anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie wyświetla się darmowa dostawa do Kolportera w formularzu dostawy?

betmary
#10 Popularyzator#

Sprzedawca przy konkretnej aukcji, w zakładce "Dostawa" ma darmową dostawę do Kolportera. Jednak gdy przechodzę do płatności, to tej darmowej nie ma w wyborze sposobów dostawy. O co chodzi i jak mogę z tej darmowej dostawy skorzystać?
Dodam, że niedawno zamawiałam u innego sprzedawcy z darmową dostawą do Kolportera i wszystko działało prawidłowo 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

xyz96
#21 Demiurg#

@betmary To jest tak, że niektórzy kupujący nie widzą u siebie niektórych punków odbioru Kolportera. Jedni kupujący je widzą, inni nie. Było to już zgłaszane na tym forum. Pisano tu także o tym, że te punkty pojawiają się i znikają, jest z tym sporo problemów. 

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

Ale mi nie chodzi o konkretne punkty, tylko o to, że po przejściu do płatności w ogóle nie mam opcji darmowej dostawy w wyborze sposobów dostawy. W moim mieście jest wiele takich punktów, ale nawet nie mam możliwości wybrania któregokolwiek, bo nie ma tej opcji

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro boryka się z problemami tego typu dostaw, cierpią kupujący. Skontaktuj się że sprzedającym i ustalcie albo wybierz inną formę dostawy.

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

No ale co mi ten sprzedawca może pomóc? Przecież chyba nie ma wpływu na to, co mi się wyświetla po przejściu do płatności?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie masz dostępności do żadnej to sprzedający niestety nić na to nie poradzi, allegro  piszę że pracują nad usunięciem niedogodności, ale robi to już dłuższy czas. Wybierz inną formę dostawy.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@betmary możesz podać nr oferty na której tak jest jak opisujesz?

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

Właściwie chodzi o kilka przedmiotów od jednego sprzedawcy. Początkowo myślałam, że może chodzi o liczbę przedmiotów w koszyku, np. że jest jakiś limit dla darmowej dostawy, ale nawet gdy zostawiłam tylko 1 przedmiot, to nadal nie było tej opcji. Poza tym jak klikam na info o dostawie dla większej ilości sztuk, to darmowa dostawa jest aż do 30, a ja mam w koszyku w sumie 4 przedmioty.
Chodzi o oferty nr:
10174715335, 11331573787 i 10067044942


oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@betmary Nie wiem czy kupujesz z aplikacji czy na komputerze. Ja z komputera wrzuciłem do koszyka pierwszą z brzegu ofertę (10174715335) i mogę wybrać darmowe DPD i Allegro One:

annas14firma_0-1637792449364.png

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@betmary Po wrzuceniu kolejnych przedmiotów ma także wszystkie dostawy do Allegro One.

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

No ja niestety nie mam, więc nie wiem o co chodzi. A kupuję przez przeglądarkę na lapku. Przy czym sprawdzałam na dwóch różnych przeglądarkach, nawet uBlocka wyłączyłam na tę okoliczność i nadal nic 😞
@Edycja:
Sprawdziłam jeszcze w apce na telefonie i tam też nie mam tych opcji

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

chodzi o problemy, które ma allegro nie z darmowością tych dostaw, ale dostępnością tej formy dostawy.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

bo to jest taki chłyt marketingowy, niby jest, ale nie ma.

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

Na to wygląda 😞

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@betmary sprawdziłam zamówienia, które podałaś wyżej. 
Czy na formularzu dostawy i płatności wybrałaś  "zobacz wszystkie na mapie"? Wówczas na mapce w miejscu zazanczonym na zrzucie

la_nika_0-1637836248200.png
Powinnaś wybrać Allegro One Punkt (kolporter albo epaka), wtedy pokaże Ci punkty odbioru w okolicy i będziesz mogła wybrać konkretny, który pojawi się w formularzu dosatwy i płatności. 

la_nika_1-1637836378415.png

Tak samo u Ciebie @kitana21, zaznacz proszę "zobacz wszystkie na mapie", wtedy opcje odbioru kolportera i epaki powinny się pojawić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

Nie rozumiesz. Nie mogę nic wybrać na żadnej mapie, bo w ogóle nie mam opcji Allegro One Punkt. 
Pisałam już, że w ogóle ta opcja mi się nie pokazuje w wyborze sposobów płatności, więc nie mam dostępu do wyboru jej punktów na mapie. Nawet jak wybiorę tę opcję przy np. zaznaczonym InPoście, to w miejscach, gdzie jest Kolporter (mam 4 takie punkty w pobliżu, a ogólnie w moim mieście jest ich więcej) , nic się nie wyświetla, chociaż ostatnio zamawiałam do jednego z nich, a wszystkie pobliskie były wtedy widoczne na mapie

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

@la_nika - sprawdziłam teraz jeszcze na takiej stronce znalezionej w Google: https://allegro.pl/kampania/one/znajdz-nas - i tam niestety też żaden z tych punktów się nie pokazuje. No chyba, że Allegro niedawno zrezygnowało z dostarczania paczek do wszystkich Kolporterów w moim mieście?

oznacz moderatorów

betmary
#10 Popularyzator#

@la_nika Poproszę w takim razie o info, czy to jakiś błąd, czy Allegro już nie wysyła do żadnego Kolportera w Katowicach, a jedynie do tych w sąsiednich miastach (w Chorzowie np. te punkty się na mapie pojawiają)

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@betmary Wyjaśniam tę sprawę. Proszę Cię o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@betmary Dostałam informację, z której wynika, że przyczyny niedosępności punktów są dwie:

a) punkt jest przeładowany,
b) punkt jest wyłączony na stałe.

Niestety nie jesteśmy w stanie wskazać, kiedy wybrany punkt wróci na mapę. Kiedy będziemy wiedzieć, że jest w stanie przyjąć paczki, zmienimy jego status.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów