z farbą a przyznaje, że zamiast tej puszki farba jest lana do kruchych pojemników za które trzeba zapłacić 100 zł za dostawę, a Ty pokazujesz całkiem inne opakowanie, innego producenta i sprzedawcy, który - aby było ciekawiej - oferuje transport SMART. Nie wiem, dlaczego wprowadzasz nas wszystkich w błąd?

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, jednak zastanawiam się nad rozwiązaniami naszego rządu - czy jest nieudolny i nie potrafi czegoś logicznie zapisać, abyśmy w lot to pojęli, czy nie chce, abyśmy to zrozumieli i zadawali dodatkowe pytania... Zakładam, że każdy z nas chce na A kupić szybko i wygodnie bez zadawania dodatkowych pytań. No i każdy zakłada logikę sprzedawcy, który - gdyby tego tu nie wyjaśnił - to nadal byśmy nie wiedzieli, o co chodzi... Wiedzielibyście, że cena dostawy wynosi 100 zł, bo fotka nie przedstawia towaru, a opakowanie się rozlatuje i dlatego nabywca ma zapłacić więcej? Ja na SMARTa dostaję słoiki, a też mogą się zbić...

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Jasne, ale przeczytaj p. 5.2 Regulaminu - towar powinien być ukazany i opisany rzetelnie i zgodnie ze stanem. A tak nie jest...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Mir1402 Nie karmic trolla.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Od kiedy trole powołują się na Regulamin, dowodząc, że niektórzy sprzedawcy nie respektują Regulaminu? Natomiast ciekawym jest fakt, że potencjalni nabywcy krytykują mnie, chociaż ja występuję w obronie nabywców... To jest ciekawostka...

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Właściwie to gdzie jest problem? Dlaczego nie kupisz tam gdzie cena wysyłki ci odpowiada tylko zakładasz tu wątki?

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Problem powyżej został wyjaśniony. Ile byś zlikwidował wątków już poprzednio założonych?

oznacz moderatorów

darek_2055
#11 Animator#

Teraz ja ci coś napisze. Wyobraź sobie, że nie tylko ten sprzedawca ma takie farby pakowane w plastikowe pojemniki. Inni też mają i co najlepsze innych producentów. To producent tak kiepsko pakuje a nie jest winny sprzedawca. A teraz najlepsze. Jakiś pół roku temu zamawiałem podobną farbę (mniejsza firma) ale w prawie identycznym opakowaniu. I co najlepsze. Przy dwóch sztukach jedna dotarła cała a w drugim pękł ten pojemnik i farba do wyrzucenia. Sprzedawca zapakował mi to w duże wiadro i do niego włożył te farby. Następnie tektura cięta maszynowo i do tego stretch i taśma. I to nic nie dało. Proszę, zgłoś problem do producenta, że pakuje do beznadziejnych pojemników a nie do sprzedawcy bo on nic winien nie jest. Wróć z odpowiedzią co wskórałeś skoro tak chcesz zbawić świat...

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Towar powinien być przedstawiony na fotce zgodnie z Regulaminem, czyli farba w puszce. Jeśli nie jest w puszce, to fotka powinna przedstawiać towar w realu i może być dodatkowe wyjaśnienie w opisie typu "sorki, dostaliśmy od producenta farbę w takich opakowaniach, więc przepraszamy". Zapytaj A. czy mam z tą fotką rację, a przedtem przeczytaj Regulamin. Ponadto piszesz o producencie, a jego nazwy nie podano w ofercie i drugi raz złamano Regulamin. Po trzecie - jeśli sprzedający dostaje od producenta towar dziwnie opakowany, to jest to ich wewnętrzna handlowa sprawa (wiele razy kupowałem coś taniej w opakowaniu zastępczym lub pogniecionym i w opisie to ujawniano i wyjaśniano a ponadto sprzedawano... taniej), a tu widzę, że klient ma płacić 100 zł za to, że sprzedawca dostał dziwny towar, bo producent nawalił. To zaiste kuriozalne tłumaczenie... jak w PRL!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mir1402 ????????????? I znowu nie będziesz mógł spać.

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Jest nas więcej? Ciekawe, kto z nas bardziej dba o nabywców, a kto o sprzedawców? Abstrahując od tego i od snu - czy Regulamin w sprawie tych opakowań został naruszony? 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jak sam wspomniałeś jest to regulamin allegro, wiec pytaj u źródła, czyli tych, którzy ten regulamin wymyślili.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

I co, mam otwierać nowy watek pt. "Czy niezgodność fotek narusza Regulamin?"? To mi każdy odpisze, że narusza, więc po co pytać? Natomiast pośród Was są znawcy Reguaminu, więc może sie wypowiedzą?

oznacz moderatorów

darek_2055
#11 Animator#

kończ waść, wstydu (sobie) oszczędź

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Opłata za wysyłkę nie jest tak kurtuazyjna jak to że od niej sprzedawca musi zapłacić sporą prowizję.

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Poważnie? Najlepszy sklep w Polsce liczy prowizję od opłaty za wysyłkę?! To jakiś koszmar... W sumie i tak nabywca płaci te 100 zł, a fotka farby i tak nie spełnia Regulaminu...

oznacz moderatorów