anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego na Allegro można kupić towary związane z nazizmem?

8m39
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego ALLEGRO toleruje nazistowską propagandę, przedmioty typu portret Hitlera,

książki "Mein kampf", czapki hitlerowskie itp ?

 

https://allegro.pl/listing?string=Hitler&bmatch=nbn-e2101-d3680-col-1-3-0218

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Regulamin, załącznik nr 1. Towary zakazane;

propagujące f aszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość - z wyłączeniem towarów o wartości artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej;

oznacz moderatorów

8m39
#9 Pomysłodawca#

W portrecie fotograficznym HITLERA przedstawionym w Allegro trudno doszukac sie ... WARTOSCI ARTYSTYCZNYCH. Podobnie z "Mein Kampf" (oryg. 1941 !!!) :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/hitler-nsdap-portret-zdjecie-hoffmann-59-x-73-cm

https://allegro.pl/oferta/hitler-mein-kampf-oryginal-z-r-1941-10410758755

Pomimo ZAKAZU opisanego w zalaczniku 1, REGULAMINU te ohydne przedmioty tolerowane sa przez strukture Allegro i pomimo restrukturyzacji firmy, Allegro dopuszcza te skandaliczne "kurioza" FASZYZMU !

 

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

8m39 Lenin i jego bolszewicka propaganda raczej nie jest lepsza od Hitlera a tu mamy https://allegro.pl/listing?string=lenin&bmatch=nbn-e2101-d3681-c3682-col-1-1-0218

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@8m39 

Mein Kampf nie ma może wartości artystycznej ale ma historyczną i kolekcjonerską.

W świetle prawa i etyki dopuszczalne jest posługiwanie się „Mein Kampf” jako dokumentem historycznym, a zatem dozwolona jest sprzedaż wydań „Mein Kampf” opatrzonych właściwym komentarzem krytyczno-historycznym. Poza tym zgodnie z polskim prawem dopuszczalny jest handel historycznych wydań „Mein Kampf” ze względu na ich wartość kolekcjonerską i historyczną.

Nie można sprzedawać współczesnych wydań bez komentarza krytycznego.

Co do innych przedmiotów nie wypowiadam się bo nie wiem, podejrzewam jednak że wiele można podciągnąć pod wartość kolekcjonerską.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@8m39 

Skoro przedmówca - słusznie - wymienił cztery wyjątki, to chyba trochę głupio jest koncentrować się na jednym. I na dodatek robić z tego awanturę.

Dla mnie oryginalne wydanie "Mein Kampf" ma wartość kolekcjonerską. Dla historyka nazizmu ma wartość naukową. Jeśli jest ładnie wydane, to nawet i wartość artystyczną też może mieć.

Naprawdę, nikt tu niczego nie propaguje, to są pamiątki historii. Paskudna była ta historia, ale się zdarzyła, nieprawdaż?

A dla rozluźnienia nastroju: podobno Adolf podpisał tyle egzemplarzy "Mein Kampf", że teraz te bez autografu osiągają zawrotne ceny😁

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To jest żałosne.... All idzie jedynie na kwotę otrzymanej prowizji ze sprzedaży. Wszystko inne ma "głęboko  4-ech literach".

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

8m39
#9 Pomysłodawca#

Wg mnie "Mein Kampf" powinno sie gremialnie spalac na stosie, w obecnosci mlodziezy, dzieci...

Pani argument "ladnego wydania" nie przesloni zasadniczego problemu jakim jest propagacja TRESCI tego szmatlawca cuchnacego nazizmem.

W kwestii gustu, nie mozna rowniez akceptowac portretu Hitlera, ktory jest w Allegro przedmiotem sprzedazy.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/hitler-nsdap-portret-zdjecie-hoffmann-59-x-73-cm

"Sprawa jest dobrze znana Stowarzyszeniu „Nigdy Więcej", które w 2009 roku z Grupą Anty-Nazistowską rozpoczęła akcję „Nazizmu nigdy więcej na Allegro". Listy do portalu z apelem o usuwanie nazistowskich gadżetów podpisało wiele znanych osób, m.in. Janina Ochojska, Krzysztof Skiba i Jerzy Owsiak.

Allegro nie zmieniło swojej polityki. Co więcej, pozwało Jerzego Masłowskiego, dramatopisarza i prezesa fundacji Zielone Światło, za to, że przerobił logo portalu na ASSegro, litery „SS" zapisując czcionką charakterystyczną dla tej zbrodniczej formacji.

Proces obserwował rzecznik praw obywatelskich i Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Allegro przegrało. Sąd stwierdził, że doszło do działania w obronie ważnego interesu publicznego." (...)

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@8m39 

Palić książki publicznie?

Zastanów się, czy w swoim antynazistowskim zacietrzewieniu nie zbliżasz się zbytnio do propagowania nazistowskich metod🤔

oznacz moderatorów

8m39
#9 Pomysłodawca#

Uzylem metafory, historycznego "rewanzu"... Jednoczesnie przekazanie dzieciom prawdy historycznej wokol tej smierdzacej ksiazki, byloby lekarstwem dla unikniecia NEO-FASZYZMU i zboczenia MLODZIEZY WSZECHPOLSKIEJ.

podpisano : CIETRZEW CIE pozdrawia

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@8m39 

Ja za to użyję, bynajmniej nie metaforycznie, pewnego linku:

https://histmag.org/Jak-hitlerowskie-Niemcy-stawaly-sie-panstwem-monopartyjnym-21739

Wielkie stado cietrzewi, charakterystyczne gesty uniesionych w pozdrowieniu rąk, a przed nimi na fotografii... Czyżby ten dymiący stos to były książki? A właściwie popioły po książkach?

Wszystko na to wskazuje. Książki spalone publicznie za to, że nie były "Mein Kampf".

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@8m39 "Wg mnie "Mein Kampf" powinno sie gremialnie spalac na stosie, w obecnosci mlodziezy, dzieci..." - to już było opisane w innej książce pt. "Fahrenheit 451". Nie czytało się, co? Serio, krzyczysz o walce z nazizmem, jednocześnie chcąc zaprząc do tego faszy5towskie metody?🤔
Wiesz co powiedział kiedyś Churchill? "The fascists of the future will be called anti-fascists".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

a dlaczego ma nietolerować - jest wolność słowa i wolność poglądów, czy jest cenzura? propagowanie musi być zdecydowanie propagowaniem, a nie sprzedawaniem po prostu przedmiotów nazistowskich czy innych. Policja od poprawności ideologicznej jakaś?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

8m39 Sam jestem w posiadaniu "Mein Kampf" i nie znaczy to ,że mam zapędy nazistowskie , ot taki smaczek kolekcjonerski .

oznacz moderatorów

8m39
#9 Pomysłodawca#

Ja kolekcjonuje Brewiarze XIX w. - mam inny smak

oznacz moderatorów