anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mam NIP na FV ?

tomasz_gebala
#7 Wielbiciel#

Mam konto zwykłe, a fakturę za kupiony towar dostałem ze swoim numerem NIP. Wchodzę w ustawienia i widzę status konta jako ZWYKŁE. Co mam zrobić ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Bo sprzedający zaciągnął dane które są ogólnodostępne dla firm. Pisz do sprzedającego.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@tomasz_gebala 
Możesz mieć konto zwykłe, ale to nie przeszkadza w żądaniu otrzymania FV przy zakupie.  W formularzu dostawy najprawdopodobniej miałeś zaznaczone, że chcesz FV.

@LEW433 
Bo sprzedający zaciągnął dane które są ogólnodostępne dla firm.

"Zaciągnął" NIP po nazwisku ??? Skąd ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@tomasz_gebala Musiałeś gdzieś ten NIP podać, inaczej by go nie wpisał. Poszukaj w swoich danych udostępnionych Allegro. A zresztą co Ci przeszkadza ten wpisany NIP na f-rze ?

oznacz moderatorów

tomasz_gebala
#7 Wielbiciel#

Faktura z NIP wskazuje na zakup na Firmę. Więc i gwarancja jest roczna a nie dwuletnia jak u osoby fizycznej. Sprawdziłem, konto figuruje jako zwykle, a NIP podawałem przed Laty jak miałem aktywną DG, która jest już kilka lat zlikwidowana. Konto zmieniłem już dawno z firmowego na zwykłe.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musiał cię kiedyś mieć w danych, jak miałeś firmę, nie musiał mieć nipu, może adres został ten sam ,jakbyś otworzył na nowo to NIP dostajesz ten sam. Skontaktuj się ze sprzedającym, wyjaśnij sprawę a jak nie to napisz do Allegro.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@tomasz_gebala 
Więc i gwarancja jest roczna a nie dwuletnia jak u osoby fizycznej.

Dwuletnia - to jest rękojmia dla konsumenta. Gwarancja jest najczęściej jednakowa (roczna, dwuletnia, etc.) dla każdego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dane do dowodu zakupu podajesz przed wystawieniem dokumentu zawarcia transakcji - w przypadku transakcji Allegro - jest to formularz transakcji. Zaznaczyłeś FV, wpisałeś NIP - sprzedawca wystawił FV na te dane. Sprawdź sobie dokładnie co masz w e-mailach otrzymanych od Allegro po zamówieniu towaru - jeśli jest tam FV na firmę z numerem NIP - to już twój problem.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów