anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego pomimo dostępnej odpowiedniej kwoty nie mogę opłacić zamówienia w ramach rat od.nowa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Spłacam regularnie swój limit rat.od.Nowa na Allegro a mimo to dalej już nie mogę kupować, choć mam dostępny limit 350 zł (widzę go tylko w aplikacji mobilnej GoMobile). Jak mogę coś kupić na raty.od.Nowa?

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

Może chcesz kupić od sprzedawcy z Chin, wtedy limit nie działa. Druga opcja - bank czeka na spłatę aktualnych rat.

oznacz moderatorów
Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Tzn. że bank czeka aż spłacę aktualne raty (np. mam minimalną kwotę do spłaty 200 zł i bank czeka aż to zostanie zaksięgowane i będzie widoczne w aplikacji GoMobile)?

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak czasem bywa, pomimo dostępnego limitu bank może blokować kolejne zakupy do czasu spłacenia poprzednich rat w całości.

Sprawdź w zakładce O sprzedającym, czy nie chcesz kupić czegoś z Chin.

oznacz moderatorów
Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Już ustaliłem. Kiedyś źle wpisałem kod z SMS-a żeby potwierdzić umowę. Teraz muszę się kontaktować z bankiem żeby zdejmowali blokadę.

oznacz moderatorów
Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Sęk w tym że z bankiem się kontaktowałem, obecna rata spłacona a nawet nadpłacona, ostatni raz odsetki karne w wysokości jakichś 30 groszy płaciłem w listopadzie 2020 r., a jeszcze w grudniu 2020 udało mi się kupić przedmiot w ramach rat od.nowa. I co się okazuje? Od stycznia z rat od.nowa nie mogę korzystać choć spłacam i nawet nadpłacam raty.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No więc właśnie - bank czeka na pełną spłatę rat. Poza tym były jakieś opóźnienia w spłatach, to też może powodować blokadę limitu.

oznacz moderatorów
Wariatzbudzikiem
#9 Pomysłodawca#

Dzwoniłem do banku - niby mają odblokować w ciągu kilku dni. Zobaczę ile jest w tym prawdy.

oznacz moderatorów