anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego można dodawać na czarną listę kupujących, z którymi nie chciało się kontaktowac

ArisaKenarska
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry 

Kupowałam karmę dla psa u jednego sprzedawcy. Nie wystawiam ocen negatywnych. Zawsze rzetelnie podchodzę do tematu. Jeśli towar jest wadliwy, a sprzedawca nie chce kontaktu i daje do zrozumienia, że ma się tym zająć Allegro, nie chce pomóc i ogólnie jest niemiły to wtedy w momencie uzupełniania opinii i też nie zawsze po prostu obniżam ocenę. Niechcący, gdzieś przez pomyłkę wstawiłam chyba za mało gwiazdek sprzedawcy. Nie skontaktował się dlaczego tak się stało tylko dodał mnie do czarnej listy i nie mogę już nic u niego kupić. W uzasadnieniu napisał, że mam kupować w innym sklepie, bo wystawiłam złą opinię i się z tym nie zgadzają. Już raz też się tak stało, ale kiedy inny sprzedawca napisał do mnie, od razu to zmieniliśmy. Co na to Allegro. Nie można już wystawić negatywnej oceny, bo Nas zablokują? Można tak? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@ArisaKenarska Niestety tak bywa na Allegro. Sprzedawca blokuje Ci kolejne zakupy za obniżenie ilości gwiazdek, nieważne, czy przez pomyłkę, czy także wtedy, gdy nie zasłużył na pięć.

Allegro daje mu do tego narzędzie, nazywane "czarną listą kupujących", ale wpisanie na taką listę może być niezgodne z prawem;

Nieuzasadniona odmowa sprzedaży oferowanego towaru może być niezgodna z prawem (art.135. Kodeksu wykroczeń).

W przypadku który opisujesz, sprzedający niezgodnie z regulaminem wymusza wysokie oceny pod groźbą zablokowania sprzedaży, ale możesz bez trudu to obejść. Załóż sobie nowe konto na Allegro, trwa to chwilę, wtedy kupisz u niego ponownie. Zakup z nowego konta nie naruszy zasad. Nigdy nie ulegaj presji i zawsze zaniżaj gwiazdki wtedy, gdy sprzedawca na to zasłuży. To Twoja subiektywna ocena transakcji - ostrzegasz nią innych kupujących przed problemami transakcyjnymi.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W tym przypadku nie widzę aby sprzedawca wymuszał pozytywne opinie tylko wpisał klientkę na CL za wpisanie krzywdzących not być może zupełnie nie słusznie lub pochopnie wystawionych. Noty są dla sprzedawcy bardzo istotne bo pokazują jego wizerunek innym dlatego warto je pisać rozważnie i dawać niskie tylko wtedy gdy są do tego istotne podstawy i ze sprzedawcą za nic dogadać się nie idzie.

oznacz moderatorów

ArisaKenarska
#7 Wielbiciel#

W pełni zgadzam się z tym. Jestem jak najbardziej tego świadoma i nie tracę czasu na to, aby specjalnie sobie ulżyć w opinii. 

oznacz moderatorów

ArisaKenarska
#7 Wielbiciel#

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dziękuję za informację.

oznacz moderatorów