anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[Defekt dla dev teamu] Jak wystawić ocenę dla przedmiotu z darmową opcją wysyłki?

mi_woj
#2 Obserwator#

Bry! Próbuję wystawić ocenę dla jednej z transakcji i napotkałem taki oto problem:

mi_woj_0-1656581048387.png

kliknięcie "Wystaw ocenę" generuje komunikat "Oceń koszt wysyłki". Kliknięcie w gwiazdkę generuje tooltip że tam zawsze jest 5 gwiazdek...

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

komis-bell
#21 Demiurg#

@mi_woj Oferty z darmową wysyłką nie mają możliwości zmiany tej wartości - domyślnie jest to zawsze 5 gwiazdek. Kliknij WYSTAW OCENĘ i powinno być OK.

oznacz moderatorów

mi_woj
#2 Obserwator#

Nie jest ok... jest deadlock. "Wystaw ocenę" zwraca błąd i tyle. Może coś jest zapisywane w cookies albo co bo fakt, że początkowy scenariusz ,byc może - nie jestem do końca pewien- wyglądał tak:

1. wyswietl transakcję do oceny

2. zaznacz 3 x 5 gwiazdek

3. kliknij wystaw ocenę.

W pukcie 2 oczywiscie pojawia się tooltip a w 3 bład o konieczności wystawienia oceny

ale....

po zamknieciu strony i próbie ponownego wystawienia ocen już z pominięciem kosztu wysłki problem nie znika.

Tak czy siak jest to błąd... przecietny użyszkodnik nie bedzie wiedział co powinien zrobić (tym bardziej nie wyczyści cache-a przeglądarki) tylko stwierdzi że nie bangla i (najprawdopodobniej) oleje sprawę.

IMHO skoro ocena darmowych kosztów wysyłki jest stała (5 gwiazdek) to można od razu zaznaczyć 5 gwiazdek i wyszarzyć albo nawet schować żeby nie kusiło tykać....albo poprawić obsługę submit-a dla formularza.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mi_woj Cześć! Czy możesz mi podać numer tego zamówienia? Sprawdzimy co się dzieje 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mi_woj
#2 Obserwator#

a100c643-c490-11ec-b1c6-f98d4fac5065

Wczesniej podałem prawdopodobną ścieżkę reprodukcji. Zwykle klikam wszystkie 3 oceny więc może aktywuje się jakiś checker dla formularza (?). Wcześniej tego nie obserwowałem a mam sporo takich zakupów ze smartem.

oznacz moderatorów

mi_woj
#2 Obserwator#

Ok, bład jest w linku prowadzącym do strony z oceną. Otóż, kupujacy dostaje mejla z prośbą o wystawienie oceny (tytuł:mi_woj, czekamy na Twoją ocenę). I tam, po kliknięciu polecam prowadzi do strony o takim widoku:

mi_woj_0-1656583603563.png

i wtedy też jest bład.

Natomiast link z "Oceń sprzedawcę" z portalu wygląda tak:

mi_woj_1-1656583690521.png

i tu już wszystko bangla. Fakt, że mejl jest starawy bo z 16 maja ale...może warto sprawdzić 🙂

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mi_woj Przekazałam Twoje zgłoszenie do Działu Technicznego 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów