anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK - zdjęcie dowodu tożsamości

Client:71460523
#2 Obserwator#

Nie otrzymałam zakupionego towaru, pomimo informacji, iż został on dostarczony. Postanowiłam ubiegać się o zwrot pieniędzy z POK . Nie mogę wysłać wniosku , gdyż nie dołączyłam zdjęcia dowodu tożsamości. To są dane wrażliwe, które nie powinny być udostępniane. Jeśli zostałam oszukana podczas zakupów, więc mam prawo się obawiać, iż moje dane z dowodu osobistego również mogą zostać wykorzystane. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj tam nie wszystko musi być widoczne, poza tym zaraz są usuwane.Dane podawane w Formularzu winny być zgodne z prawdą i odpowiadać stanowi faktycznemu na chwilę składania Formularza. W celu weryfikacji informacji oraz danych, Allegro.pl w trakcie rozpatrywania Formularza może skontaktować się z Kupującym bądź Sprzedającym oraz zażądać dodatkowych dokumentów uwiarygadniających przebieg zdarzeń. W razie gdy powstają wątpliwości co do zasadności roszczenia Kupującego bądź nieścisłości w przedstawionym opisie Transakcji lub nieścisłości związane z realizacją Transakcji, Allegro.pl ma prawo odmówić przyznania bądź wypłacenia rekompensaty. W uzasadnionych przypadkach przy zaistnieniu przesłanek określonych w pkt 1 ppkt b Część I niniejszego Załącznika, Allegro.pl może uzależnić wypłatę rekompensaty od przesłania Towaru do siedziby Allegro.pl. https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/9

oznacz moderatorów

Client:71460523
#2 Obserwator#

Ok, dzięki. Poczytam, na razie nie jestem przekonana, że to jest bezpieczne. Teraz dzieją się różne ,,cuda"...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj ale to jest forma rekompensaty Allegro i nawet przy weryfikacji konta do wyplat podają takie dane.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:71460523 Osoby z moderacji pisały tu swego czasu, że dołączenie zdjęcia dowodu przy POK nie jest konieczne. Ostatnio jednak pojawiły się tu zgłoszenia, że dowód jednak jest wymagany. Spróbuj wysłać formularz bez załącznika lub dodając jakikolwiek załącznik, nie dowód. Podobno dowód nie jest konieczny, lecz w niektórych przypadkach Allegro będzie go jednak wymagać. Wtedy napiszą do Ciebie i poproszą Cię o dosłanie skanu dowodu. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:71460523, mogę Cię zapewnić, że pracowników Allegro obowiązują ścisłe procedury w zakresie ochrony danych osobowych. Nie jesteśmy upoważnieni do gromadzenia tego typu dokumentów, więc przesłane zdjęcia zostają usunięte od razu po weryfikacji.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AdamSmak
#11 Animator#

Doprawdy dziwnym jest wymóg przesyłania zdjęcia dowodu osobistego i nawet jeśli połączenie jest szyfrowane to ryzyko przechwycenia danych istnieje.

Dlaczego Allegro nie wprowadzi weryfikacji przez profil zaufany, zamiast korzystać z metod z poprzedniej epoki?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

tak z ciekawości @mr_oma w oparciu o jakie przepisu allegro żąda w tym przypadku zdjęcia dowodu?

bo chyba nie o tych mówiących o walce z terroryzmem i praniem brudnych pieniędzy?

 

@Client:71460523 moja teoria spiskowa głosi, że serwis chce mieć twoje dane osobowe by wykorzystać je w sytuacji gdy dojdzie do konfliktu prawnego

łatwiej będzie cię oskarżyć np: o wyłudzenie środków bo będą mieli wszystkie potrzebne dane

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RED, w oparciu o regulamin - część IV. Rozpatrzenie zgłoszenia o przyznanie rekompensaty następuje po przesłaniu poprawnie wypełnionego Formularza z następującymi załącznikami:

a) oryginałem bądź kopią dowodu wpłaty kwoty za Towar na konto Sprzedającego. Dowód wpłaty kwoty za Towar na konto Sprzedającego nie jest wymagany w przypadku, w którym Kupujący dokonał wpłaty za Towar za pośrednictwem usług płatniczych udostępnianych w Allegro.

