anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie widzę opcji zwrotu przez Paczkomat?

Niegocki
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, 
Na allegro kupiłem pewien towar przez paczkomat za 15 zł, po wypełnieniu formularza zwrotu, nie ma opcji zwrócenia go paczkomatem, czy sprzedawca musi przyjąć towar wysłany paczkomatem, jeśli został w taki sposób nadany? Dodatkowo mam pytanie dlaczego system nie pokazuje tych 15 PLN które zapłaciłem za paczkomat? 
pokazuje jedynie 50 zł a dodatkowo powinienem otrzymać 15 za wysyłkę paczkomatem. 

Pozdrawiam,
Maciej 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Psczkomat za 15 zł. Nie opcji darmowego zwrotu. Bezpłatny zwrot będzie tylko wówczas gdy sprzedawca w swoimi cenniku udostępni Allegro InPost paczkomat za 8,99 zł.

Co raz więcej sprzedawców ze względu na liczne bezstronnie zwroty klientów, odchodzi od umożliwiania darmowych zwrotów.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Niegocki Informacje dotyczące warunków zwrotu w danej ofercie zawsze znajdziesz w zakładce "Zwroty". Jeśli Twoje pytanie dotyczy zamówienia numer 6f96da91-e633-11eb-a5fa-854054b18bb7, to w ofercie znajdziesz następujący zapis: 

_HolaOla__0-1627318414421.png

W związku z tym, w tym przypadku, musisz wysłać ten przedmiot na własny koszt. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Niegocki Towar w ramach zwrotu odeślij na adres podany w zakładce Zwroty dowolną metodą. Sprzedawca ma obowiązek odebrać zwrot i oddać Ci pieniądze. Jeśli to zakup od firmy, sprzedawca musi Ci także oprócz ceny towaru oddać koszt wysyłki. Jeśli paczkomat za 15 zł to była najtańsza opcja dostawy w tej ofercie, musi Ci oddać 15 zł.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@xyz96 

Przy zwrocie konsumenckim sprzedawca ma zwracać koszt przesyłki?

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Sprzedawca zwróci koszt przesyłki do klienta, ale koszt zwrotu do sprzedawcy w tym przypadku klient będzie w plecy 🤣

oznacz moderatorów