anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pozwala sprzedawcom na ustalanie dowolnych cen produktów?

Client:97765421
#9 Pomysłodawca#

Dzięki produktyzacji, wchodząc w ofertę mogę sprawdzić jedynym kliknięciem, który uczciwy sprzedawca ma najniższą cenę danego produktu. 

Zauważyłem że sporo sprzedających ustala sobie ceny z kosmosu, w większości podyktowane chęcią niepohamowanej chciwości i chęci zysku.

Dlaczego Allegro nie wprowadziło jeszcze maksymalnych widełek w jakich kupiec mógłby wystawić dobra dla konsumenta, tym bardziej że posiada już ogromną bazę o produktach i zna ceny transakcyjne.

Allegro zyska więcej kupujących jeśli tym niewielkim ograniczeniem ukróci zapędy kupców do windowania cen.

Jednocześnie dziękuję Allegro, że wysłuchało mnie i wprowadziło automatyne pobieranie danych z konta  podczas wypełniania formularza zwrotów, jeśli miałem w ciągu dniach kilkanaście zwrotów, ręczne wklepywanie danych było  strasznie uciążliwe i zajmowało mnóstwo czasu.

 

 

 

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:97765421 odpowiem krótko ,, WOLNY RYNEK ,,

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

To się nazywa kapitalizm

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jest wolny rynek, każdy może sprzedawać za ile chce. Ograniczenia cen i odgórne regulacje stosowano w PRL.

oznacz moderatorów

Client:97765421
#9 Pomysłodawca#

Przecież nikt by nie nakazywał konkretniej jednej ceny, ale przedział, w którym kupiec miałby wolną rękę zachowując prawa rynku.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Czy to pytania na poważnie? 1-kwietnia to parę dni temu był.

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli ci nie pasują ceny niektórych sprzedawców kupuj tam gdzie najtaniej albo w licytacjach.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:97765421  OMG zdaje sie że własnie o to aby nie było odgórnie regulowanych cen to 30 lat temu cały kraj walczył

Masz prawo kupic tam gdzie jest najtaniej. Oczywiscie z jakiegos powodu tam jest najtaniej . Może gorsza obsługa? Może dłuższa wysyłka? A może sprzedawca robi promocje? Albo po prostu lubi dokładać do interesu :). Moze po prostu sprzedawca który ma wyższą cene lepiej obsługuje klientów wiec moze sobie na wyższą cene pozwolic .

To zawsze wybor klienta u kogo zrobi zakupy.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Dzięki produktyzacji, wchodząc w ofertę mogę sprawdzić jedynym kliknięciem, który uczciwy sprzedawca ma najniższą cenę danego produktu.

A to ten sprzedawca, co ma najdrożej to prywaciarz i złodziej ? (i może jeszcze pijak, bo każdy pijak to złodziej!).

 

Zauważyłem że sporo sprzedających ustala sobie ceny z kosmosu, w większości podyktowane chęcią niepohamowanej chciwości i chęci zysku.

Prowadzisz firmę? Chyba nie. Po to właśnie ludzie zakładają firemki, żeby zarabiać pieniądze.

 

Allegro zyska więcej kupujących jeśli tym niewielkim ograniczeniem ukróci zapędy kupców do windowania cen.

To jakoś masz poparte badaniami - Że będzie więcej kupujących?

 

jeśli miałem w ciągu dniach kilkanaście zwrotów

O ja, kilkanaście w ciągu dnia? Kupujesz po to aby zwracać. Nieźle.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:97765421 Nie wiem czy będzie konkurs na najbardziej bzdurny wpis roku - ale masz duże szanse na czołówkę klasyfikacji.

- Dlaczego uważasz że sprzedawca z najniższą ceną to uczciwy sprzedawca?

- Sprzedawcy sprzedają z chęci zarobku / zysku. Czy znasz kogokolwiek ( poza UOKiK ) który twierdzi że Sprzedawca sprzedaje z chęci straty?

- Pamiętasz PRL i ceny regulowane?

- Kilkanaście zwrotów dziennie??? wow !

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:97765421 A dlaczego ma zabraniać dla nich to niekiedy nawet lepiej gdyż taki sam produkt u pojedynczego sprzedawcy musi być droższy niż w oficjalnym sklepie allegro który nie płaci prowizji i ma darmowe promocje .Zwykły sklep musi za wszystko płacić a potem wliczyć w cenę towaru.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

Dlaczego moderacja usunęła połowę wątku? To jakiś żart, temat jest wątku jest komiczny, nikt nie potraktuje tego poważnie.

oznacz moderatorów

Client:97765421
#9 Pomysłodawca#

@Agent051 Została usunięta wypowiedź użytkownika @SolarnaPolska , która skutkowała obnażeniem niezgodnych z prawem zapisów w ofertach tej osoby.

Nie mogę nie spytać użytkownika @xyz96 czy też uważa poniżej cytowany zapis za niezgodny  z prawem?

" Zwrot możliwy do 14 dni tylko w oryginalnym opakowaniu. W przypadku zwrotu sprzętu używanego kwota zwrotu zostanie pomniejszona o utratę wartości sprzętu, minimum 10%. Kwota zależna jest od czasu eksploatacji oraz sposobu zabezpieczenia sprzętu przy zwrocie. Koszt przesyłki zwrotnej i odpowiedzialność za prawidłowe zabezpieczenie i ubezpieczenie przesyłki ponosi kupujący."

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:97765421 

To jest niezgodne z prawem 🙂

" Zwrot możliwy do 14 dni tylko w oryginalnym opakowaniu.

To jest zgodne z prawem 🙂

W przypadku zwrotu sprzętu używanego kwota zwrotu zostanie pomniejszona o utratę wartości sprzętu, minimum 10%. Kwota zależna jest od czasu eksploatacji oraz sposobu zabezpieczenia sprzętu przy zwrocie. Koszt przesyłki zwrotnej i odpowiedzialność za prawidłowe zabezpieczenie i ubezpieczenie przesyłki ponosi kupujący."

________
Κώστας
oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@kostas11 
zastanawiam się czy jak kupię
https://allegro.pl/oferta/zestaw-prezent-malarski-rysowania-kolorowe-olowki-10240133081

to mogę odesłać kredki w reklamówce. bo opakowania nie muszę 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@owady tak na poważnie się pytasz o te kredki ?  bardziej chodzi o pudełko po butach czy inne opakowanie nie majce wpływu na wartość produktu, tu raczej będzie podstawa do obniżenia ceny 🙂

34.4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy

________
Κώστας
oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@kostas11  z przymrużeniem oka. Każdy by chciał nówkę towar, najlepiej w zaplombowanym opakowaniu, Jakby dostał towar taki jaki odsyła, to by była afera na całe Allegro. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:97765421 zostało usuniętych 9 albo 10 wypowiedzi i niezgodność z prawem zapisów @SolarnaPolskanie ma tu nic do rzeczy. To jego problem, nieznajomość prawa to norma u sprzedających na Allegro, a xyz96 nie jest prawnikiem żeby wydawać opinię. 

oznacz moderatorów

Client:97765421
#9 Pomysłodawca#

@Agent051 Jak to xyz nie jest prawnikiem? Jak przeglądam Gadane to mam wrażenie iż to Prawnik z Allegro

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:97765421Ja, przeglądając Gadane i czytając posty xyz96 dochodzę do wniosku, że te posty nie mają nic wspólnego ze znajomością prawa. To takie wywody na zasadzie „uczył Marcin Marcina, a sam.......”.

oznacz moderatorów