anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mam zrobić zdjęcie dowodu tożsamości ubiegając się o zwrot pieniędzy za niedostarczony towa

MAMY ROZWIĄZANIE!
DKIER61
#1 Nowicjusz#

Dlaczego mam przesłać mój dowód tożsamości /przecież to nielegalne i niebezpieczne/ ubiegając się o zwrot pieniędzy za niedostarczony towar ????

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie zrobisz, nie otrzymasz. Ich kasa ich zasady.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@DKIER61 Zgodnie z wypowiedzią menedżera tego forum, Allegro nie wymaga zdjęcia dowodu osobistego przy ubieganiu się o rekompensatę z POK. Wyślij więc wniosek bez skanu dowodu.

Gdyby Allegro odmówiło Ci wypłaty rekompensaty z tego powodu, powołaj się na te post;

 

@konto zamknięte nie ma możliwości okazywania dowodu "na miejscu". Natomiast w tych sytuacjach, w których weryfikacja danych jest konieczna, zezwalamy na anonimizację dokumentu (o to, które dane można zasłonić, najlepiej pytać pracownika, z którym się w danej sprawie koresponduje). Tym niemniej do POK skanu dowodu nie wymagamy.

@keretnuh od razu może sprostuję: jeżeli nie otrzymałeś przedmiotu, a transakcja spełnia warunki, z POK dostaniesz zwrot kwoty, którą zapłaciłeś. W kwestii utraconych korzyści, z tego co wiem, policja też nie pomoże - jedynie sąd.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności
 
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/dokumenty-konieczne-by-skorzysta%C4%87-z-...

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DKIER61 W którym miejscu pojawia się komunikat o konieczności przesłania dowodu? Czy mówisz o wniosku o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących? Taki złożysz za pomocą tego formularza.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:47213871
#7 Wielbiciel#

Mam taki sam problem jak użytkownik który założył temat, chce złożyć wniosek o rekompensatę z POK. Taka strona jak z linku. W momencie gdy chcę kliknąć "złóż wniosek", strona przesuwa się do góry i na czerwono się wyświetla "Załącz co najmniej jeden plik". Czyli skan jednak jest wymagany? W jakim celu?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:47213871 Jaki powód ubiegania się o rekompensatę wybierasz? W którym miejscu widoczny jest komunikat? 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:47213871
#7 Wielbiciel#

Powód składania wniosku

Brak zwrotu wpłaty: brak zwrotu wpłaty po odesłaniu produktu.

zdj.png

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Przedstaw jakieś konkretne dane odnośne transakcji i zwrotu. 

"Brak zwrotu wpłaty: brak zwrotu wpłaty po odesłaniu produktu." - ja to rozumiem jako "zwrot części zamówionego" towaru dla  otrzymania własnych korzyści finansowych (w postaci darmowej wysyłki) koszem sprzedającego - sorry, to są realne koszty i ceny. W takich przypadkach sprzedawca jest po prostu "w plecy".

Odnośnie zakupów AllegroSmart z darmową przesyłką i darmowym zwrotem - to jest obecnie standard - zakup la kilku-kilkunastu zł + towar do 40 zł dla darmowej wysyłki. Potem oczywiście darmowy zwrot większości towaru - na takich transakcjach sprzedający tylko traci kasę. Zyskuje kupujący, przewoźnik oraz Allegro.  Na takiej transakcji tyko sprzedawca jest w plecy.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Client:47213871
#7 Wielbiciel#

Ale jakie dane ja mam przedstawiać? W jakim celu? Wszystko uzgodniłem z allegro, daruj sobie bronienie tego sprzedającego. Jakie znaczenie ma opis zdarzenia, w kwestii wymagania skanu dowodu, przecież ja w ogóle bez tego skanu nie mogę złożyć wniosku... Odpowiedziałem moderatorowi tylko na to o co pytała.

Moje pytanie to czemu wymagany jest skan dowodu? Skoro nawet tutaj odpowiedzi są inne - że nie jest wymagany.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Na taki program jest przewidziana czasowo jakaś pula, gdy ta się kończy uruchamiane są - jak sądzę, mechanizmy mające na celu zmniejszenie ilości wypłat.

 

Np. wymóg dołączenia kopii dokumentów, albo inne przeszkody, zawsze jakaś część się podda i zrezygnuje, w ostateczności odmówią wypłaty.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:47213871 Dziękuję za doprecyzowanie. Jeśli nie możesz przesłać wniosku bez załączania pliku, dodaj zdjęcie dokumentu z zasłoniętym numerem PESEL i numerem oraz serią dowodu. Ważne, żeby na zdjęciu widoczne było nazwisko, data urodzenia oraz data ważności dokumentu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:47213871
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam jeszcze takie pytanie, czy dyskusja ze sprzedającym ma pozostać otwarta do czasu odpwiedzi od allegro na mój wniosek? Czy przed wysłaniem wniosku powinienem zamknąć dyskusję? Jeśli tak, to jako rozwiązaną czy nie rozwiązaną?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:47213871 Decyzję czy zamknąć dyskusję powinieneś podjąć samodzielnie. W procesie ubiegania się o rekompensatę nie ma to znaczenia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów