anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro po raz kolejny usunęło mój komentarz?

SalvoIure
#7 Wielbiciel#
  • Allegro po raz kolejny usunęło mój komentarz odnośnie sprzedawcy, który nie ma towaru, który oferuje. Jeżeli słowo 'patałach' jest obraźliwe za marnowanie mojego czasu ( a czas w aplikacji czy na stronie jest kosztowny z punktu widzenia właściciela strony) to Allegro powinno usuwać nieuczciwych sprzedawców. Poza samym usunięciem komentarza zamiast np. Zasłonięcia danego słowa powoduje, że jako kupujący nie mamy wglądu w łajdactwa sprzedających. Mało tego, dany kupujący nadal w ofercie ma towar, którego faktycznie nie ma. Wiadomości o braku towaru widoczne są dla adminów allegro i powinni oni natychmiast zamykać takie ogłoszenia. A tu nic: poza kasą chyba nie liczy. Ja też nie liczę na prawdziwe komentarze o sprzedających. Trawa malowana na zielono. Allegro, czas się poprawić, bo konkurencji nie brakuje. 
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Może pisz komentarze bez tych słów i każdy kupujący będzie wiedział co go czeka , a tak Allegro usunie i ma nadal klientów.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@SalvoIure Jeśli zdajesz sobie sprawę jakie określenia doprowadziły do usunięcia komentarza, nie powtarzaj ich podczas pisania kolejnych ocen. Wystawiając komentarze, kupujący nie mogą łamać ustalonych zasad.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

SalvoIure pisz tak dalej , był niedawno wątek za kilkakrotne usunuięcie oceny niezgodnej z regulaminem konto wystawiającego ocenę zostało zablokowane .

oznacz moderatorów

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

Można Cię jedynie określić tym epitetem, którego sam stosujesz do innych. 
Wyobraź sobie sytuację że brak towaru u sprzedającego może wynikać z różnych czasem niezależnych od niego przyczyn. Dostajesz w tej sytuacji pełen zwrot wpłaconej kwoty a sprzedającemu nie jest zwracana prowizja. Myślisz że robi to specjalnie? Jaki miałby w tym interes tzn, nie sprzedawać tylko dokładać na prowizje i narażając się na bluzgi takich jak ty? Traktuj innych tak samo jak sam chciałbyś być traktowany. Nie uważasz że obrażanie sprzedającego jest niekulturalne? Nie zachowuj się jak święta krowa, po drugiej stronie też siedzi człowiek. Masz coś do powiedzenia to napisz bez wyzwisk. 

oznacz moderatorów

SalvoIure
#7 Wielbiciel#

Dochodzimy do sedna sprawy: wyraźnie napisałem, że skoro nadal widnieje oferta dokładnie towaru, którego nie ma to sprzedawca robi to specjalnie. Into jest.powod komentarza i przestrzegania kupujących przed takimi sprzedawcami. Zgaduję, że odpowiedzi póki co są od sprzedających, którzy się bronią wzajemnie. Jestem klientem Allegro od kilkunastu lat, kupuję setki rzeczy i nie chce jako kupujący wpłacać za jakiś towar trzykrotnie i za każdym razie czekać po tydzień na zwrot gotówki, bo sprzedający nie mają towaru. Podkreślam raz jeszcze: Allegro ma obowiązek pilnować jakości sprzedawców a nie iść w ich ilość. Likwidując komentarze negatywne, potwierdzone w wiadomościach w Allegro, portal strzela sobie w nogę. 

I to jest istotą: dbajcie o kupujących bo wyboru jest wiele. Po kilkunastu latach mogę zmienic portal a tylko Allegro wie jak bardzo wspieram ich biznes. Więc od moderatora Natalii oczekuję przekazania informacji wewnętrznie przełożonym a nie suche odpisywanie i powielanie nudnych tekstów. Zacznijcie działać bo klienci odejdą szybko. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@SalvoIure Tak, to są dyskusje kupujących, ale w 99% odpowiadają tu inni sprzedawcy z Allegro. Dlatego właśnie za zgłoszenie tej sprawy publicznie nazwano Cię tu tak samo, jak ty nazwałeś sprzedawcę, który nie ma wystawionego towaru. Wystaw komentarz ponownie, tylko nie używaj słowa patałach. Napisz nieudacznik, albo kłamca. Tego nie powinni usunąć, a komentarz będzie ostrzegał innych przed problemami ze sprzedającym, który sprzedaje coś, czego nie ma. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@SalvoIure Jaki był czas wysyłki w tych ofertach? Czy wiesz co to jest dropshipping? Nie ma obowiązku posiadania towaru w momencie zakupu. Jest za to zakaz obrażania w komentarzach.

I o jakich kupujących Ci chodzi ? Tych co kupują za pobraniem i nie płacą więc Sprzedający jest podwójnie stratny? Czy tych którzy kupują i po otrzymaniu przedmiotu piszą że chcą dodatkowo jakiś gratis, a jak nie to wystawią negatywa? A może tych co kupują 10 rzeczy za 40 PLN aby dobić do smarta a potem dziewięć zwracają powodując straty u Sprzedającego?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, że od teraz każdy sprzedający ma nazywać patałachami tych kupujących, którzy po zakupie wywiną numer jak napisał @pinsplash w tym komentarzu https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/dlaczego-allegro-po-raz-kolejny-usun%C4%9... i dzięki temu świat stanie się lepszy. Ej patałachu - zwracasz towar. To se teraz poczekasz 13 dni ka kaske. Mam jeszcze lepsza propozycje, może od razu pojechać z grubej rury i zamiast Patałach pisać wulgarnie. Hmmm?

Po jaką cholerę kupujesz od tego samego sprzedawcy kolejny raz ten sam towar - którego przecież dobrze wiesz że nie ma. Czyżby zaszło tu "filtruj wg ceny - od najtańszej" kup waść od kogoś innego przecież możesz przebierać w ofertach do woli. A nie czekaj, tu jest pisiont groszy taniej.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Bo to już nie jest chęć zakupu, tylko potrzeba dowalenia sprzedającemu. Kupujący poczuł się urażony, że usunięto jego komentarz i teraz za wszelką cenę będzie starał się udowodnić, że miał rację. Teraz już nie chodzi o kometarz tylko o urażoną dumę. { Jak Allegro mogło skasować MÓJ komentarz ? } { No to JA teraz pojadę - "chłop żywemu nie przepuści" } 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dlaczego opisując własny przypadek

opisujesz się jako przedstawiciel większej grupy

 

ta większa grupa nie używa słów łajdak czy patałach

w odniesieniu do innych kupujących czy sprzedawców

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@SalvoIure Zawieranie w komentarzu ad personam to szybka droga do usunięcia komentarza. To jest raczej logiczne i zrozumiałe. Zasady są jakie są, sprzedawców też je obowiązują, co nie znaczy że jak tamci je łamią, to ty też możesz. Po prostu następnym razem napisz coś bez obrażania drugiej strony, bo taki komentarz zwyczajnie traci na wartości i jesteś postrzegany jako frustrat. Przynajmniej ja ignoruje takie komentarze jak twój, kiedy sprawdzam "wiarygodność" sprzedawcy.

oznacz moderatorów