b) zdjęciem każdej ze stron dokumentu tożsamości z imieniem, nazwiskiem i datą ważności (w przypadku Konta Junior, kserokopią każdej ze stron legitymacji szkolnej obejmującą następujące dane: imię i nazwisko oraz datę ważności), przy czym Allegro.pl może zrezygnować z tego wymogu, w sytuacji gdy decyzja o przyznaniu rekompensaty Kupującemu nie budzi wątpliwości (w szczególności gdy Kupujący został zweryfikowany na podstawie art. 2.6 lit. a oraz c Regulaminu Allegro).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

@mr_oma czy umiesz czytać ze zrozumieniem??? Od początku jest mowa o DOWODZIE OSOBISTYM. @RED pyta o podstawy prawne a Ty mu odpowiadasz bzdury o dowodzie wpłaty!!! 😄 😄 :D. Nie ośmieszajcie się więcej może. Nie wiem czy Wy tak celowo robicie z ludzi **piiip**ów czy na serio inaczej nie potraficie. Gratuluję Allegro kompetencji pracowników! Brawo! 🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wicekdw, faktycznie powinnam załączyć podpunkt drugi regulaminu. Zrobię to tutaj:

Allegro.pl podejmuje decyzję o przyjęciu zgłoszenia w terminie 30 dni roboczych od otrzymania poprawnie wypełnionego Formularza wraz z następującymi załącznikami:

a) oryginałem bądź kopią dowodu wpłaty kwoty za Towar na konto Sprzedającego. Dowód wpłaty kwoty za Towar na konto Sprzedającego nie jest wymagany w przypadku, w którym Kupujący dokonał wpłaty za Towar za pośrednictwem usług płatniczych udostępnianych w Allegro,

b) zdjęciem każdej ze stron dokumentu tożsamości z imieniem, nazwiskiem i datą ważności (w przypadku Konta Junior, kserokopią każdej ze stron legitymacji szkolnej obejmującą następujące dane: imię i nazwisko oraz datę ważności), przy czym Allegro.pl może zrezygnować z tego wymogu, w sytuacji gdy decyzja o przyznaniu rekompensaty Kupującemu nie budzi wątpliwości (w szczególności gdy Kupujący został zweryfikowany na podstawie art. 2.6 lit. a oraz c Regulaminu Allegro).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

@mr_oma no raczej 😄 . Tyle, że nadal nie ma to żadnego związku z podstawami PRAWNYMI. Wasz regulamin to nie jest żadne prawo tylko wasz wymysł, taki jak wam się podoba. Czekamy na podanie podstaw obowiązujących PODSTAW PRAWNYCH, o które pyta @RED .

Tak na marginesie, zachowanie moderatorów moim zdaniem jest takie, żeby udawać, że coś się odpowiedziało ale nie odpowiedzieć na sedno sprawy na zasadzie, że czasami najlepiej udawać głupiego a pytający niech się męczy, jakby co to przecież ja nie rozumiem o co chodzi. Sorry ale czytania ze zrozumieniem uczy się w podstawówce, a moderatorzy jak sądzę skończyli może nawet studia, więc chyba umiejętności czytania ze zrozumieniem można od Was wymagać.

oznacz moderatorów

AdamSmak
#11 Animator#

@mr_oma Jednak dlaczego nie można dokonać weryfikacji w bezpieczny sposób przez profil zaufany, a narażać użytkownika na ryzyko oraz fatygę kopiowania dokumentu?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mr_oma 

dziękuje za zacytowanie regulaminu allegro

teraz by sie przydały informacje dodatkowe

 

proszę o uzupełnienie swojej wypowiedzi

wg rodo jak są przetwarzane i przechowywane te informacje

i w jakim celu są pobierane te informacje

bo o tym regulamin nie mówi

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AdamSmak, zgodnie z zapisem regulaminu, możemy zrezygnować z tego wymogu, gdy mamy do czynienia z sytuacją, w której przyznanie rekompensaty nie budzi wątpliwości (w szczególności gdy Kupujący został zweryfikowany na podstawie art. 2.6 lit. a oraz c Regulaminu Allegro).

Jeśli system uniemożliwia wysłanie wniosku bez załączników prosimy o dodanie jakiegokolwiek pustego pliku. Można również przesłać zdjęcie dowodu i zasłonić wszystkie wrażliwe dane. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów