anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego MediaMarkt blokuje klientów, którzy dokonali zakupu kilku sztuk towaru ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

Witam,

zakupiłem kilka sztuk produktu na koncie "MediaMarktPolska" , po 3 tygodniach chciałem ponowić zamówienie, niestety przy próbie realizacji koszyka wyskakuje informacja "Nie możesz kupić w tej ofercie - sprzedający dodał Cię do czarnej listy."

na pytanie skierowane do sprzedawcy otrzymałem odpowiedź:

"Dzień dobry,
Szanowny kliencie,

Uprzejmie informuję, że profil został dodany na czarną listę z powodu zakupów w hurtowych ilościach.
W razie dodatkowych pytań zapraszam do ponownego kontaktu.

Pozdrawiam,
Zespół MediaMarkt"

pamiętacie slogan owego sprzedawcy "nie dla **piiip**ów" sprzed kilku lat?

MediaMarkt idzie z duchem czasu stosując blokady "nie dla zakupów powyżej 1 sztuki"Przechwytywanie.PNG

:D:D:D

oznacz moderatorów
170 ODPOWIEDZI 170
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza @DarkStoorM O tych konkretnych zapisach, na które powołuje się Sprzedający, rozmawiam już z właściwym zespołem.  Jak tylko dostanę odpowiedź, wrócę do Was z informacjami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mojosoft
#11 Animator#

@_HolaOla_ Proszę też o informacje czy zgodne z regulaminem allegro jest zaniechanie przez sprzedającego realizacji zamówienia ze względu na zakup hurtowy ? Jeżeli tak to zgłaszam sugestie by już w trakcie realizacji była podana ilość jaką można zamówić maksymalnie w danej ofercie.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

nikt nie rozmawiałby z żadnym "zespołem", gdyby takie przewinienie wystąpiło u drobnego sprzedawcy. No idę o zakład (za landrynki 😁)

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mojosoft To pytanie nie jest związane z sytuacją z tego wątku, ponieważ tutaj Kupujący został dodany do czarnej listy po realizacji zamówienia. 

@DECO-MASTER W takim razie wisisz mi paczkę landrynek, bo tak się składa, że nie ma dla mnie żadnego znaczenia, czy Sprzedający to duża firma, czy drobny przedsiębiorca, a osobiście przeprowadziłam już kilka rozmów w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Dla Ciebie nie ma. Tobie wierzę. Dawaj adres na jaki mam wysłać.

Tylko nie Poznań, Grunwaldzka... Bo zeżrą i nie dostaniesz 😋

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DECO-MASTER Niestety, innego adresu podać nie mogę, ale bardzo chętnie podzielę się z całym zespołem 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

mowy nie ma. Dla Ciebie miały być.

W takim razie wirtualne tylko. Myślę, że się nie pogniewasz. 🤗

🥘!

oznacz moderatorów
mojosoft
#11 Animator#

@_HolaOla_ jest to również kwestia poruszana w tym wątku , jeżeli to nie jest dużym problemem to proszę ponownie o udzielenie informacji :

czy zgodne z regulaminem allegro jest zaniechanie przez sprzedającego realizacji zamówienia ze względu na zakup hurtowy ? 

 

 

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ Czy MM, który złamał regulamin Allegro i prawo konsumencie poniesie jakieś konsekwencje?

Wiola
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@mikeza "ciekawe jak szybko dostałbym ostrzeżenie albo blokadę jeśli na swoich aukcjach odsyłałbym klienta do zapisów regulaminowych na swojej stronie internetowej :):)" - szybko😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM "Ja mam natomiast inne pytanie: czy sprzedający na Allegro może ograniczyć kupującemu ilość przedmiotów, jakie może zamówić?" - była kiedyś taka reklama, bodaj jakiegoś TU, gdzie hasłem przewodnim było "duży może więcej" (czy jakoś tak)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ O ile dodawanie kupującego do czarnej listy nie jest zabronione, o tyle niezgodne z regulaminem Allegro jest reglamentowanie towaru i zakaz zakupu więcej, niż żąda tego sprzedawca powołując się na zewnętrzny regulamin widniejący na stronie sklepu MM.

Kupujący dokonał zakupu tutaj i jeśli w ofercie dostępnych jest nawet 1000 sztuk, to tyle ma prawo zakupić.

MM chce mieć kolejne źródło reklamy, bo jak widać nie zależy im tutaj na sprzedaży skoro za zakup, a nie za bezpodstawne roszczenia kupującego czy wystawienie komentarza negatywnego - naruszającego dobro osobiste czy narażającego reputację firmy na szwank.

Ich celem jest sprzedaż towaru na własnej stronie internetowej lub bezpośrednio w sklepie.

Nie zauważają Państwo, że MM chce uniknąć płacenia wysokich prowizji?

Nie sądzę, aby była to sprawa dla sądu, który swoją drogą powinien zajmować się poważnymi sprawami, bo ze znacznym opóźnieniem trafiają one na wokandę.

Dlaczego wobec tej firmy nie wyciągają Państwo należytych konsekwencji? Ta firma różni się tylko od innych firm handlujących na Allegro, że jest zwyczajnym rynkowym gigantem.

 

Wiola
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Wioletta2701 Dokładnie. Allegro jest w ten sposób traktowane jak źródło reklamy.

Mają w głębokim poszanowaniu kupujących przez ten portal.

No ale co my możemy i tym wiedzieć...

oznacz moderatorów
gierland
#12 Orędownik#

Takie działanie sprzedawcy jest bezprawne.

Sprzedawca nie może uchylić się od obowiązku sprzedaży rzeczy.

Kwestie te reguluje art. 135 kkw, który mówi, że kto zajmuje się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru podlega karze grzywny.

Oznacza to, że sprzedawca może odmówić wydania produktu, gdy będzie istniała „uzasadniona przyczyna odmowy” np. odmowa sprzedaży alkoholu nieletnim, czy wydania leku na który wymagana jest recepta sprzedaż broni, niebezpiecznego narzędzia pijanemu.

Podsumowując, sprzedawca jest zobowiązany do sprzedaży rzeczy przeznaczonych w sklepie do sprzedaży.

Uważam, że na czarną listę powinni być wprowadzani tylko kupujący, którzy dopuścili się rażącego naruszenia zasad  handlu. Absolutnie niedopuszczalne jest wprowadzanie na czarną listę kupujacych tylko za to, że wystawili negatywny komentarz, nie odebrali paczki pobraniowej czy też zamówili kilka sztuk tego samego towaru. Jest to niezgodne z prawem i żaden regulamin sklepu w hierarchii ważności prawa nie jest ważniejszy od postanowień K.C. i K.W.W.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

gierland

No nie wiem. A co z regulaminem Allegro?😃

"...Jest to niezgodne z prawem i żaden regulamin sklepu w hierarchii ważności prawa nie jest ważniejszy od postanowień K.C. i K.W.W...."

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@DECO-MASTER Dokładnie, tym bardziej, że na każdym kroku widnieje zapis "Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu".

 

 

Wiola
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Wioletta2701 ...A korzystanie z życia akceptację prawa. Ile trupów by się posypało...😖

Lepiej nie zgadywać...

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@gierland "Absolutnie niedopuszczalne jest wprowadzanie na czarną listę kupujacych tylko za to, że wystawili negatywny komentarz, nie odebrali paczki pobraniowej" - a to niby dlaczego?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

Witaj, @Psychedelic99.

To oczywista oczywistość, że MM odmawia Ci sprzedaży bezprawnie i narusza regulamin Allegro. Kolejną oczywistością jest, że nie uzyskasz w tej sprawie pomocy od Allegro. Dlatego należy wywierać presję na Allegro i domagać się całkowitej likwidacji czarnych list kupujących. Przykład z likwidacją odwetowych komentarzy pokazuje, że presja ma sens, więc nie zwlekaj i poprzyj pomysł likwidacji czarnej listy:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/likwidacja-czarnej-listy-kup... 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Psychedelic99
#10 Popularyzator#

🙂zrzut.JPG

oznacz moderatorów